تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

راهنمای سفر به هند

نکاتی ضروری در سفر به هند

یکی از کشورهایی که خیل عظیمی از توریست را روانۀ خود کرده، هندوستان است. جاذبه های گردشگری هند چنان شگفت‌انگیز و متحیرکننده هستند که هر فرد سفردوستی را به خود جذب می‌کنند. اگر با تور هند یا به صورت شخصی به این پهنه سفر کردید، لازم است به نکاتی توجه کنید. در این مقاله، آژانس مسافرتی مانلی پرواز برخی از نکات مهم را برایتان بیان می‌کند تا در سفر به هند دچار مشکلی نشوید. برای گرفتن بلیط هند و اطلاع از قیمت تور هند، مانلی پرواز می‌تواند همراهی معتمد باشد. با مانلی همراه باشید.

1.jpg


  آیا برای تعطیلات، قصد سفر به هندوستان را دارید؟ هندوستان محیطی بسیار دوستانه با مردمی با فرهنگ است. فرهنگی که به آنان آموخته که میهمانان همسان خداوند هستند و میهمان‌نوازی هندی‌ها هیچ جای تردیدی برای این باور باقی نمی‌گذارد؛ اما مطالبی وجود دارد که هر گردشگری قبل از سفر به هندوستان باید از آنها مطلع باشد!

 

·        سطح پاکیزگی در این کشور رفته‌رفته بهتر می شود؛ اما هنگامی که به مسئله آب آشامیدنی می‌رسیم، منابع پاکیزۀ کمی وجود دارند. سعی کنید در مدت اقامت خود به بطری‌های آب معدنی از برندهای معروف تکیه کنید، حتی هنگامی که در هتلی بسیار لوکس به سر می برید. همواره بطری آب خود را هنگامی که به گردش در شهر مشغول هستید به همراه داشته باشید.

 

·        آراسته لباس بپوشید و از ابراز علاقه در محیط‌های عمومی پرهیز کنید. هندوستان کشوری است با فرهنگ‌های متفاوت که دارای آداب و رسوم خاصی هستند؛ بنابراین خود را همرنگ جماعت کنید. شما می‌توانید هر گونه لباسی را که مطابق میل و سلیقه شماست انتخاب کنید؛ اما رعایت پوششی آراسته و موافق، اقامت شما را در این کشورِ هفتاد فرهنگ، بی‌دغدغه و لذت‌بخش خواهد کرد.

7.jpg

   

·        غذای هندی ها معمولاً بسیار تند و آتشین پخته می‌شود. کمترین مقدار فلفل در این غذاها برای بسیاری از میهمانان خارجی غیر قابل تحمل است؛ بنابراین، هنگامی که می خواهید سفارش غذا بدهید حتما ذکر کنید که غذای شما تند نباشد.

2.jpg

 

·        هندوستان به نسبت، کشوری امن محسوب می‌شود؛ اما خطر برای شما در محیط‌های غیرعمومی وجود دارد. همواره از مسیرهای اصلی و شلوغ شهر عبور کنید. اگر فعالیتی دارید که باید در نقاط دور از مراکز شهر انجام پذیرد، همواره با یک گروه در ارتباط باشید. اشیا و لوازم قیمتی خود را به هیچ‌کس نسپارید.

 

·        سطح بهداشت در هندوستان نسبت به دهه‌های گذشته، بهبود یافته است. شما می توانید در مناطق گردشگری معروف، سرویس‌بهداشتی‌های مناسبی را پیدا کنید؛ اما همواره دستمال مرطوب و ژل‌های شست‌وشوی دست را با خود همراه داشته باشید.

 

·        هند، کشوری بسیار گرم است و خطر گرمازدگی و از دست‌دادن آب بدن، خصوصاً در فصلِ تابستان بسیار زیاد است. از ماه مارچ تا اواخر ماه می، همواره آب آشامیدنی با خود داشته باشید و لباس‌های تابستانه بپوشید. در فصل زمستان، سرما در مناطق مختلف متفاوت است و دما از نسبتاً سرد تا خیلی سرد در تغییر است. پس کوله پشتی خود را بر اساس زمان مسافرت خود ببندید!


·        حتما قبل از سفر به هندوستان بلیط و هتل خود را رزرو کنید. هندوستان یکی از پربازدیدکننده‌ترین مناطق گردشگری جهان است و به همین خاطر، هتل‌ها و دیگر مراکز اقامتی به‌سرعت پر می‌شوند. پس هیچ‌گاه به توصیه‌های رانندگان تاکسی گوش ندهید، آنها ممکن است برای تبلیغ، از هتل یا اقامتگاه، پول دریافت کرده باشند.

·        در موسم بارندگی، بیماری‌های واگیردار خاصی در این کشور شایع هستند. اگر کودکان خردسال خود را نیز در این فصل‌ها به همراه می‌برید، با پزشک خود در مورد واکسن‌های پیشگیری و مورد نیاز مشورت کنید؛ همچنین انواع داروهای ضروری را نیز با خود به همراه خود داشته باشید.

3.jpg

 

·        ممکن است در خیابان‌های هند با گدایان و مسکینان بسیاری مواجه شوید. اگر می‌خواهید به آنان کمک کنید، از خوراکی‌های خود به آنها بدهید. هر پیسا( واحد پول هند و پاکستان برابر با یک صدم روپیه) که به آنها بدهید، توسط اربابشان که آنها را استثمار می‌کنند، گرفته می‌شود. اگر واقعاً می‌خواهید عملی خیرخواهانه انجام دهید، به موسسات خیریه رجوع کنید.

·        از فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای با انواع سرگرمی‌ها گرفته تا مغازه‌های کوچک و بازارهای کنار خیابانی، تماما در سفر به هندوستان در اختیار شما هستند. اگر می‌خواهید سوغاتی بخرید، حتما باید چانه زنی را یاد بگیرید! هنگامی که آنها متوجه شوند شما خارجی هستید، ممکن است قیمت‌ها را دو تا سه برابر حد معمول به شما پیشنهاد کنند. زیرکانه چانه بزنید و همواره جنس اصلی را خریداری کنید!

 

·        به همراه داشتن روپیه، واحد پول هندوستان، بعد از سفرتان، براساس قانون هندوستان جرم تلقی می‌شود. صرافی‌های بسیار زیادی در فرودگاه و هتل اقامتی شما وجود دارند که می‌توانید روپیه‌های باقی‌ماندۀ خود را به واحد پول خود تبدیل کنید. تقریباً در تمامی مغازه‌ها و فروشگاه‌های معتبر می‌توانید از کارت اعتباری خود استفاده کنید؛ بنابراین، تا جای ممکن از تبدیل واحد پولی خود پرهیز کنید.

·        بسیاری از معابد و مکان‌های مقدس، دارای قانون‌های خاصی از جمله طرز لباس پوشیدن، غذاهایی ممنوع و غیره و غیره هستند، پس همواره بهتر است از این قوانین به عنوان یک توریست تبعیت کنید. نافرمانی از سنت‌های هندی‌ها در این مکان‌ها، جرم تلقی می شود.


·        بغل‌کردن و بوسیدن به‌عنوان نوعی از خوشامدگویی، در هندوستان معمول به حساب نمی آید. دست‌دادن یا ناماسته، تعظیم‌کردن در حالی که کف دست‌ها را روی هم می‌گذارید، شیوه‌های معمول خوشامدگویی هندی‌هاست. سر خم کردن نیز از نشانه‌های میهمان‌نوازی نزد هندی‌ها محسوب می‌شود.

 

·        مردمان محلی، به‌خصوص کودکان، از دیدن توریست‌ها بسیار هیجان‌زده می‌شوند؛ بنابراین، هنگامی که در محله‌های هند قدم می‌زنید، چشمان کنجکاو بسیاری را در اطراف خود، حس خواهید کرد. این کودکان صرفاً کنجکاوی خود را اغنا می‌کنند و جایی برای نگرانی نیست.


·        برای سفرهای بین ایالتی در هندوستان و همچنین تجربۀ سفری مجلل، قطار بهترین گزینه پیش روی شماست. برای سفرهای داخلی در ایالت‌ها، تاکسی ها بهتر هستند. دیگر وسایل حمل و نقل عمومی، معمولا بسیار شلوغ خواهند بود.


مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!


 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن