تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

قوانین فرودگاهی مالزی

کشور مالزی، هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سرتاسر دنیاست. تلفیق معماری و سازه‌های مدرن، با فرهنگِ غنی و رنگارنگ و همچنین طبیعت انبوه و بکرِ این کشور، اینجا را به یکی از مقاصد گردشگری محبوب دنیا تبدیل کرده است.

کشور مالزی، هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سرتاسر دنیاست. تلفیق معماری و سازه‌های مدرن، با فرهنگِ غنی و رنگارنگ و همچنین طبیعت انبوه و بکرِ این کشور، اینجا را به یکی از مقاصد گردشگری محبوب دنیا تبدیل کرده است.

توضیحات

ایرانیان زیادی هم هر ساله با تور مالزی به این کشور سفر می‌کنند؛ اما پیش از قدم‌گذاشتن به خاک این کشور، باید از قوانین فرودگاهی مالزی آشنا شوید تا از همراه‌داشتن اقلام ممنوعه دوری کنید؛ در غیراین‌صورت، ممکن است مشکلات زیادی برایتان پیش بیاید. مالزی هم مثل هر کشور دیگری، برای صیانت و محافظت از جان شهروندان و میهمانانش، مقررات و قوانین خاصی برای ورود و خروج در نظر گرفته است که آژانس هواپیمایی مانلی پرواز قصد دارد در این مقاله، به تشریح آنها بپردازد.

اقلام ممنوعه برای ورود به مالزی

هنگام ورود به مالزی، نباید اقلام و موادی را که ممکن است امنیت هواپیما یا سایر مسافران را به‌خطر بيندازد، همراه داشته باشید. البته این قانون در تمام کشورها صدق می‌کند و همیشه باید آن را رعایت کنید. اقلام و موارد زیر نباید در کیف دستی یا چمدان شما وجود داشته باشند:

·        مهمات و سلاح گرم

·        مواد منفجره، آتش‌زا یا گازهای غیرآتش‌زا

·        سموم ممنوعه، مواد عفونی، رادیواکتیو، آهنربایی و خورنده

مقدار مجاز بار در سفر به مالزی

هر مسافر مالزی در کلاس اکونومی می‌تواند تا 20 کیلو بار در قسمت بار هواپیما داشته باشد. اگر باری که قصد حملش را دارید از این بیشتر باشد، باید مالیات مربوطه را پرداخت کنید. باری که به داخل کابین می‌برید هم باید حداکثر 5 کیلو وزن داشته باشد. قانون حمل مایعات در کابین نیز زیر 100 میلی‌لیتر است. حمل لپ‌تاپ و ساک مخصوص نوزاد به داخل کابین مانعی ندارد؛ اما اگر حیوان خانگی با خود دارید، باید مجوزهای مربوطه، از جمله گواهی سلامت و واکسن را ارائه کنید.  البته فراموش نکنید که میزان بار مجاز برای کلاس بیزنس 30 و برای فرست کلاس 40 کیلو است. هر کودک نیز مجاز است تا 10 کیلو بار همراه داشته باشد.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!


نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
اسدالله حقانی
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن