تماس با ما
تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
جستجو
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

راهنمای سفر به تایلند

چند نکته جالب که قبل از سفر به تایلند باید بدانید

سفر به هر کشوری،‌ توجه به شرایطی را دربردارد. هر سرزمینی آداب و رسوم خاص خود را در دل جای داده است که می‌‌تواند با دیگر سرزمین‌‌ها کاملا متفاوت باشد. در این مقاله،‌ آژانس هواپیمایی مانلی پرواز می‌‌خواهد قوانین و حقایقی را در خصوص کشور تایلند برایتان بیان کند.

 اگر سفر به تایلند را تجربه می‌‌کند،‌ دانستن موارد زیر کمکتان خواهد کرد. هرچند اگر با تور تایلند،‌ چه به صورت تور ارزان تایلند و چه به صورت تور لحظه آخری تایلند به این تکۀ‌ بهشتی سفر کردید،‌ می‌‌توانید از راهنمای هتل های تایلند هم در خصوص آداب و رسوم و جاذبه های دیدنی تایلند، کسب اطلاعات کنید . با مانلی همراه باشید!


6سفر به تایلند.jpg


1.        با وجود 67 میلیون نفر بومی، تایلند بیستمین کشور پرجمعیت جهان است. یک‌دهم جمعیت این کشور در کلان شهر بانکوک، پایتخت این کشور زندگی می کنند.

2.        بر اساس فهرست جهانی شهرهای مقصد گردشگری، این کشور میزبان بیشترین توریست در جهان است و به‌ دنبال آن، لندن میزبان بیشترین سفرهای گردشگری جهانی بوده است.

3.        این کشور، تنها پارۀ جغرافیایی آسیایی جنوبی است که تاکنون تحت استعمار هیچ‌ یک از کشورهای اروپایی قرار نگرفته است؛ ازاین‌‌رو، نام زبان و این کشور Prathet Thai به معنای سرزمین آزادی است.

4.        در طبیعت بی ‌مثال این تکه از کرۀ خاکی، شاهد کوچک‌‌ترین و بزرگ‌‌ترین حیوان خواهید بود. خفاشِ زنبورعسل، نام کوچک‌‌ترین پستاندار زنده است. آب ‌های مواج و ژرف تایلند نیز خانۀ بزرگ‌ترین ماهی شناخته‌‌شده، یعنی کوسه‌‌نهنگ است.

5.        در روزگاری، تمامی مردان ساکن این منطقه، راهب بودایی بودند. این قانون در میان اشراف و مشاغل گوناگون یکسان بوده و امروزه منسوخ شده است.

6.        پایتخت ملی تایلند را بانکوک می‌شناسیم؛ اما جالب است بدانید نام اصلی این شهر که برگرفته از زبان‌‌های باستانی پالی و سانسکریت است، به‌‌این ترتیب: (Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit) نام‌‌گذاری شده و معنای آن « شهر فرشتگان، شهر بزرگ جاویدان، شهر باشکوه نُه گوهر، مسند پادشاهی، شهر کاخ‌های سلطنتی، خانه خدایان مقدس، ساختۀ ویسكارمن "الهه ایندرا، خدای بهشتگان"» است.


5تایلند.jpg


  7.        جنگل‌‌های انبوه این کشور، نگاه حیرت توریست‌‌ها را به خود خیره می‌‌کند؛ اما جالب است بدانید از آنچه در یک‌‌سده پیش وجود داشت، فقط یک‌‌چهارم آن بازمانده است. به همین دلیل تولید الوار در این کشور مطلقا ممنوع شده است.

8.        مردم این سرزمین احترام و علاقۀ وافری نسبت به مقام پادشاه دارند. فیلم مشهور هالیوودی «پادشاه و من» در سینماهای تایلندی هرگز نشان داده نشد؛ چراکه از نظر آن‌ها توهین به مقام پادشاهی حساب می‌شد. اگر در تایلند اعمالی موسوم به هتک حرمت مقام پادشاهی مرتکب شوید، به جرم خیانت دستگیر و زندانی خواهید شد.

9.        در این سرزمین 35000 معبد پراکنده شده، به‌‌همین جهت، لقب شهر معابد را از آن خود کرده است. برای بازدید از این معابد نیاز به پوشش خاصی است. هنگام ورود به این یکی از جاذبه های گردشگری تایلند، نمی‌توانید بدون لباس‌‌های آستین‌دار یا پوشش پایین‌‌تنۀ بلند، قدم به این مکان مقدس بگذارید.

10.      احترام به "سر" افراد در تایلند امری ضروری‌‌ست. همۀ ما می‌دانیم سر یکی از اعضای مهم بدن است؛ اما در فرهنگ این کشور، ناحیه سر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ ازاین‌‌رو در سفر به تایلند به‌‌هیچ‌‌وجه سر فردی را، حتی اگر کودک باشد لمس نکنید! برای احترام ویژه گذاشتن به افراد مهم، سر خود را پایین نگه دارید.

11.      گونه‌‌های جانوری در این سرزمین از تنوع ویژه‌‌ای برخوردار است؛ به‌طوری که اگر تمامی پرندگان قارۀ اروپا و امریکا در یک کفۀ ترازو قرار بگیرد و پرندگان مقیم تایلند در سوی دیگر، کفۀ تنوع زیست‌‌بوم این کشور با تفاوت فاحشی سنگین‌‌تر خواهد بود.

12.      گیاه نمادین این کشور گل ارکیده است. بیش‌از 1500 نوع از این گیاه، به‌‌گونۀ وحشی و نه پرورشی، در مراتع و جنگل‌‌های این سرزمین می‌روید؛ به‌‌همین جهت، کشور تایلند بزرگ‌‌ترین صادرکنندۀ گل ارکیده در جهان به حساب می‌آید.

13.      نام تایلند با انواع گونه‌‌های فیل عجین شده است. یک‌‌سدۀ پیش، بیش از صدهزار نوع فیل در طبیعت حیات وحش این سرزمین یافت می‌شد که این عدد امروزه به پنج‌‌هزار نوع کاهش یافته است.


7تایلند.jpg


14.      پرچم ملی این کشور طرح واحدی ندارد و با شمایل متفاوتی در انظار دیده می‌شود.

15.      وحشتناک‌‌ترین مارهای جهان در این سرزمین اقامت دارند. پیتون‌‌های غول‌‌پیکر با نقش‌‌های مشبک، به وفور در جنگل‌‌های انبوه این کشور دیده می‌شوند؛ اما موضوع به اینجا ختم نمی‌شود! درازترین مار سمی جهان چه نام دارد؟ بله، مار کبری! یکی دیگر از گونه‌های جانوری فراوان در این سرزمین، مار کبرا است.

16.      در بازارچه‌‌های این سرزمین، مجسمه‌‌ها و آذین‌‌‌‌های روکش طلا ، بسیار یافت می‌‌شود. البته برنج نیز از دیگر سوغاتی‌‌های این شهر به‌‌شمار می‌‌رود! شما کدام‌‌یک را انتخاب خواهید کرد؟

17.      نام باستانی این سرزمین یشم‌فام سیام بود. خاستگاه نژاد گربۀ سیامی نیز به این سرزمین بازمی‌‌گردد. در فرهنگ غنی تایلندی، هدیه‌‌گرفتن یک‌‌جفت گربۀ سیامی نر و ماده در شب عروسی، برای زوج‌‌ها خوش‌‌شانسی می‌‌آورد.

18.      نوشیدنی خوش‌‌آوازۀ ردبول که در تمام جهان به برند پرطرفداری تبدیل شده، برخاسته از این سرزمین است.


3تایلند.jpg


19.      در تایلند روی آب راه خواهید رفت! بیشتر معابر این سرزمین روی کانال‌‌های عبور آب بنا شد‌ه‌اند.

20.      کشور تایلند از 1430 جزیره تشکیل شده است! این جزیره‌‌ها مورد علاقۀ فیلم‌‌سازان هالیوودی قرار گرفته‌‌اند.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد،‌ سفری بی‌‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!
: به اشتراک گذاری این مطلب