تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

همان‌طور که می‌دانید، ثبت‌نام ویزای کانادا به صورت آنلاین هم امکان‌پذیر است و با کمی تسلط به زبان انگلیسی، می‌توانید به راحتی درخواست ویزای کانادا بدهید. مانلی در این مقاله، یک راهنمای جامع برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا به شما ارائه می‌دهد.

همان‌طور که می‌دانید، ثبت‌نام ویزای کانادا به صورت آنلاین هم امکان‌پذیر است و با کمی تسلط به زبان انگلیسی، می‌توانید به راحتی درخواست ویزای کانادا بدهید. مانلی در این مقاله، یک راهنمای جامع برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا به شما ارائه می‌دهد.

توضیحات

ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

برای اخذ ویزای کانادا دو راه وجود دارد: تحویل مدارک به سفارت مربوطه یا ثبت نام آنلاین. بدون شک، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا، مراحل اخذ ویزای شما تسریع می‌کند و حتی کمی هم در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی خواهد کرد. در این مقاله، آژانس مسافرتی مانلی پرواز، روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا را به صورت کامل برای گردشگران عزیز شرح می‌دهد؛ همچنین برای اطلاع از انواع تور کانادا، با مانلی همراه باشید.

وبسایت سفارت کانادا

نشانی وبسایت سفارت کانادا، Canada.ca است و اگر می‌خواهید ویزای توریستی کانادا بگیرید، باید به این پیوند مراجعه کنید و مدارکتان را ارائه دهید. برای ارائۀ درخواست ویزا، باید یک حساب کاربری (Account) بسازید که با کلیک بر روی گزینۀ Continue to GCKey ، امکان‌پذیر است. حال باید یک نام و گذرواژه و سوال امنیتی برای خود تعیین کنید.راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادابعد از وارد کردن موارد ذکر‌شده، بر روی دکمۀ ثبت‌نام (Sign Up) کلیک کنید.راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا


 ارسال درخواست

بعد از ثبت‌نام در وبسایت، صفحه‌ای باز می‌شود که شرایط و ضوابط GCKey را بیان کرده است و در آن به مواردی از قبیل اینکه مسئولیت نام کاربری را می‌پذیرید، اینکه دولت کانادا می‌تواند حساب شما را لغو کند و اینکه مسئولیت استفاده و تحویل خدمات GCKey بر عهدۀ دولت کانادا نیست، برمی‌خورید. کافی است این مرحله را تایید کنید و یک نام کاربری با گذرواژۀ مناسب و امن (بین 8 تا 16 حرف که شامل حروف بزرگ و کوچک و اعداد می‌شود) برای خود تعیین کنید.راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادادر ادامه، برای امنیت بیشتر می‌توانید یک سوال امنیتی هم برای خود تعیین کنید که فقط خودتان جوابش را می‌دانید.راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادابا تایید این موارد، اگر با صفحۀ زیر روبه‌رو شدید؛ یعنی با موفقیت ثبت‌نام کرده‌اید و حالا می‌توانید با زدن دکمۀ continue، وارد حساب کاربری خود شوید.راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادابعد از ورود به صفحه حساب کاربری، می‌توانید فرایند تقاضای ویزای خود را شروع کنید که گزینۀ صحیح apply to come to Canada است و در تصویر زیر نشان داده شده است.راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادابا زدن این دکمه وارد صفحۀ چک‌لیست شخصی می‌شوید که دو بخش مجزا دارد:

-         اگر قبلا فرم درخواست ویزا را تکمیل کرده‌اید و کد پیگیری دارید، کافی است کد خود را در قسمت بالایی وارد کنید.

-         اگر کد پیگیری ندارید، باید به برخی سوالات پاسخ بدهید تا شایستگی شما برای ارائۀ درخواست محرز شود. در این مورد، سه گزینه برای انتخاب دارید: ویزای توریستی/ ویزای تحصیلی/ ویزای کاری کانادا( اکسپرس اینتری/ تجربه بین‌المللی کانادا )راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا بررسی شایستگی ویزای کانادا

همان‌طور که در بالا اشاره شد، برای ارائۀ درخواست جدید، باید شایستگی خود را اثبات کنید و این امر از طریق پرسیدن چند سوال برایتان میسر می‌شود که عبارت‌اند از:

·        می‌خواهید در کانادا چه‌کار کنید؟

-         گردش، تحصیل ، کار ...

·        می‌خواهید چه‌مدت در کانادا اقامت کنید؟

-         موقت (کمتر از 6 ماه)، موقت (بیشتر از 6 ماه)، دائم

·        پاسپورتتان در چه کشوری صادر شده است؟

-         ایران

·        در حال حاضر در کدام کشور اقامت دارید؟

-         بسته به شخص می‌تواند متغیر باشد

·        آیا کسی از اعضای خانوادۀ شما با سن بالای 18 سال، شهروند یا مقیم دائم کانادا هست؟

-         بسته به شخص می‌تواند بله یا خیر باشد

·        تاریخ تولد شما به میلادی چیست؟

-         بسته به شخص متغیر است.راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا بررسی شرایط اقامت

در مرحلۀ بعدی هم یک سری سوال از شما پرسیده می‌شود که باید به آن پاسخ بدهید. این سوالات، بخشی از فرایند تایید شایستگی شما برای اخذ ویزای کانادا است.

سوالاتِ این مرحله متنوع هستند و به مسائلی از قبیل سابقۀ اقامت در کانادا، داشتن گرین‌کارت امریکا، وضعیت تاهل، تعداد همراهان سفر، شغل و ... می‌پردازند. در ادامه، تصاویر آنها را مشاهده می‌کنید.


راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کاناداراهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا


راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا


 آماده‌سازی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا

حالا وقتش رسیده است که مدارک و اسناد اسکن‌شدۀ خود را برای سفارت بارگذاری کنید. برای این کار فقط 60 روز فرصت دارید، وگرنه درخواستتان حذف می‌شود. توجه داشته باشید که حتما باید از حساب کاربری خودتان استفاده کنید و در انتها، درخواست خود را با فشردن دکمۀ خروج ذخیره کنید. حین بارگذاری مدارک، نکات زیر را درنظر بگیرید:

·        تمام مدارک باید الکترونیکی باشند.

·        نیازی به امضای دستی نیست و می‌توانید امضای دیجیتال داشته باشید.

·        برای هر سند باید یک فایل جداگانه ارسال کنید. (مثلا تمام صفحات گذرنامه باید در قالب یک فایل باشد)

·        تمام فرم‌ها باید بارگذاری شوند تا اجازۀ رفتن به مرحلۀ بعد را کسب کنید.

·        فایل‌ها نباید بیشتر از 4 مگابایت باشند و باید به صورت پی‌دی‌اف، عکس (PNG, JPG, TIFF) یا فایل متنی (DOC, DOCX) باشند.

حالا نوبت به پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا رسیده است. بعد از ارسال مدارک، باید با کارت‌های اعتباری همچون American، VISA Express یا MasterCard، نسبت به پرداخت هزینه‌های ویزا اقدام کنید.راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا


 بارگذاری مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا

برای دریافت ویزای توریستی کانادا، باید یک سری مدارک را در وبسایت سفارت این کشور بارگذاری کنید که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم. توجه داشته باشید که اگر حتی یکی از این موارد آپلود نشده باشد، نمی‌توانید مراحل ثبت‌نام را به پایان برسانید. با کلیک کردن بر روی علامت سوالی که در مقابل هر فیلد آمده است، می‌توانید اطلاعات تکمیلی را مشاهده کنید.

درضمن، توجه داشته باشید که بعد از ارسال درخواست، شما امکان ویرایش اطلاعات و مدارک خود را ندارید و تمام مسئولیت‌ها بر عهدۀ خودتان خواهد بود؛ پس نهایت دقت را داشته باشید و حتما پیش از اقدام، با مشاوران مورد اعتماد خود مشورت کنید!


راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا فهرست مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا

·        سابقه سفر

-         اطلاعات ویزاهای معتبر و سفرهای قبلی

-         پاسپورت قبلی و ویزاهای منقضی شده (10 سال گذشته)

-         مهرهای ورود و خروج به فرودگاه

-         جواز تحصیل یا کار با ذکر مدت زمان اقامت

-         کارت‌های پرواز

·        گذرنامه

-         صفحۀ اول گذرنامه

-         صفحه‌های دارای مهر ویزا یا مهر ورود و خروج

·        مدارک مالی

-         نامۀ پشتیبان که همراه با مدرک، مقدار پولی را که به شما می‌دهد مشخص می‌کند

-         ارائۀ حساب بانکی کانادایی با نام مسافر

-         مدارک وام دانشجویی

-         گردش حساب چهار ماه گذشته

-         مدارک تمکن مالی

-         مدارک اثبات پرداخت شهریه

-         گواهی اشتغال به کار

-         اثبات دارایی

-           گزارشات مالی و...

·        عکس

-         عکس دیجیتالی با فرمت JPG یا JPEG2000 که 600 پیکسل در هر اینچ کیفیت دارد

-         اندازۀ عکس باید 3.5 در 4.5 باشد

-         تصویر سر شما باید کامل دیده شود و شانه‌ها در عکس مشخص بوده و چهرۀ شما در وسط عکس قرار داشته باشد.

·        هدف سفر

-         بلیط پرواز

-         برنامۀ سفر

-         ویزیت پزشک (در صورتی که برای درمان سفر می‌کنید)

·        کلاینت

-         اطلاعات بیشتر در مورد تقاضای ویزا

·        فرم درخواست تکمیل‌شده (کد IM5257)

·        فرم اطلاعات خانواده تکمیل‌شده

·        فرم اطلاعات سربازی، سابقه سفر و... (کد IM5257b)

 

·        امضای تقاضای ویزای کانادا

بعد از بارگذاری تمام مدارک مورد نیاز، می‌توانید به مرحلۀ بعدی رفته و تقاضانامۀ خود را امضای دیجیتالی، و صحت تمام مدارک ارسالی‌تان را تایید کنید.راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا


تایید نهایی و پرداخت هزینه ویزای کانادا

بعد از امضای دیجیتالی، یک نمای کلی از اطلاعات و مدارک شما ارائه می‌شود تا آنها را برای آخرین بار کنترل و با فشردن دکمۀ transmit and pay ، تایید ‌کنید. پس از این مراحل، وارد مرحلۀ پرداخت می‌شوید.راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا انگشت‌نگاری ویزای کانادا

24 ساعت بعد از اینکه هزینه‌های درخواست ویزای کانادا را پرداخت کردید، یک نامۀ انگشت‌نگاری به حساب کاربری شما در این وبسایت ارسال می‌شود. با در دست داشتن همین نامه می‌توانید به یکی از دفاتر VAC مراجعه کنید و کارهای انگشت‌نگاری را انجام دهید.

 پیکاپ ویزای کانادا

بعد از انجام انگشت‌نگاری، طی 2 هفته تا 3 ماه، سفارت از طریق ایمیل به شما اعلام می‌کند که تقاضای ویزای کانادای شما پذیرفته یا رد شده است. در صورتی که ویزای شما تایید شده باشد، باید به سفارت این کشور (در یکی از کشورهای همسایه که از قبل تعیین کرده‌اید) بروید و ویزا را دریافت کنید؛ اما آژانس مسافرتی مانلی پرواز با ارائۀ خدمات پیکاپ ویزای کانادا، در وقت و هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد کرد.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
اسدالله حقانی
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن