تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

راهنمای سفر به تایلند

چند نکته جالب که قبل از سفر به تایلند باید بدانید

سفر به هر کشوری،‌ توجه به شرایطی را دربردارد. هر سرزمینی آداب و رسوم خاص خود را در دل جای داده است که می‌‌تواند با دیگر سرزمین‌‌ها کاملا متفاوت باشد. در این مقاله،‌ آژانس هواپیمایی مانلی پرواز می‌‌خواهد قوانین و حقایقی را در خصوص کشور تایلند برایتان بیان کند.

 اگر سفر به تایلند را تجربه می‌‌کند،‌ دانستن موارد زیر کمکتان خواهد کرد. هرچند اگر با تور تایلند،‌ چه به صورت تور ارزان تایلند و چه به صورت تور لحظه آخری تایلند به این تکۀ‌ بهشتی سفر کردید،‌ می‌‌توانید از راهنمای هتل های تایلند هم در خصوص آداب و رسوم و جاذبه های دیدنی تایلند، کسب اطلاعات کنید . با مانلی همراه باشید!


راهنمای سفر به تایلند


1.        با وجود 67 میلیون نفر بومی، تایلند بیستمین کشور پرجمعیت جهان است. یک‌دهم جمعیت این کشور در کلان شهر بانکوک، پایتخت این کشور زندگی می کنند.

2.        بر اساس فهرست جهانی شهرهای مقصد گردشگری، این کشور میزبان بیشترین توریست در جهان است و به‌ دنبال آن، لندن میزبان بیشترین سفرهای گردشگری جهانی بوده است.

3.        این کشور، تنها پارۀ جغرافیایی آسیایی جنوبی است که تاکنون تحت استعمار هیچ‌ یک از کشورهای اروپایی قرار نگرفته است؛ ازاین‌‌رو، نام زبان و این کشور Prathet Thai به معنای سرزمین آزادی است.

4.        در طبیعت بی ‌مثال این تکه از کرۀ خاکی، شاهد کوچک‌‌ترین و بزرگ‌‌ترین حیوان خواهید بود. خفاشِ زنبورعسل، نام کوچک‌‌ترین پستاندار زنده است. آب ‌های مواج و ژرف تایلند نیز خانۀ بزرگ‌ترین ماهی شناخته‌‌شده، یعنی کوسه‌‌نهنگ است.

5.        در روزگاری، تمامی مردان ساکن این منطقه، راهب بودایی بودند. این قانون در میان اشراف و مشاغل گوناگون یکسان بوده و امروزه منسوخ شده است.

6.        پایتخت ملی تایلند را بانکوک می‌شناسیم؛ اما جالب است بدانید نام اصلی این شهر که برگرفته از زبان‌‌های باستانی پالی و سانسکریت است، به‌‌این ترتیب: (Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit) نام‌‌گذاری شده و معنای آن « شهر فرشتگان، شهر بزرگ جاویدان، شهر باشکوه نُه گوهر، مسند پادشاهی، شهر کاخ‌های سلطنتی، خانه خدایان مقدس، ساختۀ ویسكارمن "الهه ایندرا، خدای بهشتگان"» است. راهنمای سفر به تایلند


  7.        جنگل‌‌های انبوه این کشور، نگاه حیرت توریست‌‌ها را به خود خیره می‌‌کند؛ اما جالب است بدانید از آنچه در یک‌‌سده پیش وجود داشت، فقط یک‌‌چهارم آن بازمانده است. به همین دلیل تولید الوار در این کشور مطلقا ممنوع شده است.

8.        مردم این سرزمین احترام و علاقۀ وافری نسبت به مقام پادشاه دارند. فیلم مشهور هالیوودی «پادشاه و من» در سینماهای تایلندی هرگز نشان داده نشد؛ چراکه از نظر آن‌ها توهین به مقام پادشاهی حساب می‌شد. اگر در تایلند اعمالی موسوم به هتک حرمت مقام پادشاهی مرتکب شوید، به جرم خیانت دستگیر و زندانی خواهید شد.

9.        در این سرزمین 35000 معبد پراکنده شده، به‌‌همین جهت، لقب شهر معابد را از آن خود کرده است. برای بازدید از این معابد نیاز به پوشش خاصی است. هنگام ورود به این یکی از جاذبه های گردشگری تایلند، نمی‌توانید بدون لباس‌‌های آستین‌دار یا پوشش پایین‌‌تنۀ بلند، قدم به این مکان مقدس بگذارید.

10.      احترام به "سر" افراد در تایلند امری ضروری‌‌ست. همۀ ما می‌دانیم سر یکی از اعضای مهم بدن است؛ اما در فرهنگ این کشور، ناحیه سر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ ازاین‌‌رو در سفر به تایلند به‌‌هیچ‌‌وجه سر فردی را، حتی اگر کودک باشد لمس نکنید! برای احترام ویژه گذاشتن به افراد مهم، سر خود را پایین نگه دارید.

11.      گونه‌‌های جانوری در این سرزمین از تنوع ویژه‌‌ای برخوردار است؛ به‌طوری که اگر تمامی پرندگان قارۀ اروپا و امریکا در یک کفۀ ترازو قرار بگیرد و پرندگان مقیم تایلند در سوی دیگر، کفۀ تنوع زیست‌‌بوم این کشور با تفاوت فاحشی سنگین‌‌تر خواهد بود.

12.      گیاه نمادین این کشور گل ارکیده است. بیش‌از 1500 نوع از این گیاه، به‌‌گونۀ وحشی و نه پرورشی، در مراتع و جنگل‌‌های این سرزمین می‌روید؛ به‌‌همین جهت، کشور تایلند بزرگ‌‌ترین صادرکنندۀ گل ارکیده در جهان به حساب می‌آید.

13.      نام تایلند با انواع گونه‌‌های فیل عجین شده است. یک‌‌سدۀ پیش، بیش از صدهزار نوع فیل در طبیعت حیات وحش این سرزمین یافت می‌شد که این عدد امروزه به پنج‌‌هزار نوع کاهش یافته است.  سفر به تایلند


14.      پرچم ملی این کشور طرح واحدی ندارد و با شمایل متفاوتی در انظار دیده می‌شود.

15.      وحشتناک‌‌ترین مارهای جهان در این سرزمین اقامت دارند. پیتون‌‌های غول‌‌پیکر با نقش‌‌های مشبک، به وفور در جنگل‌‌های انبوه این کشور دیده می‌شوند؛ اما موضوع به اینجا ختم نمی‌شود! درازترین مار سمی جهان چه نام دارد؟ بله، مار کبری! یکی دیگر از گونه‌های جانوری فراوان در این سرزمین، مار کبرا است.

16.      در بازارچه‌‌های این سرزمین، مجسمه‌‌ها و آذین‌‌‌‌های روکش طلا ، بسیار یافت می‌‌شود. البته برنج نیز از دیگر سوغاتی‌‌های این شهر به‌‌شمار می‌‌رود! شما کدام‌‌یک را انتخاب خواهید کرد؟

17.      نام باستانی این سرزمین یشم‌فام سیام بود. خاستگاه نژاد گربۀ سیامی نیز به این سرزمین بازمی‌‌گردد. در فرهنگ غنی تایلندی، هدیه‌‌گرفتن یک‌‌جفت گربۀ سیامی نر و ماده در شب عروسی، برای زوج‌‌ها خوش‌‌شانسی می‌‌آورد.

18.      نوشیدنی خوش‌‌آوازۀ ردبول که در تمام جهان به برند پرطرفداری تبدیل شده، برخاسته از این سرزمین است. راهنمای سفر به تایلند


19.      در تایلند روی آب راه خواهید رفت! بیشتر معابر این سرزمین روی کانال‌‌های عبور آب بنا شد‌ه‌اند.

20.      کشور تایلند از 1430 جزیره تشکیل شده است! این جزیره‌‌ها مورد علاقۀ فیلم‌‌سازان هالیوودی قرار گرفته‌‌اند.


از آنجا که مردمان تایلند تفاوت بسیاری با ما ایرانی‌ها دارند و معمولا گردشگران ایرانی اطلاع چندانی از این تفاوت‌ها ندارند، گلایه‌های زیادی از متقاضیان تور تایلند به گوش می‌رسد. مشکلات عدیده‌ای که ممکن اسست در سفر به سرزمین لبخندها گریبان‌گیر توریست‌ها شود را می‌توان به کل با شناخت آن‌ها از میان برداشت و تنها لذت سفر را حفظ کرد.

 

چند نکته مهم برای سفر به تایلند

 مردمان تایلند و در کل، آسیای شرقی، فرهنگ متفاوتی با کشور ما دارند و برای سفر به تایلند باید اطلاعات زیادی کسب کنید تا مبادا هنجارهایی را زیر پا گذاشته و خود را توی دردسر بیندازید. مقالات متعددی دربارۀ راهنمای سفر به تایلند در مجلۀ گردشگری آژانس هواپیمایی مانلی پرواز موجود است که با مطالعۀ آن‌ها می‌توانید اطلاعت بسیار مفیدی دربارۀ این کشور و مردمان آن به دست آورید. در این مقاله نیز قصد داریم چند نکتۀ مهم از راهنمای سفر به تایلند را به شما گوشزد کنیم تا دچار مشکلی در تور تایلند نشوید و فقط از دیدنی‌های آن لذت ببرید.

 

مراقب سگ‌های ولگرد در تایلند باشید


در گشت و گذارتان در خیابان‌های تایلند، سگ‌های ولگرد بسیاری را مشاهده خواهید کرد که ممکن است باعث تعجبتان شود که چطور کشوری توسعه‌یافته همچون تایلند، پر از سگ‌های ولگرد است؛ اما این موجودات مدت‌هاست که بخش لاینفکی از روزمرگی مردمان این کشور هستند و تابه‌حال هم باعث هیچ مشکلی نشده‌اند و هم‌زیستی مسالمت‌آمیزی با تایلندی‌ها دارند؛ بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد و جایی برای نگرانی نیست. بدیهی‌ست که احتیاط، شرط عقل است؛ ازاین‌رو، بهتر است برای تضمین سفری امن و بدون حاشیه، در رفتارتان با این موجودات مراقب باشید و از بازی کردن با آن‌هایی که ظاهر چندان سالمی ندارند، بپرهیزید و تا حد امکان آن‌ها را نادیده بگیرید.

 

چانه زدن در تایلند


راهنمای سفر به تایلند


از اشتباهات عمده‌ای که متقاضیان تور تایلند در طول اقامتشان در این کشور مرتکب می‌شوند، چانه نزدن در خرید است. اینکه گمان کنید چون تایلند یک کشور مدرن است، چانه زدن در تایلند، کار پسندیده‌ای نیست، اشتباه محض است، چرا که فروشنده‌های این کشور (اغلب در بازارهای محلی و نه مراکز خرید لوکس) در مواجه با خریداران خارجی، تمایل بسیاری به گران‌فروشی دارند و معمولا قیمتی بسیار بیشتر ار ارزش حقیقی اجناس را به شما اعلام خواهند کرد و چانه زدن شما به معنای آگاهی از این امر تلقی شده و فروشنده می‌فهمد که با یک گردشگر تازه‌کار طرف نیست؛ بنابراین اگر سفری بودجه‌محور را تجربه می‌کنید، گول لبخند فروشنده‌های به ظاهر مهربان بازارهای تایلند را نخورید و تا جایی که می‌توانید چانه بزنید.

 

حشره‌ها در تایلند


معمولا کشورهای استوایی و آب و هوای شرجی، میدان جولان حشرات موذی‌اند و به احتمال زیاد علاوه بر سوغاتی، زخم‌های زیادی که حاصل خاراندن رد نیش حشرات‌اند را از سفر به تایلند با خود به خانه خواهید برد؛ از این‌رو برای پیشگیری از این امر و حفظ سلامت فیزیکی که از واجبات داشتن سفری لذت‌بخش است، بهتر است که اسپری حشره‌کش و هر چیزی که در دفع این موجودات موذی موثر است را در این سفر با خود به همراه داشته باشید.

   

و نکته آخر راهنمای سفر به تایلند


مردمان تایلند با گردشگرانی که از سراسر جهان به این کشور سفر می‌کنند خو گرفته‌اند و مثل تمام مقاصد توریستی دیگر، اهمیت زیادی به گردشگران می‌دهند؛ اما نکته‌ای که باید بدانید این است که به نظر اهالی این کشور، گردشگران خوراک تیغ زدن‌اند؛ بنابراین هر پیشنهاد  یا اعلان از طرف اهالی این کشور را باید هوشیارانه سنجید و تنها از آن‌هایی پیروی کرد که هیچ سود احتمالی برای شخص نداشته باشد؛ مثلا اگر یک راننده تاکسی قصد عوض کرن تصمیمتان در بازدید از یک جاذبۀ خاص و پیشنهاد مکانی جایگزین را داشت، احتمالا تنها قصد تلکه کردن شما را دارد؛ مگر اینکه دلایل قانع‌کننده‌ای برای ادعایش بیاورد  یا منابع دیگری (مثل اینترنت) حرف او را تایید کنند!


مانلی پرواز، نقشی از اعتماد،‌ سفری بی‌‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!


 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن