تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

قوانین فرودگاهی گرجستان

قدم گذاشتن به هر کشوری، مستلزم رعایت قوانین خاصی از سوی مسافران است. این قوانین به منظور پاسداری و حراست از امنیتِ خودِ مسافران و شهروندانِ آن کشور وضع شده‌اند و رعایت نکردنشان می‌تواند مایۀ دردسرهای فراوانی برای مسافران شوند. پس بهتر آن است که پیش از شروع یک سفر خارجی اطلاعاتی در مورد قوانین فرودگاهی آن کشور به دست بیاورید تا از همراه داشتن اقلام ممنوعه دوری کنید و از ضرر و زیان‌های احتمالی در امان باشید. از آنجایی که تور گرجستان در میان ایرانی‌ها طرفداران زیادی دارد، آژانس هواپیمایی مانلی پرواز در نظر دارد تا در این مقاله، مختصری از مهم‌ترین قوانین فرودگاهی گرجستان را در اختیار شما قرار دهید تا در طول سفر به گرجستان، خدای‌نکرده به مشکلی برنخورید.

کالاهای ممنوعه برای ورود به گرجستان

اگر اهل سیگار کشیدن هستید و قصد دارید در سفر به گرجستان، سیگار با خود ببرید، به یاد داشته باشید که تعداد آن نباید بیشتر از 400 نخ باشد. محدودیت دیگر هم وزنِ وسایل شخصی و غیرتجاری شماست که نباید از 100 کیلوگرم تجاوز کند. البته این نکته را هم فراموش نکنید که به ازای هر کیلوگرم بیشتر از 20 کیلو، باید یک لاری مالیات بپردازید. درضمن، وارد کردن ارز به این کشور هیچ محدودیتی ندارد.

حمل مواد روانگردان، مواد مخدر، اسلحه گرم و سرد و ... به گرجستان ممنوع است. این محدودیت حتی شامل داروهای کدئین‌دار هم می‌شود.

اگر می‌خواهید حیوان خانگی خود (گربه، سگ، و...) را نیز در سفر به گرجستان همراه خود کنید، حتما باید پیش از سفر، گواهی سلامت و گذرنامۀ مخصوص او را تهیه کنید و موقع خروج به ماموران ارائه دهید.

همراه داشتن برخی موارد در ساک دستی هم خلاف قوانین فرودگاهی گرجستان است و باید حتی‌المقدور آنها را همراه خود نیاورید یا در چمدان قرار داده و به قسمت بار بفرستید. شما نمی‌توانید بیشتر از 100 میلی‌لیتر مایعات در کیف‌دستی خود همراه داشته باشید و آن هم باید در بسته‌های پلاستیکی شفاف ریخته شده باشد (البته داروهای مایعی که همراه با نسخه و در جعبه‌ها و شیشه‌های خود قرار دارند، شامل این قانون نمی‌شوند).

کالاهای ممنوعه برای خروج از گرجستان

خارج‌کردن صنایع‌دستی و هنری گرجستان از این کشور ممنوع است. اگر قصد چنین کاری دارید، باید ابتدا از وزارت فرهنگ این کشور، مجوز مربوطه را دریافت کنید. شما هر قدر که بخواهید می‌توانید از گرجستان لاری خارج کنید؛ اما اگر پولتان به دلار است، حواستان باشد که این مقدار نباید از 500 دلار بیشتر باشد

توصیه‌های مهم

·        به‌هیچ‌وجه قرص‌ها و داروهای ترک اعتیار با خود به گرجستان نبرید وگرنه ممکن است تا 20 سال به حبس محکوم شوید!

·        وارد کردن داروهای کدئین‌دار (قرص استامینوفن، شربت اکسپتورانت، و...) به گرجستان ممنوع است و اگر نیاز به چنین دارویی دارید، حتما باید آن را در جعبۀ خودش حمل کنید و نسخۀ پزشک نیز همراهتان باشد.

·        فهرست داروهای ممنوعه در گرجستان عبارت‌ست از: استامینوفن کدئین، سوپرا کولد، کلرو دیازپوکساید، آمی تریپ تیلین، دیازپام، رای دول ۱۰۰، اگزازپام، تی دول ۱۰۰، کولداکس، بنیکال، متادون، سودافد، اکستازی، کلونزپام، کلد استاپ، دیفنوکسیلات، ترامادول و آفرین.

·        یکی از سوغاتی‌های گرجستان، خنجرها و شمشیرهای گرجی است؛ اما فراموش نکنید که برای خارج‌کردن آنها از گرجستان، باید ثابت کنید که عتیقه نیستند.

·        از افرادی که در فرودگاه انجیل مسیحی به شما می‌دهند دوری کنید.

·        تمامی بارهای شما موقع ورود و خروج از گرجستان به دست پلیس، سگ‌های ویژه و اشعه ایکس به شکلی نامحسوس بررسی می‌شوند.

 

نویسنده: اسدالله حقانی

 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن