تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

بایدها و نبایدهای سفر به تایلند

تایلند همیشه مقصدی هیجان‌انگیز برای گردشگران بوده‌ است. اگر شما هم رویای قدم‌گذاشتن بر شن‌های سفید سواحل این کشور را دارید، باید اسراری را دربارۀ این کشور بدانید که سفری زیباتر و به‌یادماندنی‌تر را برایتان به ارمغان بیاورد. با اینکه اگر با تور تایلند به این کشور بروید، ( تور لحظه‌ آخری تایلند ، تور ارزان قیمت تایلند)، تورلیدر‌هایی برای شما مقرر خواهند شد که با زیر و بم منطقه کاملا آشنا هستند؛ دانستن این نکات به شما کمک می‌کند تا ارتباطی عمیق‌تر و صمیمانه‌تر با مردم این خطه برقرار کنید و در سفر به تایلند، این کشور هزار رنگ را مانند خانۀ خود حس کنید. با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه باشید.

تایلند همیشه مقصدی هیجان‌انگیز برای گردشگران بوده‌ است. اگر شما هم رویای قدم‌گذاشتن بر شن‌های سفید سواحل این کشور را دارید، باید اسراری را دربارۀ این کشور بدانید که سفری زیباتر و به‌یادماندنی‌تر را برایتان به ارمغان بیاورد. با اینکه اگر با تور تایلند به این کشور بروید، ( تور لحظه‌ آخری تایلند ، تور ارزان قیمت تایلند)، تورلیدر‌هایی برای شما مقرر خواهند شد که با زیر و بم منطقه کاملا آشنا هستند؛ دانستن این نکات به شما کمک می‌کند تا ارتباطی عمیق‌تر و صمیمانه‌تر با مردم این خطه برقرار کنید و در سفر به تایلند، این کشور هزار رنگ را مانند خانۀ خود حس کنید. با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه باشید.

توضیحات

تایلند همیشه مقصدی هیجان‌انگیز برای گردشگران بوده‌ است. اگر شما هم رویای قدم‌گذاشتن بر شن‌های سفید سواحل این کشور را دارید، باید اسراری را دربارۀ این کشور بدانید که سفری زیباتر و به‌یادماندنی‌تر را برایتان به ارمغان بیاورد. با اینکه اگر با تور تایلند به این کشور بروید، ( تور لحظه‌ آخری تایلند ، تور ارزان تایلند)، تورلیدر‌هایی برای شما مقرر خواهند شد که با زیر و بم منطقه کاملا آشنا هستند؛ دانستن این نکات به شما کمک می‌کند تا ارتباطی عمیق‌تر و صمیمانه‌تر با مردم این خطه برقرار کنید و در سفر به تایلند، این کشور هزار رنگ را مانند خانۀ خود حس کنید. با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه باشید.

مردم هر کشوری با آداب و رسوم خاص خود زندگی می‌کنند که گاهی زیر پای گذاشتن این اصول، حتی اگر به وسیلۀ میهمانانشان صورت بگیرد، برایشان خوشایند نیست و آن را محکوم می‌کنند. این ویژگی برای ملت‌های آسیای شرقی، حتی بیشتر از سایر کشور‌ها صدق می‌کند؛ چرا که احترام به اخلاقیات، همیشه جزء لاینفک زندگی آنها بوده ‌است؛ بنابراین اگر زیاد به این کشور‌ها سفر می‌کنید، لازم است که با اصول و قواعدشان آشنا باشید.

·        نباید انتظار داشته باشید که بومیان این کشور خود را با فرهنگ شما وفق دهند. شما به‌عنوان یک مهمان مسئولید تا با قوانین و قواعد این کشور آشنا شده و به منظور داشتن اقامتی لذت‌بخش‌تر، خود را با آن‌ها تطبیق دهید. تایلندی‌ها به‌ندرت به یک درخواست یا تعارف "نه" می‌گویند. معمولا به این منظور آنها جملۀ خود را با بله شروع می‌کنند که تنها نشانی از لحن عذرخواهانۀ آنها دارد؛ مثلا اگر از یک گارسون بپرسید که "سس خردل دارید؟" او به جای اینکه مستقیما بگوید نه؛ این‌طور پاسخ شما را خواهد داد: "بله ولی کچاپ داریم"! پس این مورد را نشان حماقت یا بی‌ادبی تلقی نکنید؛ چرا که این یکی از روند رفتاری تایلندی‌ها برای مودب‌بودن و مودب نشان‌داده شده میان مردم است. در کل، "نه" گفتن به یک درخواست برای مردم تایلند به‌شدت سخت است و تا حد امکان از آن دوری می‌کنند.

·        تایلندی‌ها بنا به دلایل مشابهی در پاسخ به سوالاتی که جوابشان را نمی‌دانند هم به شما پاسخ می‌دهند. اگر آدرسی را که از آنها می‌پرسید بلد نباشند، تنها به این دلیل که نمی‌خواهند ندانستن خود را نشان دهند، به شما پاسخ خواهند داد، حتی اگر اشتباه باشد! دانستن این موضوع به شما کمک خواهد تا به آسانی به جواب‌هایی که از بومیان می‌گیرید اعتماد نکنید.

·        احتمالا شما هم گاها از برخی از گردشگرانی که از سفر به تایلند بازگشته‌اند شنیده‌اید که از بی‌انصافی فروشندگان این کشور گلایه می‌کنند و ظاهرا قوانین نانوشتۀ اجتماعی این کشور هیچ نشانی از سرکوب این امر ندارد. می‌توان گفت که تایلندی‌ها بر این عقیده‌اند که قیمت یک جنس، همان است که بتوانند خریدار را به پرداخت آن قانع کنند. البته نباید فکر کنید که این اصل دربارۀ تمام مردم تایلند صدق می‌کند؛ اما اگر می‌خواهید سرتان کلاه نرود، سعی کنید با قواعد اجتماعی کشور خودتان پیش نروید!

·        یکی دیگر از مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید این است که احترام شخصی برای این ملت اهمیت بالایی دارد؛ ازاین‌رو باید در موقعیت‌های اجتماعی محتاطانه‌‌تر رفتار کنید؛ برای مثال، حتی صدا زدن تاکسی یا گارسون رستوران باید با آگاهی از احترام شخصی آنها انجام گیرد. در صدا زدن تاکسی بهتر است دستتان را به‌طور افقی دراز کرده و انگشت شست‌تان را رو به پایین نگه دارید. هیچ‌گاه با بشکن‌زدن یا سوت، شخصی را صدا نکنید؛ چرا که برای یک تایلندی، این روش فقط به منظور صدا کردن یک سگ کارامد است.

·        معابد یکی از جاذبه های گردشگری اصلی این کشور هستند و با توجه به فضای معنوی حاکم، بدیهی است که شما به‌عنوان یک توریست باید با ملاحظه بیشتری ظاهر شوید. حدی از حجاب نیز برای زنان ضروری است؛ ترجیحا زنان باید با بازوان و شانه‌های پوشیده و لباس نسبتا بلند به بازدید از معابد بروند؛ همچنین بهتر است از پوشیدن سندل خودداری کنید؛ علاوه بر طرز پوشش، رفتار شما نیز باید محتاطانه‌تر از رفتارتان در سایر جاذبه های گردشگری تایلند باشد. بلند حرف زدن و عکاسی در معابد عموما نزد بومیان وجهه خوبی ندارد. همیشه قبل از ورود به معبد، کفش‌هایتان را در آورید و هیچ‌گاه پای خود را به سمت شمایل بودا دراز نکنید. پا در بسیاری از فرهنگ‌های آسیایی، پست‌ترین و کثیف‌ترین عضو بدن شناخته می‌شود و در مقابل آن، سر پاک‌ترین! بنابراین سعی کنید با پایتان اشاره‌ای نکنید یا درب جایی را با پایتان نگه ندارید؛ همچنین از دست‌زدن به راهبان جدا خودداری کنید!

·        همان‌طور که از عکس‌های نصب‌شده در سطح شهر پیداست، پادشاه و خاندان سلطنتی تایلند در سطح جامعه از احترام بالایی برخوردارند؛ بنابراین از هر گونه اهانت به پادشاه یا هر کدام از اعضای خاندان سلطنتی خودداری کنید؛ حتی پا گذاشتن روی سکه‌ای که روی زمین افتاده‌ است!

·        احتمالا یکی از مهم‌ترین قواعدی که بسیاری از گردشگران آن را نادیده می‌گیرند، بهداشت شخصی است. تایلندی‌ها در رعایت بهداشت شخصی به‌شدت با نظم و پیگیر‌ند. به این علت بهتر است شما نیز در طول اقامتتان در این کشور روزانه استحمام کنید و به بهداشت فردی خود اهمیت دهید.

·        پرتاب کردن اشیا به سمت کسی به‌شدت توهین‌آمیز تلقی می‌شود؛ بنابراین حتی اگر قصد توهین ندارید هم بهتر است از این کار بپرهیزید و به عنوان یک مهمان از قواعد اخلاقی و اجتماعی این ملت پیروی کنید.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
سید ابوالفضل شفیعی
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن