تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

قوانین فرودگاهی کانادا

بنا به دلایلی، کانادا یکی از مقاصد محبوب برای ایرانیان است؛ چه برای سفر و چه مهاجرت. از آنجا که مردم این کشور انگلیسی زبان‌اند (اغلبشان!) و داده‌ها حاکی از فقدان دانش زبانی در اغلب مسافران ایرانی‌ست، ممکن است مسافر در بدو ورود با مشکلات زیادی مواجه شود که بهترین راه برای رفع آن‌ها، آگاهی از قوانین فرودگاهی کانادا است. در این مقاله، آژانس هواپیمایی مانلی پرواز قصد دارد متقاضیان تور کانادا را با این موارد آشنا کند تا در طول سفرشان با مشکلی مواجه نشوند. لازم به ذکر است که در این مقاله، تنها به بحث در پیرامون آخرین بخش سفر یا مهاجرت به کانادا خواهیم پرداخت و برای کسب اطلاعات کامل‌تر دربارۀ نحوۀ اخذ ویزای کانادا و اقامت کانادا، می‌توانید به مطالب مرتبط موجود در وبسایت ما مراجعه فرمایید.

 قوانین فرودگاهی کانادا


   در سفر به کانادا همچون سایر مقاصد، تا در فرودگاه یکی از این شهرها از هواپیما پیاده نشوید، توسط نهادهای دولتی این کشور شناخته نخواهید شد و تنها چیزی که باید از آن مطلع باشید، کالاهای غیر مجاز است که معمولا در تمام کشورها یکسان بوده و شامل اسلحۀ گرم و سرد، داروهای کدئین‌دار و تخم گیاهانی می‌شود که ممکن است سلامت جامعۀ کشاورزی این کشور را به خطر بی‌اندازد.

به هر حال فارغ از موارد قابل حمل، موارد مهم‌تری هم وجود دارد که باید مدنظرتان قرار دهید. شاید بتوان گفت که مهم‌ترین مساله، پر کردن فرم اظهارنامه (Declaration) است. قبل از فرود در فرودگاه کانادا، این فرم بین مسافران پخش می‌شود و اگر به هر دلیلی این فرم به دستتان نرسید، نیامد، می‌توانید قبل از چک شدن پاسپورتتان، درخواست یک فرم را بدهید. این فرم بیشتر قصد سنجیدن صداقت شما را دارد؛ یعنی قبل از اینکه وسایلتان را چک کنند، از شما می‌خواهند اگر هر چیز غیر مجازی که با خود حمل می‌کنید را از لیست موجود در فرم انتخاب کنید؛ بنابراین اگر به دنبال دردسر نیستید، بهتر است که صادقانه فرم را پر کنید!

مواد پرسیده شده در این فرم شامل موارد زیر می‌شود و بهتر است طوری سفر کنید که نیاز به انتخاب هیچ‌کدام نداشته باشید:

1) آیا هیچ‌کدام از موارد زیر را به همراه دارید؟

- سلاح گرم یا سرد (چاقوی ضامن‌دار، اسپری فلفل یا شوکر)

- کالاهای تجاری؛ برای فروش یا به هر دلیل دیگری (نمونه‌ها، ابزار، تجهیزات)

- مواد غذایی ارگانیک یا فرآوری شده

- پول یا هر ابزار مالی به ارزش 10000 دلار کانادا یا بیشتر

- بخشی از بارتان را جدا ارسال کرده‌اید؟

- قصد رفتن به مزرعه‌ای مشخص در کانادا را دارید.

 

پاسخ اشتباه به این سوالات ممکن است به جریمه یا حتی محاکمۀ شما ختم شود؛ بنابراین باید با دقت تمام به این سوالات پاسخ دهید و هر سوالی که داشتید را بپرسید و با اطمینان کامل از درک سوال، جوابتان را ثبت کنید.

مواردی که فرودگاه‌های کانادا به شما اجازۀ حملشان را خواهند داد نیز شامل گزینه‌های زیر می‌شود:

- هدیه تا سقف 60 دلار برای هر کالا، به‌جز الکل و تنباکو که به شرح زیر است:

- نوشدنی‌های الکلی (برای غیر مسلمانان): بسته به نوع نوشیدنی مسافران می توانند 1.5 (شراب)، 1.14 (تقطیری‌ها) و 8.5 لیتر (آبجو) را با خود به این کشور ببرند.

- مقادیر مجاز تنباکو هم بسته به نوع مصرف به شرح زیر است:

200 عدد سیگار، 50 عدد سیگار برگ و 200 گرم تنباکو.

 قوانین فرودگاهی کانادا


حیوانات خانگی

قوانین ورود حیوانات خانگی به کانادا کمی سختگیرانه به نظر می‌رسد؛ اما امکان‌پذیرند! بردن پرنده‌ها به کانادا تنها در صورت تاییدیۀ صادراتی ممکن است و در برخی موارد ممکن است نیاز به مجوز سازمان حیات‌وحش این کشور نیز داشته باشید. این قوانین تنها برای مسافرانی که از ایالات متحده به کانادا می روند متفاوت است.

سایر حیوانات (سگ و گربه و...) را با مجوز معتبر تایید سلامتی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی، توسط یک متخصص نگارش‌شده را می‌توانید به کانادا ببرید؛ همچنین باید 30 دلار هزینۀ اضافی برای معاینه و همچنین 5 دلار کانادا برای مالیات حمل هر حیوان بپردازید.

 

آنچه که می‌توانید از کانادا بیرون ببرید تنها در زمینۀ باربری هواپیمایی از قوانین فرودگاه این کشور پیروی می‌کند و اینکه چه چیزی می‌توانید از این کشور خارج کنید؛ تماما بسته به قوانین فرودگاهی کشور خودتان یا مقصد بعدی‌تان دارد.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم

 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن