تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

قوانین فرودگاهی ارمنستان


کشور ارمنستان، به سبب نزدیکی به ‌کشور ما و هزینه­‌های سفرِ ارزان­‌تر، یکی از مقاصد توریستی ایرانیان به‌‌شمار می­رود و اگر لغو روادید بین ایران و ارمنستان را هم درنظر بگیریم، تعجبی نخواهد داشت که شاهد افزایش قابل‌­توجهی از مسافرت‌­های ایرانیان به این کشور دیدنی باشیم. یکی از مهم­‌ترین فرودگاه­‌های کشور ارمنستان، فرودگاه بین‌‌المللی زروارنتوس ایروان است که رفت‌‌وآمدهای بی‌‌شماری در آن صورت می‌­گیرد و هر سال پذیرای گردشگران زیادی از اقصی‌­نقاط دنیا است. این شلوغیِ فرودگاه در اغلب موارد مسافران را دچار استرس و سردرگمی می­کند؛ ازهمین‌‌رو، آژانس هواپیمایی مانلی پرواز قصد دارد در این مقاله شما را با قوانین فرودگاهی ارمنستان آشنا کند تا سفر به ارمنستان برای شما جز خاطراتِ خوش، چیزی نداشته باشد.


کشور ارمنستان، به سبب نزدیکی به ‌کشور ما و هزینه­‌های سفرِ ارزان­‌تر، یکی از مقاصد توریستی ایرانیان به‌‌شمار می­رود و اگر لغو روادید بین ایران و ارمنستان را هم درنظر بگیریم، تعجبی نخواهد داشت که شاهد افزایش قابل‌­توجهی از مسافرت‌­های ایرانیان به این کشور دیدنی باشیم. یکی از مهم­‌ترین فرودگاه­‌های کشور ارمنستان، فرودگاه بین‌‌المللی زروارنتوس ایروان است که رفت‌‌وآمدهای بی‌‌شماری در آن صورت می‌­گیرد و هر سال پذیرای گردشگران زیادی از اقصی‌­نقاط دنیا است. این شلوغیِ فرودگاه در اغلب موارد مسافران را دچار استرس و سردرگمی می­کند؛ ازهمین‌‌رو، آژانس هواپیمایی مانلی پرواز قصد دارد در این مقاله شما را با قوانین فرودگاهی ارمنستان آشنا کند تا سفر به ارمنستان برای شما جز خاطراتِ خوش، چیزی نداشته باشد.

توضیحات

کشور ارمنستان، به سبب نزدیکی به ‌کشور ما و هزینه­‌های سفرِ ارزان­‌تر، یکی از مقاصد توریستی ایرانیان به‌‌شمار می­رود و اگر لغو روادید بین ایران و ارمنستان را هم درنظر بگیریم، تعجبی نخواهد داشت که شاهد افزایش قابل‌­توجهی از مسافرت‌­های ایرانیان به این کشور دیدنی باشیم. یکی از مهم­‌ترین فرودگاه­‌های کشور ارمنستان، فرودگاه بین‌‌المللی زروارنتوس ایروان است که رفت‌‌وآمدهای بی‌‌شماری در آن صورت می‌­گیرد و هر سال پذیرای گردشگران زیادی از اقصی‌­نقاط دنیا است. این شلوغیِ فرودگاه در اغلب موارد مسافران را دچار استرس و سردرگمی می­کند؛ ازهمین‌‌رو، آژانس هواپیمایی مانلی پرواز قصد دارد در این مقاله شما را با قوانین فرودگاهی ارمنستان آشنا کند تا سفر به ارمنستان برای شما جز خاطراتِ خوش، چیزی نداشته باشد. فرودگاه­‌های ارمنستان هم مثل هر کشور دیگری، به سبب ایجاد امنیت شهروندان خود، مقررات و قوانین خاصی را برای ورود و خروج مسافران وضع کرده­‌اند که رعایت نشدن آنها توسط هر مسافری، ممکن است عاقبت بدی به دنبال داشته باشد. به همین جهت، اگر شما هم قصد سفر به این سرزمین و بازدید از جاذبه های گردشگری ارمنستان را دارید، توصیه می‌­کنیم ابتدا با قوانین فرودگاهی آن آشنا شوید تا حین تجربۀ تور ارمنستان مشکلی برایتان پیش نیاید.

اطلاعات ضروری ارمنستان

یکی از ملزوماتی که باید پیش از سفر بدانید، اطلاعات ضروری کشورِ مقصدتان است تا موقع رسیدن به آنجا نگرانی کمتری داشته باشید. همان‌­طور که می‌­دانید، پایتخت کشور ارمنستان ، شهر ایروان است که در واقع، مهم­‌ترین شهر این کشور بوده و مقصد بیشتر مسافران تور ایروان است. ارز رایج مبادلاتی در ارمنستان درام است؛ اما در سفرهای خود می­‌توانید دلار یا حتی تومان هم ببرید و آنجا در یک صرافی تبدیلش کنید. کدهای تلفن این کشور با ۳۷۴ شروع می­شوند و بانک­‌های آن در روز­های شنبه و یکشنبه تعطیل هستند.

قوانین ورود به خاک ارمنستان

هر کشوری، ورود و خروج برخی اشیا و اقلام را به درون خاک خود ممنوع کرده و برای برخی کالاها محدودیت­‌هایی در نظر گرفته است. اگر شما حین سفر به ایروان از قوانین و تبصره­‌های این کالاها و اقلام اطلاع نداشته باشید، قطعا در فرودگاه دچار دردسر می­‌شوید و حتی ممکن است کارتان به بازداشتگاه بکشد! پس پیش از بستن چمدان‌‌تان، نگاهی به موارد زیر بیندازید و مطمئن شوید که وسایل ممنوعه همراه ندارید و از اقلام زیر هم به مقدار مجاز در چمدان به‌‌همراه ببرید.

·        هر مسافر می­تواند حداکثر ۴۰۰ نخ سیگار همراه داشته باشید. میزان مجاز حمل نوشیدنی فقط ۲ لیتر است. از عطر و ادکلن­‌های خود فقط می­توانید 6 عدد را بردارید که حجمشان نباید بیشتر از 5 لیتر باشد. ارزش لوازم شخصی شما باید تا 10 هزار دلار و وزنشان زیر 50 کیلو باشد.

·        اشیای ممنوعه هم آن دسته از مواردی هستند که حمل و نقلشان به هیچ­‌وجه در کشور ارمنستان مجاز نیست و باید از داشتن آنها به­‌کلی دوری کنید. مواد مخدر و داروهای غیرقانونی، هرگونه سلاح، مواد منفجره و مهمات، سلاح­‌های سرد، مثل چاقو و سایر سلاح­های مرگبار،  میوه و سبزیجات (بدون مدارک معتبر) و فیلم‌های مستهجن (به هر شکل، روی سی­دی یا فلش و ....).

·        برخی اشیا و اقلام هم هستند که  ورود و خروجشان محدودیت­‌هایی به­‌همراه دارد. از میان آن‌­ها می­توان به گیاهان وحشی اشاره کرد که اگر می­خواهید آنها را به ارمنستان ببرید، باید از وزارت محیط زیست مجوز بگیرید.  ورودی حیوان خانگی یا حیوانات وحشی هم محدودیت­‌هایی دارد و نیاز به مجوز وزارت محیط زیست و گواهی سلامت معتبر دارد (به­‌سبب جلوگیری از انتقال بیماری­ها)؛ به­علاوه، حیوان خانگی شما باید حداکثر 20 روز قبل واکسنش را زده و گواهی سلامتش 6 ماه اعتبار داشته باشد. اگر قصد دارید یک اثر هنری (نقاشی، موسیقی، مجسمه و ...) را وارد ارمنستان یا از آن خارج کنید، باید از وزارت فرهنگ این کشور از قبل مجوزی دریافت کنید و عکس­‌های آن اثر را نیز همراهِ خود داشته باشید (در ضمن باید مالیات ده دلاری آثار هنری را نیز بپردازید).

قوانین خروج از خاک ارمنستان

حالا تصور کنید سفرتان به ارمنستان روبه پایان است و قصد بازگشت به ایران را دارید. حتما در طول این سفر برای خودتان خرید­هایی داشته‌‌اید یا برای نزدیکانتان سوغاتی­‌هایی تهیه کرده‌­اید؛ اما پیش از اقدام به­ خرید، نگاهی به قوانین خروج از ارمنستان بیندازید تا اشیای ممنوعه یا دارای محدودیت را نخریده باشید.

·        بدیهی است که خروج کالاهایی مثل مواد مخدر و داروهای غیرقانونی، هرگونه سلاح، مواد منفجره و مهمات، سلاح­‌های سرد، مثل چاقو و سایر سلاح‌­های مرگبار،  میوه و سبزیجات (بدون مدارک معتبر) و فیلم‌های مستهجن (به هر شکل، روی سی­دی یا فلش و ....) از ارمنستان به­‌کلی ممنوع است.

·        اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را از ارمنستان خارج کنید، فراموش نکنید که گواهی سلامت او را (که 6 ماه اعتبار دارد) تهیه کرده و واکسن­‌هایش را زده باشید.

·        اگر می‌­خواهید مقدار زیادی ارز از این کشور خارج کنید، باید از مقررات ارزی این کشور آگاه باشید تا حین خروج مشکلی برایتان پیش نیاید. باید بدانید که ورود ارز خارجی به این کشور محدودیتِ خاصی ندارد؛ اما اگر میزان ارزی که حین سفر به ارمنستان همراهِ خود دارید از 10 هزار دلار تجاوز ­کند، ممکن است ماموران فرودگاه علت ورود این میزان ارز را از شما جویا شوند؛ در این صورت باید مقدار ارز ورودی خود را ثبت کنید تا موقع برگشت برایتان دردسر درست نشود. اگر بخواهید همین میزان ارز را از ارمنستان خارج کنید، می­‌توانید از طریق  سیستم بانکی این کشور وارد عمل شوید.

نکات مهم برای مسافران ارمنستان

·        اگر می‌­خواهید در ارمنستان شیر مصرف کنید، حتما قبل از مصرف آن را بجوشانید تا امکان ابتلا به بیماری دیفتری را به صفر برسانید.  

·        اگر نگران سلامتی خود هستید، حتما پیش از سفر به این کشور واکسن­های هپاتیت A، دیفتری، فلج اطفال و تیفوئید را بزنید.

·        سعی کنید از شناکردن در آب­های سطحی اجتناب کنید چون امکان ابتلا به بیماری‌­های عفونی وجود دارد.

·        در روستا­های ارمنستان پشه­‌های مالاریا به­‌وفور یافت می­شوند، پس لباس‌­ها و کرم­‌های مورد نیاز را فراموش نکنید.

·         بیمۀ سفر را فراموش از یاد نبرید.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است . سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
تورهای پیشنهادی
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن