تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

راهنمای سفر به تایلند

چند نکته جالب که قبل از سفر به تایلند باید بدانید

سفر به هر کشوری،‌ توجه به شرایطی را دربردارد. هر سرزمینی آداب و رسوم خاص خود را در دل جای داده است که می‌‌تواند با دیگر سرزمین‌‌ها کاملا متفاوت باشد. در این مقاله،‌ آژانس هواپیمایی مانلی پرواز می‌‌خواهد قوانین و حقایقی را در خصوص کشور تایلند برایتان بیان کند.

 اگر سفر به تایلند را تجربه می‌‌کند،‌ دانستن موارد زیر کمکتان خواهد کرد. هرچند اگر با تور تایلند،‌ چه به صورت تور ارزان تایلند و چه به صورت تور لحظه آخری تایلند به این تکۀ‌ بهشتی سفر کردید،‌ می‌‌توانید از راهنمای هتل های تایلند هم در خصوص آداب و رسوم و جاذبه های دیدنی تایلند، کسب اطلاعات کنید . با مانلی همراه باشید!


راهنمای سفر به تایلند


1.        با وجود 67 میلیون نفر بومی، تایلند بیستمین کشور پرجمعیت جهان است. یک‌دهم جمعیت این کشور در کلان شهر بانکوک، پایتخت این کشور زندگی می کنند.

2.        بر اساس فهرست جهانی شهرهای مقصد گردشگری، این کشور میزبان بیشترین توریست در جهان است و به‌ دنبال آن، لندن میزبان بیشترین سفرهای گردشگری جهانی بوده است.

3.        این کشور، تنها پارۀ جغرافیایی آسیایی جنوبی است که تاکنون تحت استعمار هیچ‌ یک از کشورهای اروپایی قرار نگرفته است؛ ازاین‌‌رو، نام زبان و این کشور Prathet Thai به معنای سرزمین آزادی است.

4.        در طبیعت بی ‌مثال این تکه از کرۀ خاکی، شاهد کوچک‌‌ترین و بزرگ‌‌ترین حیوان خواهید بود. خفاشِ زنبورعسل، نام کوچک‌‌ترین پستاندار زنده است. آب ‌های مواج و ژرف تایلند نیز خانۀ بزرگ‌ترین ماهی شناخته‌‌شده، یعنی کوسه‌‌نهنگ است.

5.        در روزگاری، تمامی مردان ساکن این منطقه، راهب بودایی بودند. این قانون در میان اشراف و مشاغل گوناگون یکسان بوده و امروزه منسوخ شده است.

6.        پایتخت ملی تایلند را بانکوک می‌شناسیم؛ اما جالب است بدانید نام اصلی این شهر که برگرفته از زبان‌‌های باستانی پالی و سانسکریت است، به‌‌این ترتیب: (Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit) نام‌‌گذاری شده و معنای آن « شهر فرشتگان، شهر بزرگ جاویدان، شهر باشکوه نُه گوهر، مسند پادشاهی، شهر کاخ‌های سلطنتی، خانه خدایان مقدس، ساختۀ ویسكارمن "الهه ایندرا، خدای بهشتگان"» است. راهنمای سفر به تایلند


  7.        جنگل‌‌های انبوه این کشور، نگاه حیرت توریست‌‌ها را به خود خیره می‌‌کند؛ اما جالب است بدانید از آنچه در یک‌‌سده پیش وجود داشت، فقط یک‌‌چهارم آن بازمانده است. به همین دلیل تولید الوار در این کشور مطلقا ممنوع شده است.

8.        مردم این سرزمین احترام و علاقۀ وافری نسبت به مقام پادشاه دارند. فیلم مشهور هالیوودی «پادشاه و من» در سینماها