تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

راهنمای سفر به ترکیه

برخی تمدن‌­های دیرین دیروز و مدرن امروز که هر دو وادی را به یکسان پیموده‌­اند، نقش این گذاره را به نیکی بازی کرده‌­اند. از گذشته‌­های دور تا به اکنون، ترکیه مقصد بسیاری از سفرهای خارجی ایرانیان بوده است؛ چراکه بُعد مسافتی کوتاه و نزدیکی فرهنگ ایرانیان با مردمان ترکیه، خود جاذبه­‌ای برای سفر به ترکیه است. بیزانتیوم قبل از میلاد، قسطنطنیۀ پس از میلاد (به پارسی: کنستانتینیا) و استانبول کنونی، از پس ادوار مختلف تاریخی برآمده و از هر دوره­‌ای یادگارِ ارزنده‌­ای را برای عصر حاضر به همراه آورده است. ورود سریع تکنولوژی و اقتصاد جاری در این شهر، ترکیه، به‌‌خصوص استانبول را تبدیل به شهری مملو از سازه‌­های مدرن و آسمان­‌خراش­‌های مهیب کرده است.

پس از تصمیم‌­گیری سفر به استانبول، پیش از هراقدامی، جهت رزرو تور استانبول، دانستن گزیده اطلاعاتی مهم در مورد سفر به ترکیه، تنش سفر، به‌‌خصوص برای افرادی که برای اولین بار به شهر هفت‌‌تپه قدم می‌‌گذارند را می‌‌زداید و لذت سفر را دوچندان در خاطر ثبت می‌‌کند. ورود به هر کشوری نیاز به تدابیری دارد که از روزهای پیش‌‌از سفر باید اندیشیده و اقدام شود. با مطالعۀ راهنمای سفر به استانبول، اطلاعات سفر خود را به‌‌روز کنید. در راهنمای سفر به ترکیه مطالبی درباره قوانین فرودگاهی ترکیه، هزینه های سفر به ترکیه و هر آنچه برای سفر به این کشور مورد نیاز است را خواهید یافت. 

راهنمای سفر به ترکیه | راهنمای سفر به استانبول


   جاذبه­ های گردشگری استانبول، پاسخی تمام و کمال به انواع ذائقه­‌ها با اهداف مختلف داده و توجه مسافران را به خودش جلب کرده است. آژانس مسافرتی مانلی پرواز، در این مجال به بررسی این جاذبه‌­های تاریخی یا طبیعی پرداخته تا شیرینی سفر به ترکیه را دوچندان کند.

هرآنچه که هدف و انگیزۀ سفر به استانبول را رقم زده باشد، از دیدنی­ های استانبول نمی­‌توان چشم­‌پوشی کرد. موقعیت جغرافیایی استانبول میان دو دریای بزرگ منطقه و تنگۀ بسفروس، فرصت­‌های گوناگونی برای پیشرفت صنعت گردشگری و چرخش روان چرخ اقتصاد این کشور رقم زده است. استانبول، میانداری استوار میان دوقارۀ آسیا و اروپا، امپراطوری‌­های بزرگی را میزبان بوده است. روزگاری تحت تسلط رومیان باستان قرار داشت و در امپراتوری عثمانی، پایتخت بود؛ به همین دلیل، یادواره­‌های تاریخی بسیاری در این شهر، روزگار گذشته را زنده نگه داشته است.

راهنمای سفر به ترکیه | راهنمای سفر به استانبول


   کاخ توپکاپی و بازار سنتی استانبول، از جمله بناهایی است که پس از فتح استانبول به‌‌وسیلۀ عثمان‌­ها ساخته شد و تا به امروز شاهد رویدادهای بسیار بوده است.

بی‌­شک کشور ترکیه یکی از ابرقدرت‌‌های تولید پوشاک در آسیا و خاورمیانه است؛ اما شهر استانبول، بزرگ‌‌ترین ومدرن‌‌ترین بازارها و مراکز خرید را در خود جای داده و این امر موجب شده تا این شهر قدیمی، رتبۀ قابل توجهی را میان مقاصد سفرهای تجاری از آن خود کند. واژۀ «مرکز خرید» در میان مردم ترکیه، از دهۀ 80 به معنای واقعی کلمه ظهور کرد؛ بازار سنتی استانبول که قدیمی­‌ترین بازار سرپوشیدۀ جهان است، میان بومیان این شهر به کاپالی چارشی، یعنی بازار سرپوشیده معروف است. گذر زمان و ورود عرصه تکنولوژی و صنعت گردشگری به بازارهای ترکیه، منجربه بنای سازه­‌های رفیع و مجهزی شد که انواع کالاهای لوکس با برندهای معتبر جهانی در میان غرفه­‌های آن­ها دادوستد می‌­شود. دسترسی به این سازه‌‌های پیل‌‌پیکر، با انواع وسایل نقلیۀ عمومی؛ اتوبوس، مترو، تراموا و تاکسی، به آسانی ممکن شده است.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: صحرا فرنیا

 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن