تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

قوانین فرودگاهی آذربایجان

کشور جمهوری آذربایجان، هر ساله میزبان میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر دنیاست که بيشتر این افراد از طریق فرودگاه‌های بین‌المللی این کشور، خودشان را به آنجا می‌رسانند. این فرودگاه‌ها عبارت‌اند از فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف، فرودگاه بین‌المللی گنجه، فرودگاه بین‌المللی لنکران و فرودگاه بین‌المللی زاکاتلا. دولت آذربایجان در این فرودگاه‌های بین‌المللی، قوانین و مقررات سخت‌گیرانه و اکیدی را برای ورود و خروج مسافران درنظر گرفته است تا از جان و مال شهروندان و همچنین گردشگران حفاظت کند. اگر شما هم یکی از مسافران تور باکو هستید، حتما باید پیش از سفر به آذربایجان، اطلاعات کافی در مورد قوانین فرودگاهی آذربایجان به دست بیاورید. اگر خدای‌نکرده یکی از اقلام ممنوعه را موقع ورود یا خروج از این کشور به همراه داشته باشید، ممکن است دردسر‌های بزرگی را متحمل شوید. پس با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه شوید تا شما را با قوانین فرودگاه آذربایجان آشنا کنیم.

قوانین ورود به خاک آذربایجان

قوانین فرودگاهی آذربایجان

اقلام تبصره‌دار برای ورود :

-         اگر بالای شانزده سال سن داشته باشید، می‌توانید تا 600 نخ سیگار و 3 لیتر نوشیدنی الکلی (البته در قسمت بار) با خود به آذربایجان ببرید.

-         اگر عطر و ادکلن همراه دارید هم نباید مقدارش بیش از اندازه باشد و فقط در حد مصرف شخصی باشد.

-         هیچ‌کدام از وسایل شخصی شما نباید بیشتر از 1500 دلار ارزش داشته باشند.

-         جواهرات و زیور‌آلاتِ شما نیز تا سقفِ 20 گرم طلا و نیم‌قیراط الماس مجاز هستند و در کل، قیمتشان نباید از 1500 دلار تجاوز کند.

-         اگر با خود غذا به آذربایجان می‌برید، سقف مجازش 10 کیلوگرم است و این قانون برای خاویار 125 گرم خواهد بود.

اقلام ممنوعه :

-         هر گونه تصویری که به هر نحو محتوایش علیه جمهوری آذربایجان باشد، اجازۀ ورود به این کشور را ندارد.

-         شما نمی‌توانید به جز موارد خاص، حیوان زندۀ خود را به این کشور ببرید.

-         برای وارد کردن حیوانات خانگی، البته (به جز کبوتر) ، باید حداکثر ده روز پیش از اعزام، گواهی سلامت برای آنها دریافت کنید.

-         مثل سایر کشورها، ورود هر گونه اسلحۀ نظامی و مهمات به آذربایجان هم ممنوع است. این قانون برای انواع مواد مخدر هم صادق است و اگر کوچک‌ترین حجمی از مواد مخدر در سفر به باکو همراه داشته باشید، شاید حتی کارتان به بازداشت هم بکشد!

-         همراه داشتن میوه و سبزیجات (به دلیل احتما انتقال بیماری) نیز به آذربایجان ممنوع است.

-         حداکثر میزان ارزی که می‌توانید با خود به آذربایجان ببرید، 10 هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر است. اگر قصد دارید بیشتر از این مبلغ را با خود به آذربایجان ببرید، باید مقدارش را در بانک‌‌های مستقر در مرز یا فرودگاه ثبت کنید. این قانون برای شهروندان خودِ آذربایجان هم اجرا می‌شود.

توجه داشته باشید که تمام وسایل شما موقع ورود به خاک این کشور بازرسی می‌شوند و بعد از بررسی کامل ترخیص می‌شوند. البته احتیاجی به پرداخت مالیاتِ ورود به فرودگاه نیست.

قوانین خروج از خاک آذربایجان

برای خروج از خاک آذربایجان نيز مقرراتی از قرار زير در نظر گرفته شده است.

-         درست مثل موقع ورود، همراه داشتن سلاح و مهمات جنگی و مواد مخدر ممنوع است.

-         فلزات گرانبها مثل طلا و نقره را نیز نمی‌توانید بدون مجوز از این کشور خارج کنید. این قانون در مورد جواهرات و سنگ‌های قیمتی هم صدق می‌کند.

-         درضمن، توجه داشته باشید که موقع خرید آثار باستانی و اشیای هنری از این کشور، حتما آن را همراه با مجوز وزارت فرهنگ آذربایجان دریافت کنید؛ درغیر این‌صورت نمی‌توانید چنین اجناسی را از این کشور خارج کنید. خز و پشم از جمله اقلام ممنوعه برای خروج از خاک آذربایجان هستند.

نکته‌ای که نباید از یاد ببرید این است که اگر چنین اقلامی موقع ورود به این کشور همراهِ شما بوده است، باید آنها را به ثبت برسانید تا موقع برگشت مشکلی برایتان پیش نیاید.

مقدار ارزی هم که می‌توانید از این کشور خارج کنید، فقط هزار دلار یا معادلِ آن است. البته مثل اقلام بالا، اگر موقع ورود، مقدار ارزی بیشتر از هزار دلار همراهتان بوده باشد، در صورتی که آن را به ثبت رسانده باشید، می‌توانید با همان مقدار از این کشور خارج شوید. شهروندان آذربایجانی البته هیچ محدودیتی برای خارج کردن منات ندارند و فقط لازم است که مقدارِ آن را به ثبت برسانند. در مورد ارز خارجی نیز این محدودیت تا سقف 10 هزار دلار است که البته از بیشتر از 1000 دلار، شامل 1 درصد مالیات می‌شود.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: اسدالله حقانی

  

 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن