تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

قوانین فرودگاهی تایلند

تور تایلند، بی‌شک یکی از مقاصد گردشگری برتر دنیاست که هر سال نزدیک به 15 میلیون گردشگر به آن سفر می‌کنند و از زیبایی‌های طبیعی و فرهنگ غنیِ آن لذت می‌برند. این کشور به کشور لبخندها معروف است و ازاین‌رو توریست‌های شاد و خوشحال، همواره در گوشه‌گوشۀ شهر به چشم می‌خورند. با این اوصاف، هیچ بعید نیست که با این تعداد گردشگرِ سالانه، مقامات کشور تایلند قوانین و مقررات سخت‌گیرانه‌ای را به‌منظور کنترل و محافظت از این خیلِ عظیم درنظر بگیرند؛ ازاین‌رو، اگر شما هم قصد سفر به تایلند (چه با تور ارزان تایلند و چه با تور لحظه آخری تایلند) را دارید، بهتر است پیش از سفر با قوانین فرودگاهی تایلند آشنا شوید؛ چراکه در صورت تخطی از این قوانین، مجازات سختی در انتظارتان خواهد بود. با آژانس مسافرتی مانلی پرواز همراه باشید.

قوانین فرودگاهی تایلند


آشنایی با تایلند

کشور تایلند، یک کشور پادشاهی در شبه‌جزیرۀ هندوچین در جنوب‌شرقی آسیاست. مردمان تایلند به زبان تایلندی صحبت می‌کنند و مذهب رسمی آنها بودایی است (95%). این کشور آب‌وهوای گرمسیری دارد و دمای هوای آن حتی در زمستان هم چندان افت نمی‌کند. باران‌ میهمان همیشگی تایلند است؛ اما بین ماه‌های ژوئن تا اکتبر، بارش‌های بیشتری را شاهد است. پایتخت تایلند شهر بانکوک است و واحد پول رایج این کشور بات (THB) است. تلفن‌های تایلند با +66 شروع می‌شوند و تعطیلات هفتگیِ آنها روز شنبه و یکشنبه است. اختلاف ساعت بانکوک با تهران + 3.5 است؛ یعنی اگر اینجا ساعت 12 ظهر باشد، در بانکوك ساعت 3.5 بعدازظهر است.

قوانین و مقررات ورود به تایلند

قوانین فرودگاهی تایلند


اگر قصد سفر به تایلند را دارید، باید بدانید که در این کشور هم مثل هر کشور دیگری، وارد کردن برخی اقلام و کالا با ممنوعیت مواجه است و در صورت مشاهده، باید آن کالا را تحویل بدهید و حتی ممکن است در برخی موارد بازداشت و جریمه هم شوید. پس حواستان به کالاهای ممنوع در سفر به تایلند باشد كه از قرار زیر است:

-         هر مسافرِ تایلند مجاز است تا 200 نخ سیگار یا 250 گرم تنباکو (یا همان مقدار سیگار برگ) به همراه داشته باشد.

-         حمل نوشیدنی‌های الکلی هم تا یک لیتر مجاز خواهد بود.

-         همراه‌داشتن هر گونه دارویی با ماهیت مواد مخدر، به تایلند ممنوع است که در ادامه به جزئیات آن خواهیم پرداخت.

-         شمش طلا هم یکی دیگر از ممنوعه‌های ورود به تایلند است که البته با داشتن مجوز ممکن می‌شود.

-         وارد کردن گوشت از کشورهای مبتلا به جنون گاوی یا تب برفکی هم ممنوع است.

-         اگر قصد حمل سلاح گرم و مهمات (یا حتی مواد منفجره و لوازم آتش‌بازی) را در سفر به تایلند دارید، فراموش نکنید که پیش از آغاز سفر، از وزارت کشور تایلند مجوزِ لازمه را دریافت کنید.

-         برای وارد کردن گونه‌های وحشی گیاهی و جانوری هم نیاز به مجوز خواهید داشت؛ به‌خصوص اگر گونۀ مورد نظر در خطر انقراض باشد.

-         وارد کردن وسایل، عکس، مجلات و سایر ادواتی که محتوای زننده و مستهجن دارند، به تایلند ممنوع است.

-         هر وسیله‌ای که پرچم ملی تایلند را رویش دارد، نمی‌توانید به این کشور وارد کنید.

-         پول، اسناد، مهرهای سلطنتی یا سکه‌های جعلی را نمی‌توانید به تایلند وارد کنید.

-         کالاهای تجارتی قلابی هم اجازه ورود به تایلند را ندارند.

همیشه در مورد حمل مایعات، اسپری‌ها و ژل‌ها، سخت‌گیری‌های زیادی در فرودگاه صورت می‌گیرد، چرا که برخی بمب‌ها به‌صورت مایع به داخل هواپیما برده می‌شوند و این می‌تواند برای جان مسافران تهدید به‌شمار آید؛ ازاین‌رو، حین سوارشدن به هواپیما باید با مقررات حمل مایعات آشنا باشید. اگر مایع را در وسایل شخصی خود دارید و می‌خواهید آن را به داخل کابین ببرید، باید آن را در بسته‌های کمتر از 100 میلی‌لیتری و در پلاستیک‌های شفاف بریزید. روی‌هم‌رفته، بیشتر از 1 لیتر مایعات نمی‌توانید به داخل کابین ببرید. اگر از فرودگاه، عطر، ادکلن یا اسپری خریده‌اید، آن را از بسته‌بندی خارج نکنید و کاغذ خریدش را به همراه داشته باشید. البته بهترین کار این است که مایعاتی که می‌خواهید با خود ببرید را در چمدان گذاشته و به قسمت بار بفرستید. (داروها، شیر و غذاهای کودکان شامل این قانون نمی‌شوند؛ البته باید به میزانِ معقولی از آنها به همراه داشته باشید.)

اگر ارزش وسایل شخصی شما از 10 هزار بات بیشتر می‌شود، باید موقع ورود به تایلند این امر را اعلام کنید تا در دفتر گمرک به ثبت برسد و موقع برگشت مشکلی برایتان درست نشود. سعی کنید همۀ اشیای تیزی را که همراه دارید در چمدان بگذارید و به داخل کابین نبرید.

اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را هم در سفر به تایلند با خود همراه کنید، باید برایش از وزارت دامپزشکی تایلند مجوز ورود دریافت کنید (شماره تلفن +6626534425). یک گواهی سلامت از سوی دامپزشک معتبر به زبان انگلیسی هم برای وارد کردن حیوان خانگی‌تان به تایلند لازم است (نباید بیشتر از 15 روز از تاریخش گذشته باشد).

برای واردکردن ارز به تایلند هم توجه داشته باشید که با ویزای ترانزیت، نهایتا می‌توانید 10 هزار بات همراه داشته باشید و هر خانواده باید جمعا 20 هزار بات همراه داشته باشد؛ با ویزای توریستی، این میزان به 20 هزار بات برای هر فرد و 40 هزار بات برای هر خانواده افزایش می‌یابد. اگر ارز خارجی داشته باشید، هیچ محدودیتی شاملتان نمی‌شود؛ اما اگر بیشتر از معادلِ 20 هزار دلار ارز خارجی همراه دارید، باید موقع ورود این رقم را به اطلاع مامور گمرک برسانید.

قوانین و مقررات خروج از تایلند

-         از سفر تایلند خود که باز می‌گردید، هیچ محدودیتی برای حمل تنباکو یا محصولاتِ آن نخواهید داشت. اما فراموش نکنید که خروج مواد مخدر (تریاک، هروئین، کوکائین و...) ممنوع است.

-         برای خارج کردن هر گونه وسیلۀ عتیقه یا آثار هنری هم به مجوز نیاز دارید. خارج کردن هر گونه اشیای مذهبی (بودایی) از این کشور نیز ممنوع است.

-         خارج‌کردن اقلامی چون وسایل، اقلام، عکس، فیلم و ... با محتوای زننده یا مستهجن؛ وسایلی که پرچم ملی تایلند را دارند؛ پول، اسناد، مهر و ... جعلی؛ آثار دارای کپی‌رایت (آلبوم موسیقی، نرم افزار و ...) و کالاهای تجاری قلابی نیز در فروگاه شما را با مشکل مواجه خواهند کرد.

مقررات ورود و خروج دارو به تایلند

اگر دچار بیماری خاصی هستید و مجبورید حین سفر به تایلند، داروهایتان را هم همراهتان ببرید، این نکته را فراموش نکنید که ممکن است داروهایی که در ایران همراه‌داشتنشان مجاز و بدون مشکل است، در تایلند ممنوع باشند و حملشان جرم محسوب ‌شود و در برخی موارد تا 20 سال زندانی به همراه خواهند داشت. در ادامه، فهرست داروهای ممنوع در تایلند را برایتان آماده کرده‌ایم:

·        داروهای خواب‌آور (از خانواده بنزویاپین)

·        داروهای حاوی هروئین، آمفتامین، متامفتامین، LSD، کوکائین

·        داروهای کدئین‌دار

·        متادون به هر شکل

·        داروهای مورفین‌دار

·        قارچ‌های توهم‌زا و گیاه کراتام

در صورتی‌که همراه‌داشتن این داروها حین سفر برایتان ضروری است، باید مجوز مصرفشان را از پزشک خود دریافت کنید و به سفارت تایلند در ایران تحویل دهید. فراموش نکنید که داروهای مصرفی را همیشه در جعبه‌ها و بطری‌های خودشان نگه دارید و سعی کنید بسته‌های آن مخدوش نشود. مقدار داروها را در حد مصرفِ خود همراه ببرید. اگر هم سوالاتی در مورد داروها دارید، می‌توانید به سفارت تایلند در تهران مراجعه کنید.

آدرس سفارت تایلند در تهران

نشانی: خیابان بهارستان، روبه‌روی بیمارستان طرفه، کوچۀ استقلال، پلاک 4

شماره تلفن: 0217751433 – 02177537708

نشانی ایمیل: info(at)thaiembassy-tehran.org

نشانی وب‌سایت: www.thaiembassy-tehran.org

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: اسدالله حقانی

 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن