تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

ویزای توریستی شینگن

ویزای شینگن با هدف مسافرت‌های گردشگری و بازدید از اقوام و دوستان در کشورهای حوزۀ شینگن صادر می‌شود؛ درصورتی‌که موفق شوید ویزای شینگن دریافت کنید، مجوز عبور و مرور در بیش از ۲۶ کشور اروپایی را به دست خواهید آورد. این ویزا انواع مختلفی دارد؛ اما آژانس مسافرتی مانلی پرواز قصد دارد در این مقاله به ویزای توریستی شینگن که از محبوبیت بالاتری در میان ایرانی‌ها برخوردار است بپردازد. 

ویزای شینگن با هدف مسافرت‌های گردشگری و بازدید از اقوام و دوستان در کشورهای حوزۀ شینگن صادر می‌شود؛ درصورتی‌که موفق شوید ویزای شینگن دریافت کنید، مجوز عبور و مرور در بیش از ۲۶ کشور اروپایی را به دست خواهید آورد. این ویزا انواع مختلفی دارد؛ اما آژانس مسافرتی مانلی پرواز قصد دارد در این مقاله به ویزای توریستی شینگن که از محبوبیت بالاتری در میان ایرانی‌ها برخوردار است بپردازد. 

توضیحات

ویزای شینگن با هدف مسافرت‌های گردشگری و بازدید از اقوام و دوستان در کشورهای حوزۀ شینگن صادر می‌شود؛ درصورتی‌که موفق شوید ویزای شینگن دریافت کنید، مجوز عبور و مرور در بیش از ۲۶ کشور اروپایی را به دست خواهید آورد. این ویزا انواع مختلفی دارد؛ اما آژانس مسافرتی مانلی پرواز قصد دارد در این مقاله به ویزای توریستی شینگن که از محبوبیت بالاتری در میان ایرانی‌ها برخوردار است بپردازد. البته این مجوز محدودیت‌های خاصِ خود را دارد و با دریافت ویزای توریستی شنگن شما اجازه دارید به مدت حداکثر ۳ ماه در کشور مقصد اقامت کنید.

ویزای توریستی شینگن چیست؟

اگر قصد سفر به یکی از کشورهای حوزۀ پیمان شینگن را داشته باشید، باید به سفارت کشور مربوطه در محل اقامت خود مراجعه و نسبت به اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. بهتر است دست‌کم دوماه مانده به تاریخ مسافرت خود، از سفارت وقت بگیرید و تمامی مدارکتان را آماده کنید تا برای دریافت این ویزا مشکلی برایتان پیش نیاید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای سفارت هر کشوری تفاوت‌های ناچیزی با سایر کشورها دارد. برای اطمینان حاصل‌کردن از تکمیل اطلاعات و مدارک خود، بهتر است به سایت سفارت مربوطه مراجعه کنید.

بعد از ارائۀ درخواست و مدارک مورد نیاز، ویزای دریافتی شما می‌تواند ویزای توریستی شینگن یک‌بار ورود (Single) یا ویزای توریستی شینگن چندبار ورود (Multiple) باشد. ویزاهای یک‌بار ورود به‌طور معمول فقط یک ماه اعتبار دارند و البته از این یک ماه، فقط نیمی از آن (۱۵ روز) را می‌توان در یکی از کشورهای حوزۀ شینگن اقامت داشت ؛ اما ویزاهای چندبار ورود معمولا شش ماه اعتبار دارند که باز هم نیمی از آن (۳ ماه) را می‌توانید در کشورهای عضو پیمان شینگن اقامت داشته باشید. اینکه ویزای شما یک‌بار ورود یا چندبار ورود باشد و چقدر اعتبار داشت باشد، به مدارک ارائه شده، دلایل و توانایی شما در قانع کردن افسر مهاجرت بستگی دارد.

دو راه برای اخذ ویزای توریستی شینگن وجود دارد:

1-    داشتنِ دوست یا فامیل در کشور مقصد که بتواند برای شما دعوتنامه بفرستد که دراین‌صورت باید ثابت کنید می‌توانید تمام مخارج سفر را بپردازید (در صورتی‌که دوست یا فامیلِ مقیم در کشور مقصد قرار است مخارج شما را بدهد، باید گواهی تمکن مالی او را ارائه دهید).

2-    در روش دوم شما می‌توانید به دلیل گردشگری و بازدید از کشور مقصد ویزا دریافت کنید که در این حالت نیاز به دعوتنامه نخواهید داشت؛ درعوض، باید گردش حساب بانکی (ترجیحا 6 ماه اخیر) و برنامۀ کامل سفر خود (از جمله تعداد روزهای سفر، رزرو هتل و برنامۀ بازگشت) را ارائه دهید.


4ویزای توریستی شینگن.jpg


انواع ویزای توریستی شینگن

ویزای توریستی شینگن که آن را ویزای شینگن نوع Cیا ویزای شینگن کوتاه مدت هم می‌نامند، به‌منظور اقامت کوتاه‌مدت در یکی از کشورهای حوزه شینگن صادر می‌شود. این نوع از ویزا خود به سه زیرمجموعۀ دیگر تقسیم می‌شود:

1)    ویزای یک‌بار ورود (Single) که با داشتنش فقط می‌توانید یک بار قدم به خاک یکی از کشورهای حوزۀ شینگن بگذارید و مدت زمان اقامتتان هم در آن کشور محدود خواهد بود (معمولا یک ماه).

2)    ویزای دوبار ورود (Double) که همان‌طور از نامش مشخص است، اجازۀ دو بار واردشدن به یکی از کشورهای محدودۀ شینگن را به شما می‌دهد؛ به این ترتیب، دومین باری که به کشوری از حوزۀ شینگن سفر می‌کنید، نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت؛ اما برای بارهای بعدی باید نسبت به دریافت یک ویزای جدید اقدام کنید.

3)    ویزای چندبار ورود (Multiple) که با داشتنش می‌توانید در هر شش ماه، هر چند بار که می‌خواهید به کشورهای حوزۀ شینگن سفر کنید و در آنجا اقامت داشته باشید؛ اما به خاطر بسپارید که در طول این شش ماه، فقط 90 روز حق دارید در کشور مقصد بمانید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی شینگن

پیش از هر چیزی، باید فرم درخواست ویزای توریستی شینگن را از وبسایت مربوطه دانلود و آن را با دقت هرچه‌تمام‌تر پر کنید. دقت داشته باشید که پُرکردن این فرم و واردکردن اطلاعات شخصی، یکی از مهم‌ترین بخش‌های درخواست ویزاست و در صورتی‌که اطلاعات غلط یا جعلی وارد کنید، با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد. پس این فرم را با دقت و به‌صورت صحیح و عاری از هر دروغی پر، سپس آن را چاپ کنید و همراه دیگر مدارک به کنسولگری ببرید. سایر مدارک مورد نیاز عبارت‌اند از:

·        گذرنامۀ دارای اعتبار (6 ماه بعد از انقضای ویزای شینگن)

·        سوابق شغلی و بیمه‌ای (به همراه برگه مرخصی، فرم جایگزین و ...)

·        اصل شناسنامه

·        دعوتنامه از طرف یک دوست یا اعضای خانواده که شما برای دیدارش نیاز به ویزا دارید / یا برنامۀ سفر به همراه رزرو هتل، برنامۀ بازگشت و ...

·        بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰ هزار یورو

·        3 عدد عکس پاسپورتی (جدید و رنگی با زمینۀ سفید که به‌صورت تمام‌رخ گرفته شده است.)

·        گردش حساب بانکی سه ماه اخیر (ترجیحا 6 ماه اخیر)

·        سند ملکی (جهت تضمین تمکن مالی)

** فراموش نکنید که همۀ این مدارک باید پیش از مراجعه به سفارت،‌ به‌وسیلۀ یک دفتر ترجمۀ رسمی به زبان موردِ نظر سفارت ترجمه شده باشند.**

مدت زمان صدور ویزای توریستی شینگن

معمولا برای آماده شدن جواب درخواست ویزا حدود دو هفته زمان نیاز است؛ اما این زمان ممکن است بنا به هر دلیلی (دلایل سیاسی، شخصی ...) طولانی‌تر شود؛ ازاین‌رو بهتر است یک یا دو ماه پیش از سفرتان به کشورهای حوزۀ شینگن، نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید.

آسان‌ترن کشورها برای دریافت ویزای توریستی شینگن

کشور لتونی در سال‌های اخیر با ۹۹.۳% از درخواست‌های ویزای شینگن موافقت کرده است و از این حیث رتبۀ اول را در میان کشورهای حوزۀ شینگن دارد. بعد از این کشور، ایسلند و لیتوانی قرار دارند که نرخ صدور ویزای آنها برابر با ۹۹.۱% است. پس اگر از طریق این کشورها برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید، قطعا شانس بیشتری برای پذیرفته شدن خواهید داشت. سپس استونی(۹۹%)، فنلاند (۹۹٪)، اسلواکی (۹۸.۴%)، لهستان (۹۸.۳%)، یونان (۹۸%) و لوگزامبورگ با (۹۷.۹%) در رتبه‌های بعدی هستند.

آژانس مسافرتی مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن