تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

مهاجرت پرستاران به کانادا

یکی از پردرآمدترین مشاغل کانادا، شغل پرستاری است. شما می‌توانید به طرق مختلفی به عنوان پرستار به این کشور مهاجرت کنید. در ادامه مانلی قصد دارد چند تا از این روش‌های مهاجرت پرستاران به کانادا را به شما معرفی کند.

 

یکی از پردرآمدترین مشاغل کانادا، شغل پرستاری است. شما می‌توانید به طرق مختلفی به عنوان پرستار به این کشور مهاجرت کنید. در ادامه مانلی قصد دارد چند تا از این روش‌های مهاجرت پرستاران به کانادا را به شما معرفی کند.

 

توضیحات

آیا می‌دانستید برنامه‌هایی برای مهاجرت پرستاران به کانادا ترتیب داده شده است؟ آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده‌اید که با ارائۀ مدارک پرستاری می‌توانید کار در کانادا را شروع کرده و در نهایت، اقامت کانادا را به دست بیاورید؟

هر ساله چندصدهزار نفر برای ویزای کار کانادا درخواست می‌دهند که از این میان، سهم قابل‌توجهی را پرستاران تشکیل می‌دهند. روش‌های متعددی برای مهاجرت پرستاران به کانادا وجود دارد. با این روش مهاجرت می‌توانید به راحتی اقامت کانادا را دریافت کرده و بقیۀ عمر را در این کشور زندگی کنید؛ اما از چه روش‌هایی می‌توان به عنوان پرستار، ویزای کانادا گرفت؟ در ادامه با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه شوید تا شما را با این روش‌ها آشنا کنیم.

همچنین اگر می‌خواهید یک تور کانادای به‌یاد‌ماندنی و بی‌دغدغه را تجربه کنید، کافی است برای اخذ ویزای توریستی کانادا با مشاوران مانلی تماس بگیرید.


کانادا برنامه‌های مهاجرت اقتصادی متنوع و متعددی را در نظر دارد که از طریق آنها می‌توان به عنوان پرستار به کانادا سفر کرد و اقامت این کشور را گرفت. نیروی کار پرستار در کانادا بسیار پرتقاضا است؛ اما نکتۀ مهم اینجاست که شما باید برنامۀ مهاجرتی درست را برای کار در کانادا به عنوان یک پرستار انتخاب کنید تا شانس ریجکت شدن ویزای شما به کمترین میزان ممکن برسد. در ادامه، 4 برنامۀ برتر برای مهاجرت پرستار به کانادا را به شما معرفی خواهیم کرد تا بهتر بتوانید برای مهاجرت به این کشور تصمیم بگیرید.


مهاجرت پرستاران به کانادا


برنامۀ اکسپرس اینتری (Express Entry)

برنامۀ فدرالِ اکسپرس اینتری، تحت قانون NOC 3012 ، پرستاران را در تعداد بالا به کانادا دعوت می‌کند. برای تقاضای ویزای از طریق اکسپرس اینتری، باید در عوامل انسانی هسته‌ای (Core Human factors) (سن، تحصیلات، زبان، تجربۀ کار و...) از 100 امتیاز حداقل 67 امتیاز کسب کنید. این 67 امتیاز را می‌توان با تسلط بالا در زبان خارجه به شکل قابل توجهی بهبود داد. در IELTS، باید در تمام مهارت‌ها حداقل نمرۀ 6 بگیرید؛ اما با اخذ نمرات بالاتر می‌توانید امتیاز کلی خود را بالا ببرید؛ به علاوه، برای افزایش شانس خود در دعوت‌شدن از مجموعۀ کل پرستاران، می‌توانید در مقیاس رتبه‌بندی جامع، امتیاز 1200 را کسب کنید. در این پیوند می‌توانید حدود امتیاز خود را برای این روش مهاجرت به کانادا به عنوان پرستار بسنجید.

برنامه مهاجرت کبک

با اینکه برنامۀ جذب کبک برای کارکنان بین‌المللی به‌ندرت و با میزان تکرار کمتری صورت می‌گیرد، فرصت بسیار خوبی برای جذب پرستاران مورد نیاز در این استان به شمار می‌رود. شبکۀ ارزیابی امتیازیِ کبک، کاندید‌ها را ملزم می‌دارد از 100 امتیاز حداقل 50 امتیاز در عوامل مشابهی با Core Human Factors کسب کنند. اگر بخواهیم این برنامه را با سایر برنامه‌های ذکرشده مقایسه کنیم، باید گفت که این برنامه مزیت‌های زیر را دارد:

-         به امتیاز کمینۀ IELTS نیازی نیست (البته شاید بسته به NOC شما متفاوت باشد)

-         نیازی به ECA ( ارزیابی اعتبار مدرک تحصیلی) نیست

-         نیازی به ارائۀ بودجه‌های اقامتی نیست

در این پیوند می‌توانید برای این برنامه ثبت‌نام کنید تا در برنامۀ بعدی کبک شرکت کنید.


مهاجرت پرستار به کانادا


برنامۀ کلاس تجربۀ کانادا (CEC)

این برنامه توسط CIC برای آن متقاضیان ماهری طراحی شده است که یک سابقۀ تجربۀ کاریِ مرتبط را در کانادا برای حداقل 1 سال دارند و حداکثر 3 سال از آن گذشته است. کاندید‌های این برنامه باید معیارهای شایستگی زیر را داشته باشند تا بتوانند در برنامۀ CEC تقاضای ویزای کانادا بدهند:

-         متقاضی باید حداقل 12 ماه تجربۀ کاری تمام‌وقت با دریافت حقوق داشته باشد. این سابقه باید مداوم و حداکثر مربوط به 3 سال پیش از ارائۀ تقاضا بوده باشد.

-         کاندید باید در هر ماژول از آزمون زبان انگلیسی (IELTS) حداقل نمرۀ 5 را دریافت کند.

-         کاندید می‌تواند در هر استانی به جز استان کبک مستقر شود.

برنامه نامزدیِ استانی

این برنامه شامل مجموعه‌ای از برنامه‌های مختلف می‌شود که هر کدام جریان‌های چندگانه و متفاوتی دارند. برنامه‌های نامزدی استانی نوعی از برنامه‌های مهاجرتی هستند که به شما کمک می‌کنند با نامزد کردن شما از میان مجموعه‌ای از متقاضیان، بتوانید 600 امتیاز CRS بیشتر کسب کنید و در نتیجه شانس خود را برای انتخاب شدن در دوره‌های دعوت CIC افزایش بدهید. شما در صورتی می‌توانید در این برنامه نامزد شوید که:

-         نیازمندی‌های آن استان را برآورده کنید

-         کمترین امتیاز مورد نیاز (شامل امتیاز آیلتس) را که برای هر استان متفاوت است کسب کرده باشید

-         یک پروفایل اکسپرس اینتری فعال در مجموعه متقاضیان داشته باشید

-         یک پیشنهاد شغلی معتبر و تایید‌شده از سوی LMIA از یک استان مشخص داشته باشید

در این پیوند می‌توانید برای این نوع ویزای کانادا درخواست بدهید.

آخرین راه: تحصیل در کانادا

اگر نتوانستید هیچ‌کدام از شرایط گزینه‌های بالا را برآورده کنید، باز هم جای نگرانی نیست! می‌توانید با صرف کمی زمان و تلاش امتیاز خود را بهبود دهید و برای یکی از این گزینه‌ها تقاضا داده و به عنوان یک پرستار عازم کانادا شوید؛ اما تحصیل در کانادا چطور می‌تواند امتیاز شما را افزایش دهد؟ بعد از اینکه تحصیلتان در کانادا تکمیل شد:

-         می‌توانید تا 50 امتیاز CRS به خاطر تحصیل در کانادا امتیاز اضافه دریافت کنید.

-         در حین تحصیل، مهارت‌های زبانی شما بهبود پیدا خواهد یافت و از این‌رو می‌توانید بالاترین امتیازها را در بخش زبان و آیلتس دریافت کنید.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
اسدالله حقانی
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن