تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

ویزای توریستی آذربایجان

توضیحات

کشور آذربایجان، واقع در شمال کشور ما، همواره یکی از مقاصد گردشگری محبوب در میان ایرانی‌ها بوده است و سالانه ایرانیان زیادی به این کشور و به‌ویژه شهر باکو سفر می‌کنند. این سفرها ممکن است کاری، تفریحی یا تحصیلی باشد؛ اما درهرصورت، باید پیش از سفر به باکو نسبت به اخذ ویزای آذربایجان اقدام کنید؛ پس اگر شما هم قصد دارید یکی از مسافران تور باکو باشید، با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه شوید تا شرایط و مراحل اخذ ویزای باکو را برایتان شرح دهیم.

ویزای عادی آذربایجان

ویزای عادی باکو برای اتباعِ غیرآذربایجانی که به قصد تجارت، تحصیل، اشتغال، گردشگری، دیدار با بستگان و ... به این کشور سفر می‌کنند، به دو صورتِ یک‌بار ورود و چندبار ورود صادر می‌شود. همان‌طور که می‌دانید، ویزاهای یک‌بار ورود، در طول مدت اعتبار خود (که 90 روز از تاریخ صدور است)، فقط یک بار می‌توانند براي قدم گذاردن به خاک آذربایجان، مجوز داشته باشند. این نوع ویزا برای گردشگر‌ها یا کسانی که به دیدار بستگنر خود می‌روند، بسیار مناسب است؛ اما اگر قصد دارید در طول این مدت حدودا سه ماه، بیشتر از یک بار به آذربایجان رفت و آمد کنید (برای انجام تجارت، تحصیل و ...) بهتر است نسبت به اخذ ویزای چندبار ورود آذربایجان اقدام کنید. این ویزا از زمان صدوش تا 2 سال اعتبار دارد و در طول این دو سال، می‌توانید هر چند بار که می‌خواهید به خاک آذربایجان وارد شوید.

فراموش نکنید که مدت اقامت مجاز شما بر روی ویزا درج شده است و باید پیش از اتمامِ آن، از آذربایجان خارج شوید. البته اگر تاریخ اعتبار ویزای شما تمام شود و از تعداد روزهای آن استفاده نکرده بودید، آن هم از اعتبار ساقط می‌شود. مدت زمان تحویل ویزای باکو، 4 یا 5 روز کاری است که برخی آژانس‌های مسافرتی هم این کار را برایتان انجام می‌دهند؛ اما یک روش دریافت ویزای باکو، به‌صورت آنلاین است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

ویزای ترانزیت باکو

ویزای ترانزیت باکو برای آن دسته از مسافرانِ آذربایجان مناسب است که قصد دارند فقط از خاک آذربایجان عبور کرده و به کشورِ سومی سفر کنند. این ویزا، 30 روز از تاریخ صدورش اعتبار دارد و مدت اقامت مجاز آن، حداکثر 5 روز است که بسته به نوع وسیلۀ نقلیۀ شما و مسیر موردنظر، تعیین می‌شود.

ویزای آنلاین باکو (آسان ویزا)

از اوایل سال 2017، دولت آذربایجان تصمیم گرفته است كه علاوه‌بر ویزاهای لیبلی معمولی، به میهمانان خود ویزای آنلاین هم ارائه بدهد که این امر از طریق سیستم ASANVisa (آسان ویزا) انجام می‌شود. افراد مقیم ایران نیز جزو آن دسته از افرادی هستند که می‌توانند برای سفر به آذربایجان، ویزای آنلاین دریافت کنند. خودتان هم می‌توانید برای دریافت ویزای الکترونیکی باکو از طریق وبسایت آسان‌ویزا اقدام کنید و فقط نیاز به اسکن گذرنامۀ معتبر (حداقل 6 ماه) خواهید داشت؛ اما از آنجایی که شاید ممکن باشد برای پرداخت هزینه به مشکل بربخورید، می‌توانید این کار را به آژانس مسافرتی خود بسپارید. هزینه دریافت ویزای باکو 26 دلار است و در طی کمتر از 3 روز کاری صادر می‌شود. اعتبار ویزای آنلاین، 90 روز بوده و دارندگان آن می‌توانند تا یک ماه در خاک آذربایجان اقامت داشته باشند.

طبق هماهنگی‌هایی که توسط سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان صورت گرفته است، از اواخر سال 1396 به بعد، ایرانی‌ها می‌توانند برای دریافت ویزای خود به فرودگاه‌های بین‌المللی آذربایجان مراجعه کنند و نیازی به مراجعه به سفارتشان در ایران نیست.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای باکو

برای دریافت ویزای باکو، باید مدارک زیر را همراه داشته باشید:

·        فرم تکمیل‌شدۀ درخواست ویزا

·        اصل پاسپورت معتبر (حداقل 6 ماه) به همراه کپی

·        2 عکس 3 در 4 رنگی زمینه‌سفید

·        فیش واریزی هزینه صدور ویزا

·        کپی گواهی بیمه (برای آنهایی که جهت معالجه به آذربایجان سفر می‌کنند)

·        دعوتنامه کاری (برای سفرهای تجاری و کاری)

سفارت جمهوری آذربایجان

نشانی سفارت آذربایجان: تهران، پاسداران، خيابان نيستان سوم، كوچه راستوان، پلاک ۱۶،

تلفن سفارت آذربایجان: ۵-۲۲۵۵۹۵۵۳ (۰۲۱)

نشانی کنسولگری آذربایجان: تهران، نیاوران، خیابان شهید پورابتهاج، خیابان خداوردی، کوچه سیزدهم غربی، نبش کوچه شیرافکن، پلاک ۵

تلفن کنسولگردی آذربایجان: ۲۲۲۹۱۱۴۴(۰۲۱)

نشانی ایمیل: az.embassy.tehran@gmail.com

نشانی کنسولگری آذربایجان در تبریز: تبریز، بلوار ولیعصر، خیابان عارف، پلاک ۹

تلفن کنسولگری آذربایجان در تبریز : ۳۳۳۳۴۸۰۳ (۰۴۱)


مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
اسدالله حقانی
تورهای پیشنهادی
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن