تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا

وقتی فردی در کانادا مشغول به تحصیل می‌شود، با دیدن فرهنگ و امکاناتی که در این کشور برقرار است، وسوسه می‌شود که بقیۀ عمرش را هم در این کشور بگذارند؛ اما آیا راهی هست که بتوان ویزای تحصیلی کانادا را به اقامت دائم کانادا تبدیل کرد؟ برای جواب این سوال، در مقالۀ زیر با ما همراه شوید.

وقتی فردی در کانادا مشغول به تحصیل می‌شود، با دیدن فرهنگ و امکاناتی که در این کشور برقرار است، وسوسه می‌شود که بقیۀ عمرش را هم در این کشور بگذارند؛ اما آیا راهی هست که بتوان ویزای تحصیلی کانادا را به اقامت دائم کانادا تبدیل کرد؟ برای جواب این سوال، در مقالۀ زیر با ما همراه شوید.

توضیحات

بسیاری از کسانی که ویزای تحصیلی کانادا را می‌گیرند و در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل می‌شوند، تصمیم دارند که اقامت کانادا را هم دریافت کنند. خبر خوب هم اینکه در برنامه‌های جدید دولت کانادا برای پذیرش مهاجر، شرایط برای تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم راحت‌تر شده است؛ به این ترتیب، آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می‌توانند در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرفته و بعد از گذراندن دورۀ تحصیل خود، مقیم کانادا شوند. البته این روند شرایط و مراحلی هم دارد که آژانس مسافرتی مانلی پرواز در ادامه به آنها پرداخته است. با مجله گردشگری مانلی همراه باشید.


پیش از هر صحبتی، باید به خاطر داشته باشید که دولت کانادا برای انطباق‌پذیری مهاجران اهمیت بالایی قائل است و یافتن کار و ادامۀ زندگی در این کشور، برای افرادی که چندسالی در این کشور به هر ترتیبی (مثلا تحصیل) اقامت داشته‌اند، راحت‌تر از مهاجرانِ تازه به کانادا رسیده است. دانشجویانی که در کانادا تحصیل کرده‌اند با فرهنگ و زبان این کشور، سیستم اقتصادی، قوانین و ... کانادا انطباق و سازگاری بیشتری دارند و از این رو، گرفتن اقامت کانادا برایشان راحت‌تر خواهد بود.

تقریبا تمام دانشجویانی که در کانادا درس خوانده‌اند و در طول تحصیل از قوانین این کشور تخطی نکرده‌اند، می‌توانند اقامت دائم این کشور را بگیرند؛ البته این روند برای کسانی که در این کشور دکتری گرفته‌اند بسیار راحت‌تر خواهد بود و شغل مناسب‌تری هم نصیبشان خواهد شد. فراموش نکنید که برای دریافت اقامت دائم کانادا باید یک شغل استخدامی تمام وقت پیدا کنید یا بودجۀ لازم برای سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشید. داشتن طرح‌های کارآفرینی قوی هم می‌تواند روند تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا را تسریع کند. به یاد داشته باشید که 90 روز پس از اتمام دورۀ تحصیلی شما در کانادا، ویزای تحصیلی‌تان باطل می‌شود و باید پیش از اتمام این مهلت، نسبت به اخذ اقامت کانادا اقدام کنید. البته بعد از اتمام این مهلت سه‌ماهه، می‌توانید ویزای خود را به ویزای توریستی کانادا تغییر دهید و برای خودتان زمان بخرید.


تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار کاناداروش‌های تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم، مثل هر کشور دیگری راه‌ها و روش‌های مختلفی دارد: در روش اول، شما می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌دار، نقش کارآفرینی را ایفا کنید و شرایط اشتغال فرد یا افرادی را فراهم آورید. روش دوم، مشغول‌شدن به یک کار تمام‌وقت استخدامی بعد از اتمام تحصیل است که البته باید بعد از دریافت حقوق، مالیات خود را بپردازید، حضوری مثبت در اجتماع داشته باشید و تمام قوانین کشور را رعایت کنید. سومین روش هم اقامت از طریق ازدواج یا به دنیا آوردن فرزند در این کشور است.

اخذ اقامت با سرمایه‌گذاری

همان‌طور که اشاره شد، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی یکی از روش‌های تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم این کشور است. برای این کار باید سرمایۀ مورد نیاز را در دسترس داشته باشید و یکی از استان‌های مناسبِ کار خود در کانادا را انتخاب کنید (چون هر استان شرایط و ویژگی‌های خاص خودش را دارد). اگر سنتان پایین‌تر باشد و سابقۀ مدیریتی نیز داشته باشید، روند کارهایتان بهتر پیش خواهد رفت. یک نکتۀ تاثیرگذار دیگر، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه (بسته به استان انتخابی) است. حال اگر سرمایه لازم را داشته باشید، کارِ موردنظرتان با رشتۀ دانشگاه شما هماهنگ باشد، به زبان تسلط داشته باشید و اشتغال چند نفری را هم فراهم کنید، بی‌شک اقامتتان تضمین‌شده خواهد بود.

اخذ اقامت با ازدواج

اگر در طول تحصیل در کانادا با فردی کانادایی یا مقیم کانادا ازدواج رسمی کرده و حداقل دو سال با هم زندگی مشترک کرده باشید، می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. اگر فرزندی هم داشته باشید که در کانادا به دنیا آمده است، پروسۀ اقامت شما تسریع خواهد یافت. البته فراموش نکنید که برای برخورداری از این شرایط، باید پیش از ازدواج دو سال در کانادا زندگی و تحصیل کرده باشید و بعد از گذشت دو سال از ازدواج شما (روی هم رفته 4 سال) نسبت به اخذ اقامت اقدام کرده باشید. ازدواج شما باید رسمی و حقیقی باشد و این دو سال را زیر یک سقف گذرانده باشد؛ چراکه سفارت این موارد بررسی کرده و بعد از آن، مجوز اقامت دائم شما را صادر می‌کند.

اخذ اقامت با مجوز کار

در اینجا منظور از کار، کار دائم و استخدامی است که با داشتنش می‌توانید اقامت دائم کانادا بگیرید. برای این کار، باید جواز کار فارغ‌التحصیلی (PGWPP) را از دولت کانادا بگیرید (چون حین تحصیل مجاز به انجام کار تمام‌وقت نیستید) و روند تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا را برای خود تسهیل کنید. مدت اعتبار این جواز برابر با دورۀ تحصیلی شما خواهد بود و حداقل آن باید 8 ماه بوده باشد.

اخذ اقامت با برنامه TRV

برنامۀ TRV یکی دیگر از برنامه‌های دولت کانادا برای اعطای اقامت دائم به دانشجویان کانادایی است. البته این روش برای شما هزینه‌هایی دربر خواهد داشت و باید استان‌های خاصی را برای کار انتخاب کنید. برخی از برنامه‌ها نیاز به معاینه پزشکی و ... هم دارند.

اخذ اقامت با برنامه بریتیش کلمبیا

برنامۀ بریتیش کلمبیا، یکی از برنامه‌های استانی کانادا برای تازه فارغ‌التحصیلان است که برایشان شغل مناسب ارائه می‌دهد و آنها را به شهروندان کانادایی تبدیل می‌کند. در این برنامه، همسر شما هم می‌تواند درخواست مجوز کار بدهد و با شما همراه شود. این مجوز هم مثل مجوز کار، دورۀ اعتباری برابر با تعداد سال‌های تحصیل شما در کانادا دارد و بعد از اتمام آن باید نسبت به تمدید اقامت اقدام کرده و هزینه‌های مربوطه را بپردازید.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
اسدالله حقانی
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن