تماس با ما
تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
جستجو
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

ویزای کانادا

زندگی در کانادا، با کیفیت بالایی که از آن سراغ داریم، شاید آرزوی خیلی‌ها باشد و همین امر موجب شده تا این کشور به یکی از محبوب‌ ترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شود. کانادا در کنار طبیعت شگفت‌انگیز و بکر خود، چشم‌اندازهای حیرت‌انگیز، امکانات و تسهیلات ایده‌آل برای تجربۀ انواع تفریحات، هیجاناتی همچون اسکی، دوچرخه‌سواری در کوهستان، کوهنوردی در سطوح مختلف، قایق‌سواری و ... ، از اقتصادی قدرتمند، سیاستی شفاف و به دور از تبعیض برخوردار است و مردم مهربان و خونگرمش هرساله میزبان تعداد بسیاری گردشگر از سرتاسر دنیا هستند.

با دریافت ویزای کانادا ،‌ این امکان را خواهید داشت تا زمان پایان اعتبار ویزا، هر چند بار که می‌خواهید از طریق تمام مرزها وارد این کشور شوید و هر مرتبه،‌ تا شش ماه در هر کجای کانادا که می‌خواهید اقامت بگزینید. انواع ویزاهای کانادا شامل ویزای توریستی، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای مطالعاتی، سوپر ویزای والدین و ... می‌شود. از آنجایی که مدت اعتبار گذرنامه در کشورمان 5 سال است، مدت اعتبار انواع ویزاهای کانادا، نهایتا می‌تواند 5 سال باشد (برخی ویزاهای کانادا مثل سوپر ویزا 10 ساله هستند که برای کشور ایران برای این مدت،‌فاقد اعتبار است ،‌ به این معنا که حتی در صورت دریافت،‌ پس از 5 سال منقضی می‌شود)؛ بنابراین با صرفا یک بار طی کردن فرایند دریافت ویزای کانادا و پرداخت هزینه‌ای نسبتا پایین، قادر خواهید بود هر چند باری که دلتان می‌خواهد، در طول مدت اعتبار ویزای توریستی خود به این کشور دیدنی سفر کنید. به یاد داشته باشید که برای اخذ ویزا و سفر به این کشور باید به سفارت کاناد در" کشور دبی" یا "کشور ترکیه" مراجعه کنید. 

ویزای توریستی کانادا

 این ویزا برای آن دسته از افراد ارائه می‌شود که به قصد تفریح و گردش به کانادا سفر می‌کنند. شما می‌توانید دو نوع مختلف ویزای توریستی کانادا دریافت کنید:

1)    ویزای سینگل یا یک بار ورود (Single)

2)    ویزای مولتیپِل یا چند بار ورود (Multiple)

این ویزاها مدت‌زمان مشخصی دارند؛ اما باید توجه داشته باشید که در ویزای یک بار ورود فقط یک بار می‌توانید واردِ کانادا شوید؛ اما در مورد ویزای چندبار ورود، قادر خواهید بود بیش از یک بار قدم به خاک این کشور بگذارید. ویزای مولتیپل برای ایرانی‌ها می‌تواند تا 5 سال اعتبار داشته باشد. برای دریافت انواع ویزای توریستی کانادا باید مدارک زیر را ارائه داد:

·        فرم پرشدۀ درخواست ویزای توریستی کانادا

·        عکس پاسپورتی

·        سند ملکی (ترجمه‌شده)

·        شناسنامه (ترجمه‌شده)

·        پاسپورت (قدیمی و جدید)

·        مدارک بانکی (گردش مالی و نامه تمکن مالی)

·        دعوتنامه


6ویزای کانادا.jpg


 شرایط و نکات اولیه برای سفر به کانادا

سفر به کشور کانادا نیازمند رعایت یک سری نکات و شرایط اولیه است:

·        داشتن یک مدرک شناسایی معتبر (پاسپورت)

·        برخورداری از وضعیت جسمانی مناسب

·        نداشتن سوءپشینه یا محکومیت قضایی مرتبط با مهاجرت

·        توانایی قانع کردن افسر مهاجرت در مورد تمکن و تعلقات مالی در کشور خودتان (تا خیالشان راحت باشد که به ایران بازخواهید گشت!)

·        توانایی قانع‌کردن افسر مهاجرت در مورد ترکِ کانادا قبل از اتمام تاریخ انقضای ویزا

·        همراه داشتنِ پول کافی برای تامین هزینه‌ها در طول اقامت در کانادا

·        در برخی موارد داشتن دعوتنامه از کانادا هم لازم است

·        حداقل 6 ماه اعتبار گذرنامه برای بازدید از کانادا (برای رفتن به کشورهای معاف از ویزا از کشور کانادا، به جز امریکا، باید یک مجوز سفر الکترونیک (eTA) تهیه کنید.)

·        اگر به قصد تحصیل یا کار به کانادا سفر می‌کنید، باید ویزای ویژه و جداگانه‌ای تهیه کنید

·        یک ماه مانده به انقضای ویزایتان باید نسبت به تمدید ویزا اقدام شود

·        حتما باید یک یا دو ویزای شینگن داشته باشید تا شرایط کسب ویزای کانادا را برآورده کنید (وجود ویزاهای درجه یک دیگر مثل ویزای ژاپن و امریکا در پاسپورت هم می‌تواند کمک شایانی به طی فرایند اخذ ویزای کانادا کند.)

پیش از هر اقدامی جهت دریافت ویزای کانادا، باید از سفارت کانادا وقت بگیرید و برای این منظور بایستی مدارک لازمه جهت تحویل به افسر پروندۀ ویزا را آماده کرده و همچنین کارهای انگشت‌نگاری را انجام دهید. فراموش نکنید که در کلیۀ فرایندهای اخذ ویزای کانادا، از مصاحبه سفارت کانادا گرفته تا کارهای انگشت‌نگاری، خودِ شخصِ مسافر باید حضور داشته باشد و طی این مراحل بدون حضور شما به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست.

انواع ویزای کانادا

در ادامه به توضیح انواع روش های مهاجرت به کانادا می‌پردازیم:

ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

 جهت دریافت این ویزا می‌توانید از دو طریق وارد عمل شوید: 1) سرمایه‌گذاری برنامه دولت فدرال؛ 2) سرمایه‌گذاری برنامه کبک. برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا 2018 باید شرایط زیر را احراز کنید:

·        اثبات تمکن مالی خود و خانواده در کانادا

·        مالکیت دارایی برابر با 1.600.000 دلار کانادا و ارائه تعهد برای سرمایه‌گذاری حداقل 800.000 دلار این کشور

ویزای تحصیلی کانادا

 کشور کانادا میزبان برخی از برترین دانشگاه‌های دنیاست و از این رو هرساله افراد زیادی از اقصی‌نقاط جهان برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. جهت درخواست ویزای تحصیلی کانادا نیاز به یک نامۀ پذیرش از سوی موسسات آموزشی تعیین‌شده از سوی سفارت این کشور دارید. مدارک زیر از جمله نیازمندی‌های شما برای اخذ این ویزاست:

·        اصل پاسپورت

·        گواهی عدم سوء‌پیشینه

·        گواهی پذیرش موسسۀ آموزشی تعیین‌شده

·        نامه مرجع (Reference) سفارت

·        دو قطعه عکس پاسپورتی

·        مدارک مالی مربوطه (تمکن مالی، نامۀ ساپورت‌کننده، وام دانشجویی و...)

·        تاییدیه مجوز تحصیلی از سوی سفارت

·        (در برخی موارد گواهی معاینۀ پزشکی) 

4ویزای کانادا.jpg


ویزای کاری کانادا

 اقتصاد قدرتمند کانادا، اهمیت‌دادن به پژوهش و ابتکار، مالیاتِ متناسب با حقوق و پایین بودن هزینه‌های کسب‌و‌کار باعث شده است که این کشور یکی از برترین مقاصد مهاجرت‌های کاری در دنیا باشد. جهت اخذ ویزای کاری، باید یک شرکت کانادایی یا یک کارفرمای مقیم کانادا پشتیبان شما باشد. مجوز کاریِ شما که از طرف ادارۀ مهاجرت کانادا صادر شده است باید به تایید ادارۀ منابع انسانی و توسعه کانادا برسد تا مفید‌بودن شما برای این کشور ثابت شود؛ بنابراین باید ثابت کنید که دارای شرایط   اصلی و مثمرثمر برای به انجام رساندنِ شغل مورد نظر هستید. مدارک زیر برای اخذ این ویزا ضروری‌اند:

·        پاسپورت دارای اعتبار

·        مدرک کاری مربوطه (قرارداد استخدام یا ...)

·        مدراک اقامتی

·        دو قطعه عکس پاسپورتی

·        فرم‌های پرشدۀ مخصوص ویزای کاری

ویزای مطالعاتی کانادا

 هدف از ارائۀ این ویزا ارتقای سطح تبادلات علمی و فرهنگی بین کانادا و سایر کشورهاست و معمولا افرادی نسبت به اخذ این نوع ویزا اقدام می‌کنند که شرایط علمی و پژوهشی ویژه‌ای برخوردارند و قادرند دانش ارزشمند خود را به بهترین شکل در اختیار دیگران بگذارند.برای کسب این ویزا نیاز به پذیرفته‌شدن از سوی دانشگاه یا موسسۀ مربوطه هست؛ به علاوه، مدارک زیر نیز ضروری هستند:

·        مدرک تمکن مالی (برای گذراندن دوره مطالعاتی و تامین معیشت)

·        ضمانتنامه مالی (در صورتی که قرار باشد کانادا هزینه مطالعات را تامین کند)

سوپر ویزای والدین کانادا

 این ویزا یک ویزای ده ساله است که برای والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی در نظر گرفته شده است که فرزندان یا نوه‌هایشان در کانادا اقامت دارند. با دریافت این ویزا والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها می‌توانند تا 2 سال در کانادا مقیم شوند و دو حالت سینگل و مولتیپل دارد. البته به دلیل اعتبار 5 سالۀ پاسپورت‌های ایرانی، این ویزا فقط 5 سال اعتبار دارد و فرد تا 5 سال و هر دفعه تا 2 سال می‌تواند در کانادا زندگی کند. مدارک مورد نیاز برای دریافت سوپر ویزای کانادا همان مدارکِ لازم جهت ویزای عادی است؛ اما مدارک بیمه هم به آن اضافه می‌شود.

علت ریجکت شدن ویزای کانادا

دلیل رد شدن ویزای کانادا می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

·        نقص در مدارک

·        مشکل در گردش حساب یا ناکافی بودن تمکن مالی

·        نداشتن برنامه سفر معین (برای ویزاهای توریستی)

البته این‌ها رایج‌ترین دلایل هستند و دلایل ریجکتی کانادا می‌تواند شامل موارد متعدد دیگری هم شود.

ویزای تضمینی کانادا با ضمانت 100%، بزرگترین دروغ برخی از فعالان صنعت گردشگری در پایان سال 2018 میلادی بود. دروغ “ویزای کانادا تضمینی” وقتی ملموس تر می شود که متوجه می شوید در ماه اکتبر و نوامبر امسال و کمی مانده به آغاز سال 2019 میلادی، حدود 90% متقاضیان ایرانی ویزای کانادا ریجکت شده اند و برخی هم به دلیل جعل مدارک و تقلب، برای 5 سال بلاک شدند.

ما در این مطلب سعی داریم به بررسی تنها راه تضمین ویزای کانادا بپردازیم و شما را با دروغ هایی آشنا کنیم که این روزها زیاد می شنوید و متاسفانه بیشتر شما باور می کنید.

آژانس مسافرتی مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

 : به اشتراک گذاری این مطلب