تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی، روشی متداول برای گشت‌وگذار در کشورهای مختلف دنیا و لذت‌بردن از جاذبه‌های تفریحی، تاریخی و فرهنگی ملل مختلف است. 

اخذ ویزای توریستی، روشی متداول برای گشت‌وگذار در کشورهای مختلف دنیا و لذت‌بردن از جاذبه‌های تفریحی، تاریخی و فرهنگی ملل مختلف است. 

توضیحات

راهنمای دریافت ویزای توریستی کانادا

کانادا، با طبیعت بی‌مثال و چشم‌انداز‌های بکر و دیدنی‌اش و همچنین امکانات فراوان و ایده‌آلش برای انجام انواع بازی‌ها و سرگرمی‌های منحصربه‌فرد، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا به‌شمار می‌رود که هرساله هزاران گردشگر را از سرتاسر دنیا به سوی خود جلب می‌کند. شما هم با دریافت یک ویزای توریستی کانادا قادر خواهید بود به منظور گردشگری قدم به خاک کانادا بگذارید و از زیبایی‌های تمام‌ناشدنی این خطه نهایت لذت را ببرید. با یک ویزای توریستی که آن را ویزای موقت (TVR-Temporary Resident Visa) هم می‌نامند، می‌توانید تا 6 ماه در سال را در این کشور اقامت کنید.

انواع ویزای توریستی کانادا

در کل دو نوع ویزای توریستی کانادا وجود دارد که هر کدام اعتبار مشخصی دارند:

1)    ویزای سینگل یا یک‌بار ورود

2)    ویزای مولتیپل یا چندبار ورود

ویزای سینگل کانادا: دارندگان این ویزا فقط یک بار می‌توانند قدم به کانادا بگذارند و وقتی آنجا را ترک کردند، برای ورود مجدد باید دوباره به سفارت کانادا مراجعه و اقدام به دریافت یک ویزای جدید کنند. البته یک استثنا هم برای این قانون وجود دارد! درصورتی‌که شخصی از کانادا به سنت پیر (St. Pierre) یا میکلون (Miquelon) آمریکا رفته باشد، نیازی به دریافت مجدد ویزا نخواهد داشت.

ویزای مولتیپل کانادا: با دریافت ویزای مولتیپل کانادا (ویزای چندبار ورود کانادا که به آن ویزای 5 ساله کانادا هم می‌گویند) می‌توانید وارد کانادا شده و به مدت 6 ماه در سال را در آنجا ساکن شوید و بعد از این مدت،‌ کشور کانادا را ترک کنید. البته تفاوت این ویزا با ویزای سینگل این است که دارندگان ویزای مولتی کانادا تا 5 سال برای بازگشت به کانادا نیازی به اخذ ویزای مجدد ندارند و فقط لازم است که قانون 6 ماه در سال را رعایت کنند. اولین قدم برای دریافت این ویزای قوی، تمدید کردن اعتبار پاسپورت است. 


ویزای کانادا


تعرفه خدمات ویزای کانادا


checked.png ثبت نام ویزای توریستی نرمال افراد زیر 14 سال
320 دلار کانادا 
                                          checked.png ثبت نام ویزای توریستی با دعوتنامه رسمی
590 دلار آمریکا (تخفیف تا 29 اسفند ماه)
checked.png ثبت نام ویزای توریستی نرمال از نفر دوم به بعد
370 دلار کانادا 
                checked.png ثبت نام ویزای توریستی تضمینی افراد 4 تا 14 سال با گارانتی 99%
490 دلار آمریکا (تخفیف تا 29 اسفند ما )
checked.png ثبت نام ویزای توریستی نرمال (افراد بزرگسال)
399 دلار کانادا 
    checked.png دعوتنامه (کارشناسی حرفه‌ای تا ویزا)    
850 دلار آمریکا
checked.png ثبت نام ویزای توریستی بدون دعوتنامه با مدارک کامل
490 دلار آمریکا
    checked.png ثبت نام ویزای توریستی کانادا بدون شینگن و بدون سند ملکی
1300 دلار آمریکا

    checked.png ثبت نام ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی
580 دلار کانادا    


5ویزای کانادا.jpg


 شرایط و مدارک مورد نیاز جهت کسب ویزای توریستی کانادا

به خاطر فراوانیِ درخواست‌ گردشگران جهت دریافت ویزای توریستی کانادا، دولت این کشور قوانین جدی و اکیدی را در این‌باره وضع کرده تا ورود و خروج مسافران را بیشتر کنترل کند. البته اگر با این قوانین و مقررات آشنایی کافی داشته باشید و بتوانید مدارک خود را دقیق و صحیح کامل کنید، مشکلی پیش رویتان نخواهد بود. از آنجایی که سفارت کانادا در ایران تعطیل شده است، فرایند دریافت ویزای توریستی این کشور باید به‌وسیلۀ خود فرد یا به وسیلۀ وکلای قانونی، در یکی از سفارت‌های کانادا در کشورهای همسایه، مثل ترکیه (آنکارا، استانبول) و امارات (دبی) پیگیری شود. تهیه و ارائۀ مدارک زیر الزامی است:

·        اصل شناسنامه و ترجمۀ رسمی آن (اصل و ترجمۀ سند ازدواج درصورتی‌که همراه با همسر خود سفر می‌کنید.)

·        ارائۀ اصل گذرنامۀ دارای اعتبار و گذرنامه‌های پیشین( با اعتبارِ حداقل یک سال از تاریخ ورود و موجودبودنِ دو صفحۀ سفید روبه‌روی هم)

·        دو قطعه عکس پاسپورتی (6 در 4، تمام‌رخ با زمینۀ سفید، از روبه‌رو و بدون عینک و به شکلی که گردی صورت کاملا مشخص و در شش ماه گذشته گرفته شده باشد.)

·        ارائۀ گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی (این گواهی باید مهر امور بین‌الملل بانک را داشته باشد و گردش حساب 4 ماهۀ شما را نشان بدهد. مدارکی مثل گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، اجاره‌نامه یا سند خودرو هم می‌تواند تمکن مالی شما را نشان بدهد. این مدارک نباید مربوط به قبل‌از یک ماه گذشته باشند. با یک حساب سپردۀ 500 میلیون تومانی هم می‌توانید تمکن مالی خود را اثبات کنید. اصل و ترجمۀ اسناد ملکی شما هم می‌تواند به این قضیه کمک کند. شاغلان هم می‌توانند با ارائۀ پروانه، کارت شناسایی معتبر، احکام معتبر، بیمه‌نامه، گواهی اشتغال، جواز کسب یا ... این مدرک را کامل کنند.)   

·        قانع کردن افسر مهاجرت (در این خصوص که بعد از انقضای ویزا به کشور خود باز می‌گردید؛ انگیزه‌ای برای استخدام‌شدن در شرکتی در کانادا ندارید؛ هیچ خطر امنیتی برای کانادا ندارید؛ نسبت به رعایت همه‌جانبۀ قوانین و مقررات کانادا متعهد هستید و ...)

·        ارائه یک برنامه سفر مشخص که مدت‌زمان اقامتتان در کانادا را معین می‌کند (یا دعوتنامه)

·        ارائه گواهی عدم سوءپیشینه

ممکن است نیاز به معاینۀ پزشکی هم باشد تا به ارائۀ گواهی سلامت جسمی و روانی کامل منجر شود. تمام مسافران باید انگشت‌نگاری شوند؛ تمامی فرم‌های ویزا را به درستی پر کنند و تمام هزینه‌های قانونی مربوطه را پرداخت کنند؛ علاوه‌براین‌ها، ممکن است هر سفارتی مدارکی به جز این‌ها را از مسافر بخواهد که تامین کردنشان برای اخذ ویزای توریستی کانادا الزامی است.

مصاحبه حضوری سفارت کانادا

بعد از ارائۀ مدارک، شرکت در جلسۀ مصاحبه حضوری سفارت کانادا و قانع‌کردن افسر مهاجرت، مهم‌ترین رکن در پذیرفته‌شدن درخواست ویزای شما خواهد بود. این مصاحبه در سفارت کانادا برگزار می‌شود و از آنجایی که سفارت این کشور در ایران تعطیل است، برای انجام مصاحبه باید به کشورهای همسایه (امارات و ترکیه) مراجعه شود.

هدف از انجام این مصاحبه این است که اطمینان حاصل شود اطلاعات درستی را در فرم وارد کرده‌اید، به زبان انگلیسی به‌قدر کفایت مسلط هستید و برای این سفر اعتماد‌به‌نفس کافی دارید. سوالات این جلسه حول اطلاعات فردی، تحصیلات، مهارت‌ها، وضعیت شغلی، توانایی‌ها، وضعیت مالی و ... می‌چرخد و مهم‌ترین نکته، ارائۀ پاسخ صحیح، شفاف و صادقانه است. بعد از این پرسش‌ها، نوبت به سوال‌هایی درخصوص اطلاعات عمومی در مورد کانادا و قوانینش می‌رسد. پس از آن، از علت مهاجرت شما و همچنین برنامه‌های آتی برای اخذ اقامت پرسیده می‌شود. اعتماد به‌نفس، حفظ آرامش، آراستگی، رفتار مودبانه و ... در جلسۀ مصاحبه، از اهمیت بالایی برخوردار است. تسلط شما به زبان انگلیسی و توضیح دادن در مورد تحصیلات و مهارت‌ها نیز، پذیرش یا ردشدن شما در مصاحبه را تعیین می‌کند.

مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

قبل از اینکه دست به اقدامی جهت اخذ ویزای توریستی کانادا بزنید، باید اطمینان حاصل کنید که می‌توانید مدارک و شرایط فوق‌الذکر را تامین کنید؛ سپس باید چند مرحله را پشت سر بگذارید و ویزای توریستی خود را دریافت کنید.

    

اولین قدم: طریقۀ ارائۀ درخواست

دو روش برای ارائۀ درخواست ویزای توریستی کانادا وجود دارد: 1) آنلاین 2) کتبی.

مهم‌ترین عوامل برای موفقیت در این درخواست، تکمیل دقیق و درستِ فرم ویزا و توانایی قانع‌کردن افسر مهاجرت است.

به منظور ارائۀ درخواست آنلاین باید کارت اعتباری (Credit Card) داشته باشید. در این روش باید از مدارک و گواهی‌های خود کپی الکترونیک ارائه بدهید، پس نیاز به دوربین و اسکنر هم دارید. روش آنلاین اخذ ویزای توریستی کانادا که شاید ساده‌ترین روش درخواست ویزا باشد، نیاز به پرکردن یک فرم آنلاین در وبسایت رسمی سفارت کانادا ( https://www.canada.ca/en.html) دارد. بعد از بررسی اولیۀ این فرم، باید با نامۀ انگشت‌نگاری به دفتر سفارت مراجعه و بررسی‌های نهایی را پیگیری کنید. بعد از ورود به وبسایت رسمی سفارت کانادا، باید برای خودتان یک حساب کاربری بسازید و اطلاعات خود را در آن وارد کنید. در انتها، یک شمارۀ پیگیری به شما داده و پروندۀ شما برای بررسی ارسال می‌شود. حساسیت این فرم ایجاب می‌کند پیش از ثبت‌نام آنلاین در سایت، فرم درخواست ویزای توریستی کانادا را دانلود کرده و مدارک و اطلاعات مورد نیاز را آماده، سپس نسبت به ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

در روش درخواست کتبی ویزای توریستی کانادا، بایستی تمامی مدارک خود را آماده و ترجمه و به همراه فرمِ درخواست پرشده به مراکز مربوطه مراجعه کنید.

دومین قدم: تکمیل فرم ویزای توریستی کانادا

قبل از پرکردن فرم ویزا، بهتر است راهنمای آموزشی این فرم را به دقت بخوانید یا از افراد باتجربه راهنمایی بگیرید. وجود بارکد بر روی فرم پرشده جهت اخذ ویزای توریستی کانادا، امری الزامی است و در صورت نبودش، فرم شما اعتباری نخواهد داشت. نقص در اطلاعات واردشده یا اشتباه‌واردکردن آنها می‌تواند منجر به ریجکت‌شدن درخواست شما شود؛ دراین‌صورت، هزینه‌ای که به سفارت پرداخت کرده‌اید، به هیچ‌وجه به شما استرداد نخواهد شد!

سومین قدم: پرداخت هزینه‌های ویزای توریستی کانادا

برای پرداخت هزینه‌ درخواست ویزای توریستی کانادا ، هم می‌توانید از کارت اعتباری بهره بگیرید (برای روش آنلاین)، هم می‌توانید آن را به‌صورت نقدی یا به وسیلۀ معاملات بانکی پرداخت کنید. در صورت پرداخت از طریق معاملات بانکی، می‌بایست رسید معتبر خود را به همراه تمام جزئیات به سفارت تحویل دهید. البته این روش از داخل ایران امکان‌پذیر نیست. هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا بنا به وبسایت خودِ این سفارت، 100 دلار کانادا است (البته باید هزینه انگشت‌نگاری و ... را هم به آن اضافه کرد)

چهارمین قدم: مراجعه به مرکز درخواست ویزا (CVAC)

به خاطر داشته باشید که قبل‌ از مراجعه به مرکز درخواست ویزای کانادا، باید این مدارک را آماده کنید و به همراه داشته باشید:

گذرنامۀ معتبر، عکس پاسپورتی، فرم درخواست ویزای کامل‌شده و همۀ مدارک مورد ‌نیاز دیگری که در چک‌لیست آماده شود. هزینۀ ویزا را هم در این مرحله باید پرداخت کنید.

پنجمین قدم: فرستادن فرم درخواست ویزا

 

حالا نوبت فرستادن فرم تکمیل‌شده فرا رسیده است. وقتی تمام هزینه‌ها را پرداخت کردید، یک رسید به شما داده می‌شود که در آن یک شماره پیگیری نوشته شده است. در نگهداری از این رسید کوشا باشید، چراکه تنها روش پیگیری روند پیشرفت درخواست شما از طریق همین کد رهگیری است.

ششمین قدم: پیگیری آنلاین درخواست ویزا

حالا می‌توانید با کمک شماره پیگیری دریافتیِ خود، روند پرونده‌تان را به‌صورت آنلاین پیگیری کنید. طبق وبسایت رسمی سفارت کانادا، این روند معمولا بین 41 تا 121 روز کاری به طول می‌انجامد که بستگی به مدارک متقاضی، نحوۀ تکمیل فرم‌ درخواست ویزا و برداشت‌های افسر مهاجرت دارد. البته امکانِ کمتر یا بیشتر شدن این زمان (حتی تا یک سال) هم وجود دارد!

پیکاپ ویزای کانادا

پس از پذیرش درخواست ویزای کانادا، ایمیلی از طرف سفارت به متقاضی ارسال می‌شود که باید آن را به همراه گذرنامۀ خود به سفارت ببرد و ویزا را دریافت کند. فاصلۀ بین مصاحبه و صدور ویزا، چیزی بین دو تا چهار هفته است که اگر بخواهید در این مدت زمان در کشور واسطه (در مورد کانادا ترکیه، امارات و ارمنستان) بمانید، هزینه‌هایتان بالا خواهد رفت؛ ازاین‌رو با کمک خدمات پیکاپ آژانس مانلی‌ پرواز پایتخت، می‌توانید در هزینه‌ها و وقت خود صرفه‌جویی کنید. مدارک لازم برای پیکاپ ویزای توریستی کانادا عبارت‌اند از: گذرنامه با امضا، ایمیل چاپ‌شدۀ سفارت و فرم وکالتنامۀ معتبر. هرچند نمی‌توان زمان دقیقی را برای این فرایند تعیین کرد، مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا برای انجام کارهای اداری مربوطه، به‌صورت معمول چیزی بین یک هفته تا سه هفته به طول می‌انجامد.

تمدید ویزای توریستی کانادا

برای تمدید کردن ویزای توریستی کانادا، یک ماه پیش از اتمام اعتبار ویزا، نسبت به ارائۀ درخواست جدید اقدام کنید. مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزا همان مدارکی هستند که در درخواست اولیه ارائه داده‌اید؛ علاوه‌براین‌ها، باید دلایل تمدید ویزا و همچنین برنامۀ بازگشت خود را در نامه‌ای برای افسر مهاجرت توضیح بدهید (دلایل قانونی برای تمدید اقامت، نامه مرخصی از کارفرما در کشور خودتان، ارائه مدارک مبتنی بر تعهدات مختلف در کشور خود، شواهدی از وجود هماهنگی‌هایی برای بازگشت به کشور خود و ...، در این زمینه می‌توانند کمک شایانی به شما بکنند). البته اگر اعتبار ویزای شما به اتمام رسید، باز هم جای امیدواری هست؛ اما باید هزینۀ بیشتری بپردازید. با طی فرایند تجدید ویزای توریستی کانادا، حتی بعد از اتمام ویزای خود هم می‌توانید اقدام به دریافت ویزای جدید کنید. البته در این روش درخواست‌ها فقط 90 روز بعد از انقضای ویزای شما پذیرفته می‌شود (این 90 روز مهلت ارسال نیست، بلکه مهلت دریافت از سوی مرکز مهاجرت کانادا است). البته موفقیت این ویزا هم تضمین‌شده نیست و امکان دارد درخواست شما رد شود؛ اما برای بالابردن احتمال پذیرش آن می‌توانید کارهایی انجام دهید. علاوه بر مدارک مورد نیاز اولیه و همچنین نامۀ مربوط به علت تمدید ویزا، باید در نامه‌ای جداگانه توضیح بدهید که چرا در موعد مقرر برای تمدید ویزای خود اقدام نکرده‌اید. اگر بتوانید ثابت کنید به دلایل اضطراری (مثل مشکلات پزشکی و ...) موفق به ارائۀ درخواست تا پیش از پایان یافتنِ مهلت نشده‌اید، شانستان برای پذیرفته شدن بالاتر می‌رود؛ اما اگر صرفا فراموش کرده باشید که ویزای خود را تمدید کنید، باید بر روی شواهدِ مبتنی بر بازگشتتان به کشور خود، بعد از اتمام ویزا تمرکز و افسر مهاجرت را از این طریق قانع کنید.

اگر درخواست تجدید ویزای شما پذیرفته نشد، دو روش برای اعتراض دارید که باید توجه داشته باشید بسیار پرهزینه است. ارسال درخواست تجدیدنظر به دادگاه فدرال کانادا و درخواست تجدیدنظر از کمیسیون حقوق بشر کانادا. در مورد اول باید هزینۀ زیادی را صرف استخدام وکیل کنید و تصمیم‌گیری برای پروندۀ شما به هیچ‌وجه راحت نخواهد بود. شما باید ثابت کنید که CIC (سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا) دچار اشتباه فاحشی شده یا قانونی را رعایت نکرده است. روش دوم هم در صورتی است که احساس کنید CIC رفتار تبعیض‌آمیزی نسبت به شما روا داشته است و برای ثابت کردنش باید ادلۀ محکمی ارائه کنید. با توجه به پیچیدگی این دو فرایند و هزینه‌بردار بودنشان، بهترین کار این است که دوباره درخواست ویزای توریستی بدهید و این بار مدارک خود را قوی‌تر کنید.

نکاتی چند در مورد درخواست‌ ویزای توریستی کانادا

·        حتما چند هفته پیش از تاریخ سفر خود نسبت به دریافت ویزای توریستی کانادا وارد عمل شوید، چون ممکن است این فرایند بیش از آنچه تصورش را می‌کنید زمان ببرد و برنامۀ سفر شما به هم بریزد.

·        پُرکردن فرم درخواست ویزا یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل پذیرفته‌شدن شماست، پس در پُرکردن آن نهایت دقت را داشته باشید.

·        در روز مصاحبه، تمامی مدارک لازم را همراه با فرم تکمیل‌شدۀ درخواست به همراه داشته باشید.

·        از ارائۀ مدارک ساختگی و اشتباه به سفارت کانادا اکیدا بپرهیزید.

·        سعی نکنید به سفارت دروغ بگویید یا حقیقتی را پنهان کنید.

·        در صورت رد شدن درخواست شما، بهترین کار اقدام دوباره برای ویزا است، چون روش‌های اعتراض به این تصمیمات، بسیار هزینه‌بر و پردردسر است.

آژانس مسافرتی مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن