تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

راهنمای اخذ ویزای امارات

امارات متحده عربی، یکی از کشورهای پیشرفتۀ منطقه خاورمیانه است که همسایۀ جنوبی کشورمان نيز به‌شمار می‌رود، امروزه یکی از مقاصد محبوب گردشگری دنیا شده است و اگر آن را با صد سال گذشته‌اش مقایسه کنید، چشم‌هایتان از تعجب گرد خواهد شد. امارات ابتدا با کمک صنعت نفت توسعه پیدا کرد؛ اما حالا با عملكردهايي چون فروش زمین به خارجی‌ها، اقامت‌دادن به افراد، صادرات کالا، ترانزیت و همچنین گردشگری، رفته‌رفته به پیشرفت خود ادامه می‌دهد. این روزها دبی، مهم‌ترین شهر امارات، در سرتاسر جهان به آسمان‌خراش‌های بی‌نظیر، سازه‌های عظیم و امکانات تفریحی بی‌رقیبش مشهور است. کشور امارات درست در محل تلاقی اروپا، آسیا و آفریقا جا خوش کرده است و دسترسی نسبتا آسانی دارد؛ ازاین‌رو، پروازهای متعددی از شهرهای مهم دنیا به مقصد تور دبی صورت می‌گیرند و تعداد خطوط هوایی فرودگاه بین‌المللی دبی، به 80 می‌رسد. همین امر هم فرودگاه دبی را به یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان تبدیل کرده است. ایرانیان زیادی هم قصد سفر به این کشور دیدنی را دارند؛ اما آیا می‌دانید نحوه دریافت ویزای دبی چگونه است؟ پس با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه باشید تا شما را با مراحل اخذ ویزای امارات آشنا کنیم.

ویزای امارات

ویزای امارات، برعکس بسیاری از کشورهای دیگر، توسط سفارت‌ این کشور ارائه نمی‌شود، بلکه به دست اداره مهاجرت و وزارت کار صادر می‌شود. قوانین و مراحل دریافت ویزای امارات برای ساکنان کشورهای مختلف، متفاوت است. البته شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، یعنی کشورهای بحرین، کویت، قطر، عمان و عربستان سعودی، برای سفر به امارات نیازی به تهیه ویزا ندارند. لازم به ذکر است که در اواخر سال 2018، پاسپورت امارات به قدرتمندترین پاسپورت دنیا تبدیل شد.

به‌منظور صدور ویزاهای کاری، توریستی، تحصیلی و... ، بایستی یک شخص، شرکت یا سازمان (کفیل) در دبی ضمانت درخواست‌کنندۀ ویزا را بر عهده بگیرد و متعهد شود که وی در تاریخ معین‌شده، امارات را ترک خواهد کرد. این کفیل باید یا از نزدیکان مسافر باشد (ارائۀ فرم نسبیت که باید از سفارت تحویل گرفته و پر شود) یا با مسافر رابطۀ کاری داشته باشد (سازمان دولتی یا شرکت خصوصی). البته ویزاهای توریستی را خودِ ایرلاین‌ها، هتل‌ها یا آژانس‌های هواپیمایی درخواست می‌دهند و به همین خاطر هم از مسافران دبی، ضمانت دریافت می‌کنند.

اخذ ویزای امارات | ویزای دبی


انواع ویزای دبی (امارات)

برای سفر به دبی، می‌توانید یکی از انواع ویزاهای امارات را دریافت کنید: ویزای توریستی، ویزای ترانزیت، ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای تجاری. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه دریافت انواع ویزای امارات را برایتان توضیح بدهیم.

ویزای توریستی دبی

این روزها اخذ ویزای توریستی امارات متحده عربی خیلی راحت شده است و بیشتر آژانس‌های مسافرتی در قبال دریافت وجهی، برای مسافران خود ویزای دبی اخذ می‌کنند. برای کسب این ویزا، نیازی به مراجعه به سفارت و مصاحبۀ حضوری نیست و آژانس مسافرتی تمام کارها را برایتان انجام می‌دهد. البته فراموش نکنید که اگر پس از اتمام اعتبار ویزای خود در امارات بمانید، باید به ازای هر روز، 100 درهم جریمه بپردازید و درخواست بعدیِ ویزای شما نیز رد خواهد شد.

تنها مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی دبی اسکن رنگی صفحۀ اول گذرنامه است. ویزاهای توریستی امارات به صورت دوهفته‌ای، یک‌ماهه، سه‌ماهه و یک‌ساله ارائه می‌شوند.

اخذ ویزای امارات | ویزای دبی


ویزای کاری دبی و ویزای تجارتی دبی

اگر شخصی که درخواست ویزا کرده است دارای مهارت‌ها و تجربیات خاصی باشد، می‌تواند شغل ایده‌آلی در دبی برای خودش پیدا کند. اگر به زبان انگلیسی یا عربی هم مسلط باشد، دبی برایش بهشتی برای کار و زندگی خواهد بود. جهت درخواست برای ویزای کاری امارات، باید شرکت یا کارفرمایی در امارات داشته باشید که از شما برای کار دعوت کند. ابتدا یك ویزای کار سه‌ماهه به شما داده می‌شود و در صورت تمایل، می‌توانید نسبت به تمدید آن اقدام کنید. این نکته را هم بدانید که اگر یک شغل تمام‌وقت در دبی داشته باشید، می‌توانید همسر خود را به دبی ببرید و یک کار نیمه‌وقت برایش پیدا کنید. هر روز کاری در دبی 9 ساعت و در جمع، هفته‌ای 47 ساعت است؛ در یک سال 30 روز می‌توانید از مرخصی استفاده کنید. در ضمن، افراد بالای 50 سال، نمی‌توانند ویزای کاری امارات دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری دبی عبارت‌اند از:

-       گذرنامه با 6 ماه اعتبار

-       عکس گذرنامه‌ای

-       دعوت‌نامه کتبی و معتبر از سوی شرکت یا کارفرمای مورد نظر

-       گواهی عدم سوءپیشینه

-       فرم تکمیل‌شدۀ درخواست ویزا

-       شناسنامه و کارت ملی

-       گواهی حمایت مالیِ کارفرما یا شرکت

-       سند ازدواج (در صورت تاهل)

-       بیمه مسافرتی

ویزای ترانزیت دبی

ویزای ترانزیت دبی برای آن دسته از افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در میان راهِ سفرشان، توقفی کوتاه در امارات داشته باشند. مدت اعتبار این ویزا 96 ساعت است و مدارکی که باید به ماموران نشان بدهید، شامل بلیط سفر بعدی و گذرنامه می‌شود.

ویزای تحصیلی دبی

پیشرفت امارات و به‌خصوص شهر دبی در زمینۀ تحصیلات و دانشگاه‌ها، در سال‌های اخیر چشمگیر بوده است و دانشگاه‌های معتبر زیادی در این کشور تاسیس شده‌اند. اگر شما هم قصد ادامۀ تحصیل در دبی را دارید، باید نسبت به دریافت ویزای تحصیلی امارات اقدام کنید. یکی از مزایای تحصیل در دبی این است که پس از اتمام تحصیل می‌توانید به‌راحتی به کشورهای دیگر (انگلیس، امریکا، کانادا) برويد و تحصیلات تکمیلی‌تان را آنجا بگذرانید. البته فرام