تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

ویزای تضمینی شینگن

شاید شما هم برای اخذ ویزای شینگن عجله داشته باشید یا پذیرفته‌شدنِ درخواستتان آن‌قدر اهمیت داشته باشد که بخواهید به هر قیمتی که شده، آن را به‌صورت تضمینی دریافت کنید؛ اما آیا واقعا چیزی به اسم ویزای تضمینی یا ویزای فوری وجود دارد؟

شاید شما هم برای اخذ ویزای شینگن عجله داشته باشید یا پذیرفته‌شدنِ درخواستتان آن‌قدر اهمیت داشته باشد که بخواهید به هر قیمتی که شده، آن را به‌صورت تضمینی دریافت کنید؛ اما آیا واقعا چیزی به اسم ویزای تضمینی یا ویزای فوری وجود دارد؟

توضیحات

ویزای تضمینی شینگن؛ دروغ یا حقیقت، نکته این است!

اخذ ویزای شینگن و سفر به کشورهای اروپایی حوزه شینگن برای بسیاری از ما آن‌قدر اهمیت دارد که ممکن است به راحتی در دام برخی سودجویان بی‌افتیم و هر دروغی را که تحویلمان می‌دهند، باور کنیم. حتما شمایی که در پی دریافت ویزای شینگن هستید هم با عبارت‌هایی مثل ویزای تضمینی شینگن یا ویزای شینگن فوری آشنایید و چه‌بسا هوس کرده‌ باشید از این طریق ویزای، خود را دریافت کنید؛ اما آیا این نویدها حقیقت دارند و فقط ترفند‌هایی برای جذب مشتری هستند؟ آژانس هواپیمایی مانلی پرواز جواب این سوال را برایتان روشن خواهد کرد.

ویزای تضمینی شینگن مانلی پرواز


   اگر در اینترنت عبارت «ویزای شینگن» را جست‌وجو کرده باشید، بی‌شک با سایت‌هایی مواجه می‌شوید که عبارت‌هایی مثل ویزای فوری شینگن، ویزای تضمینی شینگن، ویزای بدون مصاحبه شینگن و ده‌ها عبارت و جملۀ وسوسه‌برانگیز دیگر را بیان کرده‌اند؛ اما آیا واقعا می‌توان برای کسی تضمینی ویزای شینگن دریافت کرد؟ آیا کارگزار می‌تواند این‌قدر بر روی فرایند اخذ ویزای شینگن تاثیر داشته باشد؟ آیا می‌توان به سیستم‌های حقوقی کشورهای اروپایی نفوذ، و برای کسی ویزای فوری یا تضمینی دریافت کرد؟ در ادامه با پاسخ این سوالات همراهی‌تان می‌کنیم.

شایان ذکر است که روند دریافت ویزای شینگن، قوانین نانوشته‌ای دارد که عواملی مهم و حیاتی برای متقاضی هستند و باید پیش از اقدام از آنها آگاهی داشت. یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید برای دریافت این ویزا انجام دهید، توجیه‌کردن افسر مهاجرت است که برای این کار، باید هدف سفر خود را به‌صورت واضح و صادقانه شرح دهید، برنامۀ سفری منسجم و مشخص ارائه بدهید، منابع مالی مشخصی برای تامین مخارج سفر، اقامت و ... خود داشته باشید و دلایلی محکم برای بازگشت به کشور خود بیان کنید تا افسر خیالش راحت باشد که به قصد پناهندگی، تقاضای اخذ ویزا شینگن نداده‌اید.

مثلا با ارائۀ بلیط رفت‌وبرگشت که با برنامۀ سفر ارائه‌شدۀ شما مطابقت دارد، می‌توانید افسر را توجیه کنید که قصد بازگشت به کشور خود تا پیش از پایان اعتبار ویزای شینگن را دارید.

ارائۀ مدارک شغلی، مثل سوابق بیمه، مالیات، کارگزینی و ... (یا نامه اشتغال به تحصیل در کشور مبدا) نیز می‌تواند نشان بدهد که شما کارهایی در کشور خود دارید که باید برای تکمیل‌کردنشان بازگردید. سند ملکی، سند خودرو، اجاره‌نامه و ... نیز علاوه‌بر نشان‌دادن تمکن مالی، می‌توانند دلایل خوبی برای تضمین بازگشت شما باشند. داشتن فامیل‌های درجه یک و نزدیک در کشور مبدا هم می‌تواند در این مورد کمک‌کننده باشد. داشتن سابقۀ سفر خود و مهرهای ویزای متعدد در پاسپورت شما (و البته میزان ارزشمندی آن ویزاها) نیز تاکید می‌کند که شما زیاد سفر می‌کنید و به‌این‌ترتیب، شانس‌تان برای کسب ویزای شینگن بالاتر می‌رود.

** این نکته را به یاد داشته باشید، با اینکه موارد ذکرشده جزو مدارک اصلی و مورد نیاز شما نیستند، نقش بسیار موثری در پذیرفته‌شدن تقاضای ویزای شما ایفا می‌کنند؛ اما باز هم ارائۀ آنها نمی‌تواند تضمینی قطعی برای اخذ ویزای شینگن باشد.

فراموش نکنید که اصلا چیزی به اسم ویزای تضمینی شینگن یا هیچ ویزای تضمینی دیگری وجود ندارد. هیچ فرد حقیقی یا حقوقی و هیچ شرکت و کارگزاری، در هیچ‌جای دنیا نمی‌تواند صدور ویزای شینگن را برای شما تضمین کند و تنها کسی که در این‌باره تصمیم می‌گیرد، افسر پرونده و در نهایت، خودِ سفارت کشور مربوطه است.

ممکن است کسی برنامۀ سفر خوب، تمکن مالیِ بالا، سابقۀ سفر مناسب و ... را داشته باشد و از طریق یک آژانس هواپیمایی معتبر و باسابقه نسبت به اخذ ویزا اقدام کند؛ اما باز هم موفق به دریافتش نشود؛ برعکس، این امکان هم وجود دارد که کسی که سابقۀ سفر خوبی نداشته و مدارک تمکن مالی چندان معتبری نیز ندارد؛ اماموفق به اخذ این ویزا شود.

یک نکتۀ حائز اهمیت دیگر هم این است که باید بدانید چه زمانی و از طریق سفارت کدام کشور برای اخذ ویزای خود اقدام کنید. این امر به دلیل پویایی روابط دیپلماتیک بین کشورهاست و اگر در موقع مناسب نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنید، شانستان برای موفقیت بیشتر خواهد شد.

حالا شاید از خود بپرسید که پس این لفظ ویزای تضمینی از کجا آمده است؟

همان‌طور که روشن شد، به‌هیچ‌وجه نمی‌توان اخذ ویزا را از هیچ سفارتی تضمین کرد، پس این واژه، در اصل به معنای آن است که اگر درخواست شما ریجکت شود، تمام هزینه‌های انجام‌شده به شما پس داده می‌شود. برخی از آژانس‌ها این وعده را به مسافران و متقاضیان می‌دهند؛ اما متاسفانه همین وعده هم دروغ محض است؛ چراکه بخشی از هزینه‌های شما مستقیما به سفارت پرداخت می‌شود و قابل استرداد نیست؛ به‌این‌ترتیب، تنها مبلغی که آژانس‌ها می‌توانند به شما پس بدهند، هزینه‌هایی است که خودشان بابت ارائۀ خدمات از شما دریافت کرده‌اند که در مقایسه با کلِ مبلغ پرداختی، چندان هم زیاد نیست؛ پس می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که ویزای تضمینی شینگن، به معنای تضمینِ بازپرداخت وجهِ دریافتی توسط کارگزار است.

جالب اینجاست که برخی کارگزارها از این واژه و سادگی متقاضیان سوءاستفاده می‌کنند و بابت ارائۀ ویزای تضمینی شینگن، هزینه‌های بسیار بالاتری دریافت می‌کنند؛ پس با توجه به گفته‌های بالا، بهتر است پیش از تصمیم‌گیری در مورد نوعِ ویزایی که می‌خواهید، کمی تامل کنید و فکر ویزای تضمینی را از سرتان به‌در ببرید.

ویزای فوری شینگن هم لفظ دیگری است که برای تبلیغات کارگزاری‌های ویزا به کار برده می‌شود. نمی‌توان این مورد را به‌طور کلی رد کرد؛ اما نمی‌شود هم گفت که واقعا فوری است و شما را از نظر زمانی، به میزان قابل‌توجهی جلو می‌اندازد؛ درواقع، ویزای فوری شینگن به معنی استفاده از سرویس ویژۀ وقت سفارت برای انگشت‌نگاری است که در قبال دریافت مبلغ مشخصی، وقت سفارت فوری به متقاضی می‌دهند؛ درضمن، این امر هیچ ارتباطی با ویزای تضمینی شینگن ندارد؛ پس می‌توان این نتیجه را گرفت که چیزی به اسم ویزای تضمینی یا ویزای فوری شینگن وجود خارجی ندارد و بهتر است با برنامه‌ریزی درست، در زمانِ درست، نسبت به درخواست ویزا اقدام و مدارک مورد نیاز را تمام‌و‌کمال آماده کنید، تا دیگر نیازی به ویزای فوری یا ویزای تضمینی شینگن نداشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز دریافت ویزای شینگن مانلی پرواز کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان هستند. 


مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
اسدالله حقانی
 

: به اشتراک گذاری این مطلب


 


نظرات کاربران
رتبه بندی کاربران
0 / 5 5 5 1
بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
0%
0%
0%
0%
0%
نقد و بررسی کاربران
فرم ثبت نقد و بررسی
عالی
عنوان*
نقاط قوت
نقاط ضعف
نظر*
خودتان را معرفی کنید
مرتب سازی بر اساس:
تاریخ رتبه مفید بودن