تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

هزینه سفر به بانکوک

شهر زیبا و هزاررنگِ بانکوک، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهرِ تایلند، از محبوب‌ترین شهرهای توریستی جنوب شرقِ آسیا است که هر سال میزبان میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر دنیاست. بسیاری از مسافران تور تایلند، با نیت بازدید از بانکوک به این کشور سفر می‌کنند. این شهر از بناهای تاریخی و مذهبی باشکوه، بازارهای باطراوت و زندگی‌بخش، مراکز خرید مجلل و مدرن و مناظر طبیعی زیبا و خواستنی چیزی کم ندارد؛ ازاین‌رو، گردشگران فراواني از کشورهای مختلف، از جمله ایرانِ خودمان، برای گذرانِ اوقاتی خوش و به‌یادماندنی، به این شهر سفر می‌کند؛ اما یک سفر به بانکوک ، برای هر مسافر چقدر هزینه خواهد داشت؟

شهر زیبا و هزاررنگِ بانکوک، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهرِ تایلند، از محبوب‌ترین شهرهای توریستی جنوب شرقِ آسیا است که هر سال میزبان میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر دنیاست. بسیاری از مسافران تور تایلند، با نیت بازدید از بانکوک به این کشور سفر می‌کنند. این شهر از بناهای تاریخی و مذهبی باشکوه، بازارهای باطراوت و زندگی‌بخش، مراکز خرید مجلل و مدرن و مناظر طبیعی زیبا و خواستنی چیزی کم ندارد؛ ازاین‌رو، گردشگران فراواني از کشورهای مختلف، از جمله ایرانِ خودمان، برای گذرانِ اوقاتی خوش و به‌یادماندنی، به این شهر سفر می‌کند؛ اما یک سفر به بانکوک ، برای هر مسافر چقدر هزینه خواهد داشت؟

توضیحات

 آگاهی یافتن از هزینه سفر به بانکوک پیش از شروع یا حتی تصمیم‌گیری به آغازِ سفر، امری حیاتی برای هر مسافر است؛ چراكه به‌این‌ترتیب، شما از پیش می‌دانید که از کدام جاهای دیدنی بانکوک بازدید خواهید کرد، در کدام‌یک از هتل های بانکوک اقامت خواهید داشت، کدام‌یک از رستوران های بانکوک را برای غذا‌خوردن انتخاب خواهید کرد و به‌طور کلی، برنامه‌ای جامع و کامل برای تور تایلند خود خواهید داشت؛ پس اگر شما هم مسافر بانکوک هستید، با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه شوید تا شما را با هزینه های سفر به بانکوک آشنا کنیم.

هزینه های اقامت و هتل در بانکوک

هزینه سفر به بانکوک


یکی از اصلی‌ترین هزینه‌ها در یک سفر خارجی، هزینه اقامت در هتل است. در بانکوک هم، مثل سایر شهرهای توریستی، گزینه‌های متعددی برای اقامت پیش روی شما قرار دارد و برای هر میزانی که بخواهید پول بپردازید، اتاق‌ها و اقامتگاهی متفاوتی در اختیارتان قرار داده می‌شود. اگر فضای هتل برایتان چندان اهمیتی ندارد و می‌خواهید اقامتی ارزان را تجربه کنید و در عوض از دیدنی‌ های بانكوك بازدید کنید، می‌توانید با پرداخت شبی 200 تا 2300 بات در یک هتل دو ستاره بانکوک یا 350 تا 5600 بات در یک هتل سه ستاره بانکوک اقامت کنید. هتل های 4 ستاره بانکوک عمدتا یو آل یا آل اینکلوسیو هستند و ازاین‌رو می‌توانید با اقامت در این هتل‌ها، هزینه‌های خورد و خوراک خود را پایین آورده یا به‌کلی حذف کنید. بيشتر هتل‌های 4 ستاره، امکانات تفریحی متعددی نیز به شما ارائه می‌دهند. هزینه یک شب اقامت در یک هتل 4 ستاره در بانکوک، چیزی بین 390 تا 8000 بات برایتان آب خواهد خورد. اگر هم محل اقامت برایتان از بالاترین درجۀ اهمیت در یک تور بانکوک برخوردار است، می‌توانید یکی از هتل های 5 ستاره بانکوک را انتخاب و اقامتی رویایی را در این سرزمین زیبا تجربه کنید. بيشتر هتل های 5 ستاره بانکوک، غذا و نوشیدنی رایگان در اختیار میهمانان خود قرار می‌دهند و امکانات تفریحی و رفاهی آنها شما را از رفتن به امکانات تفریحی داخل شهر بی‌نیاز می‌کند. برای یک شب اقامت در یک هتل 5 ستاره در بانکوک، باید بین 1400 تا 12000 بات، هزینۀ اقامت در نظر داشته باشید.

یک پیشنهاد هم برای آن دسته از مسافرانی داريم که می‌خواهند بیشتر از یک هفته در بانکوک اقامت داشته باشند: یک آپارتمان اجاره کنید! به‌این‌ترتیب هزینه‌های شما خیلی پایین‌تر می‌آید و اقامتی راحت‌تر را تجربه خواهید کرد. اگر یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر بانکوک اجاره کنید، ماهیانه ۲۱,۱۰۰ بات باید بپردازید. کرایه یک ماهۀ آپارتمانی در خارج از مرکز شهر نیز فقط ۹,۰۰۰ بات برایتان آب می‌خورد؛ اما اگر جمعیتتان زیاد باشد و مثلا آپارتمانی ۳ خوابه در مرکز شهر بخواهید، باید تا ۶۳,۰۰۰ بات ماهانه کرایه بدهید. همین آپارتمان را اگر خارج از مرکز شهر اجاره کنید، ماهیانه ۲۶,۰۰۰ بات هزینۀ کرایه خواهید داشت.

هزینه های حمل و نقل در بانکوک

هزینه سفر به بانکوک


در شهر پرجمعیت و شلوغِ بانکوک، روش‌های زیادی برای رفت‌‌وآمد درون‌شهری در اختیارتان قرار دارد. اسکای ترن‌ها که درواقع، قطارهای هوایی بانکوک هستند، بلیط‌های یک‌روزه با قیمت 140 بات برای مسافران ارائه می‌دهند. متروهای این شهر هم که با نام MRT شناخته می‌شوند، از ساعت 6 صبح تا 12 شب در دو خط کار می‌کنند و بلیط‌های روزانۀ آنها 120 بات است (اگر می‌خواهید صرفه‌جویی کنید بلیط‌های 3 روزه بخرید که قیمتشان 230 بات است). در برخی قسمت‌های بانکوک، می‌توانید از قایق هم به عنوان وسیلۀ نقلیۀ خود استفاده کنید. قایق‌موتورهای سریع در بانکوک انواع مختلفی دارند و هزینه‌ای بین 13 تا 32 بات از شما دریافت می‌کنند. تاکسی‌های بانکوک هم 35 بات ورودی و در ازای هر کیلومتر راه، 3 بات از شما دریافت می‌کنند. یک روش ارزان برای سفرهای کوتاه، استفاده از توک‌توک است که نوعی تاکسی کوچک و عمومی هستند. این تاکسی‌ها فقط 30 بات از شما دریافت می‌کنند. BRTهای بانکوک هم برای سفرهای سریع بسیار مناسب‌اند؛ اما متاسفانه فقط در یک خط کار می‌کنند. برای سوارشدن به این اتوبوس‌ها باید 12 تا 20 بات پرداخت کنید. اتوبوس‌های معمولی بانکوک هم روشی ارزان برای گشت‌وگذار در شهر به‌شمار می‌روند و انواع مختلفی دارند:

-         اتوبوس‌های نارنجی‌رنگ (بدون تهویه) ۸ بات

-         اتوبوس‌های قرمزرنگ (بدون تهویه) ۷ بات

-         اتوبوس‌های سفیدرنگ (بدون تهویه) ۸ بات

-         اتوبوس‌های زرد، آبی و کرمی‌رنگ (تهویه‌دار) ۱۰ تا ۱۸ بات

-         اتوبوس‌های نارنجی‌رنگ (تهویه‌دار) ۱۱ تا ۲۴ بات

هزینه های خورد و خوراک و رستوران در بانکوک

در بانکوک که یک شهر توریستی شلوغ محسوب می‌شود، هزینه‌های خورد و خوراک نسبت به سایر شهرهای تایلند کمی بالاتر است؛ مثلا برای صرف یک وعده غذا در رستورانی ارزان‌قیمت در شهر بانکوک باید حدود ۶۰ بات هزینه کنید. یک وعده غذای دونفره که در رستوران‌های معمولیِ بانکوک سرو می‌شود نیز ۸۰۰ بات برایتان آب می‌خورد. اگر می‌خواهید کم‌هزینه‌تر سفر کنید، سری به رستوران‌های مک‌دونالدِ بانکوک بزنید. در این رستوران‌ها می‌توانید با پرداخت 160 بات، یک فست‌فود خوشمزه نوش‌جان کنید. غذاهای خیابانی بازهم هزینه‌های شما را پایین‌تر هم می‌آورند و با زیر 100 بات، می‌توانید كاملا سير شويد. یک بطری آب معدنی کوچک هم در این شهر 10 بات قیمت دارد که با آن می‌توانید هزینه‌های حدودی سایر اقلام را تخمین بزنید.

البته یک روش دیگر هم برای صرفه‌جویی، غذا پختن است که اگر آپارتمان کرایه کرده باشید، برایتان بسیار راحت‌تر می‌شود. در ادامه قیمت‌های برخی اقلام مصرفی در شهر بانکوک را ارائه کرده‌ایم.

پاکت شیر یک‌لیتری: ۵۲ بات

یک عدد نان (حدودا ۵۰۰ گرمی): ۴۴ بات

12 عدد تخم مرغ: ۵۷ بات

یک کیلو برنج: ۴۴ بات

مرغ هر کیلو: ۱۱۵ بات

گوشت قرمز هر کیلو: ۳۹۵ بات

پنیر هر کیلو: ۶۴۱ بات

گوجه‌فرنگی هر کیلو:۴۱ بات

سیب زمینی هر کیلو: ۵۴ بات

پیاز هر کیلو: ۴۳ بات

هزینه های اماکن تفریحی در بانکوک

بانکوک، با میلیون‌ها گردشگری که سالانه پذیراست، اماکن تفریحی و دیدنی متعددی را برای سرگرم‌کردن میهمانانش درنظر گرفته است. در این شهر می‌توانید نهایت هیجان و لذت را از تماشای جاذبه های گردشگری بانکوک ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا هزینه‌های استفاده از چند تا از بهترین امکانات تفریحی و دیدنی این شهر را به شما ارائه کنیم:

·        ورودی کاخ بزرگ یا گراند پالاس بانکوک: ۵۰۰ بات

·        ورودی باغ وحش سافاری ورلد (Safari World) بانکوک: ۱۵۰۰ بات

·        هزینۀ ورودی موزه جیم تامپسون: ۱۵۰ بات

·        هزینه بازدید از آکواریوم سی لایف: ۹۹۰ بات

·        ورودی شهربازی سیام: ۹۰۰ بات

·        هزینه بازدید از باغ وحش دوسیت: ۱۵۰ بات

·        بازدید از معبد وات ساکت بانکوک: ۵۰۰ بات

·        ورودی پارک آبی فانتازیا لاگون: ۲۰۰ بات

·        بازدید از مرکز فرهنگی هنری بانکوک: ۳۵۰ بات

·        بازدید از موزه مادام توسو بانکوک: ۹۹۰ بات

·        تور بازارهای شناور: 2400 بات

·        تور معابد بانکوک: 1200 بات

·        تور کانال‌های بانکوک (با قایق): 2000 بات

·        تور کشتی کروز (چائوفرایا): 1400 بات

·        تور رستوران‌گردی بانکوک: 1600 بات

   

 

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
اسدالله حقانی
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن