تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

راهنمای سفر به مالزی

پایتخت و بزرگ‌‌ترین شهر مالزی که این روزها به شهری جهانی معروف شده، در آغوش رودخانه‌­های پر آب و جاری کلانگ Klang و گومباک Gombak قرار گرفته است. شهر کوالالامپور از اواخر قرن هیجدهم میلادی به‌‌عنوان پایتخت معرفی شد و امروز نیز نقشی اساسی در اقتصاد این کشور و همسایگانش بازی می­‌کند. برخی از شهرهای مالزی، مانند کوآلالامپور، پنانگ و لنکاوی، از مهم‌‌ترین‌‌های این کشور به‌‌شمار می‌‌آیند و گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب کرده‌‌اند. در سال‌‌های اخیر، منابع گردشگری این عرصه در جهان نمود پیدا کرد و در کنار اهداف گردشگری، افراد بسیاری را از سرزمین­‌های دور، به خود فرا خوانده که تور مالزی، شاخص‌‌ترین آن است؛ از همین جهت آژانس مسافرتی مانلی پرواز، راهنمای سفر به مالزی را در اختیار گردشگران قرار داده است.

راهنمای سفر به مالزی | مانلی پرواز

تجلی مدرنیته در شهرهای تحت تاثیر که در دنیا بسیار است، در آسمان‌­خراش‌­ها و برج‌­های رفیع نمود پیدا کرده است، که کوالالامپور نیز از این ادعا فاصله­‌ای ندارد؛ برج‌‌های دوقلوی پتروناس Menara Berkembar Petronas در مرکز شهر، سر به آسمان رسانده­‌اند و قامتی بالغ بر 452 متر و به طول 88 طبقه را به نمایش گذاشته­ ا‌‌ند. 78 آسانسور، شریان­‌های این سازۀ پیل­‌تن هستند که دسترسی به طبقات فوقانی را در کسری از ثانیه امکان‌­پذیر کرده‌‌اند. در ارتفاع 175 متری از سطح زمین، پلی به طول 56 متر، میانه‌­های دو برج را به‌­هم متصل کرده است. این برج‌‌ها بیشتر اداری هستند، به‌‌طوری‌‌که در برج اول، بیشتر، کارکنان خود برج‌‌ها جای گرفته‌­اند و در برج دوم، دفاتر مربوط به شرکت‌‌های بزرگ جهانی، نظیر هوآوی، الجزیره، مایکروسافت، بوئینگ و رویترز واقع شده‌‌اند. در دل این سازه‌‌های مرتفع و در نزدیکی پل رابط دو برج، مرکز خریدی وسیع گسترده شده و یکی از مشهورترین مراکز خرید کوالالامپور است.

راهنمای سفر به مالزی | مانلی پرواز


  اعجوبه‌­ای اسرارآمیز در قلب جنگل­‌های مالزی در یازده کیلومتری کوالالامپور نهفته است. غارهایی با دیرینه ­ای 400 میلیون ساله در ناهمواری­‌های نزدیک رودخانۀ باتو قرار گرفته و راز و رمز بسیاری را در قلبش حفظ کرده است. بر اساس کاوش­‌های دیرینه­‌شناسان در این منطقه، زندگی انسان‌‌های اولیه به نام هوموساپین­‌ها، در این غار به اثبات رسیده است. غار کتدرال Cathedral Cave ، بزرگ‌‌ترین و محبوب­‌ترین غار این مجموعه است که معابد بسیاری در اعماق ۱۰۰ متری آن قرار گرفته است. در دامنۀ سبز تپه باتو، دو غار طویل دیگر هم وجود دارند که مورد توجه گردشگران‌‌اند. در دل این غارها، گالری هنر (The Art Gallery Cave) و غار موزه (Museum Cave) دایر است که آثار هنری بسیاری از هندوها را به نمایش گذاشته است. غارهای باتو، از زیباترین جاذبه­ های گردشگری مالزی هستند که دیدن آن‌ها ­را به گردشگران این شهر مدرن در سفر به مالزی توصیه می‌­کنیم. جهت پیشگیری از بروز اتفاقاتی پیش­‌بینی نشده در سفر، با مطالعۀ مبحث راهنمای سفر به مالزی، اطلاعات خود را به‌­روز کنید.


مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: صحرا فرنیا 

 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن