تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

تمکن مالی برای ویزای کانادا

نامۀ تمکن مالی، یکی از مهم‌ترین مدارکی است که باید برای اخذ ویزای کانادا ارائه شود. در ادامه با ما همراه شوید تا میزان تمکن مالی برای انواع ویزای کانادا را بررسی کنیم.

نامۀ تمکن مالی، یکی از مهم‌ترین مدارکی است که باید برای اخذ ویزای کانادا ارائه شود. در ادامه با ما همراه شوید تا میزان تمکن مالی برای انواع ویزای کانادا را بررسی کنیم.

توضیحات

یکی از شرایط مهم برای اخذ ویزای کانادا، داشتن تمکن مالی مورد نیاز است که بر تصمیم افسر ویزا هم تاثیر زیادی دارد. برای مهاجرت به کانادا شما باید به افسر نشان دهید که تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های خود در کانادا را دارید. میزان تمکن مالی ویزای کانادا، بر اساس هزینه‌های بلیط رفت و برگشت، هزینه‌های هتل، هزینه‌های رفت‌و‌آمد و خورد و خوراک در کانادا محاسبه می‌شود. اگر شما هم قصد سفر به کانادا را دارید، در این مقاله با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه شوید تا تمکن مالی برای انواع ویزای کانادا را بررسی کنیم. برای چگونگی دریافت انواع تور کانادا، مانلی را دنبال کنید.


تمکن مالی برای ویزای کانادا


تمکن مالی ویزای کانادا چیست؟

نامۀ تمکن مالی ویزای کانادا را توسط بانکی که شخص در آن حساب دارد، به واحد پول همان کشور صادر می‌کنند. این نامه مواردی از قبیل مانده‌حساب، سپرده‌های بانکی، زمان افتتاح حساب، میانگین گردش حساب و ... را شامل می‌شود. در ایران، این نامه معمولا به واحد ریال اعلام می‌شود و شخصی که درخواست نامۀ تمکن کرده است، باید واحد پول مورد نظر خود (در اینجا دلار کانادا) را به بانک اعلام کند. البته این نامه باید به تایید شعب ارزی بانک موردنظر برسد تا اعتبار واقعی پیدا کند و مهر و امضای شعب ارزی را داشته باشد.

سفارت کانادا در نامۀ تمکن از شما می‌خواهد مانده‌حساب خود به دلار کانادا، مبالغ واریزی به حساب شما، مبالغ برداشتی از حساب شما و گردش حساب کلی را ارائه دهید. مدت‌زمان این گردش، سه ماهِ پیش از درخواست ویزا است. معمولا مبلغ مورد نیاز تمکن مالی برای هر فرد، 50 هزار دلار است و هر نامه بعد از صدور فقط یک هفته اعتبار دارد.

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

نامۀ تمکن مالی در فرایند اخذ ویزای توریستی کانادا نقش ویژه‌ای دارد. مبلغ این تمکن مالی بسته به سابقۀ سفر شما و اسناد ملکی ارائه شده تغییر می‌کند، اما برای هر فرد حدود 50 هزار دلار است که اگر همراه هم با خود داشته باشد، 10 هزار دلار به آن اضافه می‌شود. البته فراموش نکنید که اگر مبلغ تمکن مالی شما افزایش پیدا کند، باید سابقۀ سفرهای خارجی و املاک و مستغلات شما هم افزایش پیدا کند تا سفارت کانادا مطمئن شود که نامۀ تمکن مالی شما جعلی نیست.

تمکن مالی ویزای کاری کانادا

درصورتی که شما درخواست ویزای کاری کانادا را داده باشید، باید توانایی پرداخت همۀ مخارج زندگی خود را در کانادا– بدون احتساب حقوق و مزایای شغلِ موردنظر خود در این کشور – داشته باشید. البته اگر همسر یا فرزندان شما در کانادا مقیم باشند، می‌توانید از آنها درخواست کمک کنید؛ پس حتی اگر شرکت یا کارفرمایی برای شمات دعوتنامه هم فرستاده باشد، باید با ارائۀ نامه تمکن، ثابت کنید که می‌توانید از پس مخارج اولیۀ خود بربیایید. میزان تمکن مالی برای ویزای کاری کانادا، بسته به تعداد نفرات خانواده (خودتان، همسر و فرزندان) متغیر خواهد بود. شما باید در زمان درخواست ویزای کاری کانادا، نامۀ تمکن خود را هم ارائه بدهید که مقادیر آن در جدول زیر، بسته به تعداد افراد خانواده آمده است.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

اگر در دانشگاهی در کانادا پذیرفته شدید، باز هم باید ثابت کنید که می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی در این کشور بربیایید. در مورد ویزای تحصیلی کانادا، شما علاوه‌بر اثبات تمکن مالی خود در شش ماه گذشته، باید تمکن مالی سرپرست خانوار خود را نیز ثابت کنید تا بتواند در صورت بروز مشکل، از شما حمایت کند. میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی باید در حدی باشد که بتوانید از پس هزینه‌های خوابگاه، خورد و خوراک، رفت و آمد، تحصیل (حدود 15هزار دلار کانادا که البته برای دانشگاه‌ها و موسسات مختلف فرق می‌کند) و ... بربیایید. در جدول زیر می‌توانید مقدار تمکن مالی مورد نیاز برای هر سال را ببینید.
در ادامه تصویر چند نمونه تمکن مالی از بانک‌های مختلف ایرانی را مشاهده می‌کنید.


ویزای تحصیلی کاناداویزای تحصیلی کانادا

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
اسدالله حقانی
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن