تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

پرطرفدارترین تورهای نوروزی خارجی

نویسنده:
اسدالله حقانی
جاذبه های گردشگری
شهر قدیم تفلیس


تفلیس، بزرگ‌ترین شهر و پایتخت گرجستان، یکی از حیرت‌برانگیز‌ترین و شگفت‌انگیزترین شهرهای دنیاست. رودخانۀ مِتکُواری یا رود کوروش، این شهر را به دو نیم کرده است و ساکنان 1.5 میلیونی خود را از طریق چندین پل به هم پیوند می‌دهد. این شهر در قرن پنجم بنا شده، اما از آن زمان تاکنون بیش از 29 بار بازسازی و تجدید بنا شده است. بخش‌های جدیدترِ تفلیس اخیرا با معماری‌های مدرن و باابهت، چهرۀ جدیدی به خود گرفته‌اند. البته تفلیس مانند سایر پایتخت‌ها، دارای مراکز خرید و جاذبه های تفریحی فراوانی نیست و رشد صنعتی قابل ملاحضه‌ای نداشته، اما چیزی در چنته دارد که حتی در مدرن‌ترین پایتخت‌های دنیا هم نخواهید یافت!

کلیسای جامع زوارتنوتس ارمنستان

در این مقاله، کلیسایی با پیشینه‌‌ای پر فراز و فرود را به گردشگران معرفی می‌‌کنیم که در پهنۀ ارمنستان تن به زمین سائیده است و شگفتی‌‌های بسیاری را در دل دارد.

ایا صوفیه استانبول

667 سال پیش از میلاد، پادشاه مستعمره‌نشینان مگارا، بوزاس، شهری را در میانی‌ترین نقطۀ دنیای شرق و غرب بنا نهاد و نامش را بیزانتیوم گذاشت که بعدها به دست یک امپراطور یونانی سقوط کرد. این شهر ساحلی کوچک، به سرعت شکوفا شد و به پایتخت امپراطوری کنستانتینِ کبیر تبدیل شد، کسی که تحت سلطۀ خویش دوباره شرق و غرب را با هم متحد کرد و نام «کنستانتیپول» یا همان «قسطنطنیه» را بر آن نهاد. کنستانتین در ابتدا ملحد بود؛ اما بعدا به مسیحیت گروید. بعد از مرگ کنستانتین، جانشینش کنستانتینوس تصمیم گرفت بیزانیوم هم باید پانتئون (خدا و معبد و الهه و ...) خودش را داشته باشد و این پانتئون چیزی نبود جز حاجیا سوفیا (ایا صوفیه)، حکمت ایزدی، خردِ مقدس؛ یا همان دومین حلقۀ تثلیث مقدس: حضرت مسیح (ع).

چند مکان تفریحی جالب دبی

دبی به غیر از چند جاذبه گردشگری معروف که همه از آنها دیدن می‌کنند، هنوز هم زیبایی های دیگری دارد که خیلی‌ها از آن خبر ندارند؛ برای آشنایی با آن‌ها با مانلی پرواز همراه شوید.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!


: به اشتراک گذاری این مطلب