تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

سفر نوروزی به مالزی!

حالا که نوروز تقریبا اندازۀ رگ گردن به شما نزدیک است، مطمئنا به فکر سفری برای تکاندن گرد خاک نبرد یکساله‌تان هستید. ما تور کوالالامپور را به‌عنوان سفری نوروزی به شما پیشنهاد می‌کنیم و در ذیل به دلایلی که این کشور را مناسب برای سفری نوروزی می‌کنند خواهیم پرداخت.

 

نویسنده:
سید ابوالفضل شفیعی
جاذبه های گردشگری
مرکز خرید کی ال سی سی کوالالامپور

مرکز خرید سوریا KLCC (Suria KLCC) ساختمانی شش طبقه و شیک است که درست در پای برج‌های دوقلوی پتروناس در مرکز شهر کوالالامپور ساخته شده است. این فروشگاه در سال 1999 بنا شد و طولی نکشید که شهرتش در سرتاسر شهر بر سر زبان‌ها افتاد و به یکی از محبوب‌ترین مراکز برای خرید در کوالالامپور تبدیل شد، چراکه با فروشگاه‌های مُدِ لوکس و مدرنش، سبک و سیاق جدیدی را در کوالامپور به مردم معرفی کرد. این یکی از مراکز خرید معروف مالزی، به فروشگاه‌هایی مثل Manhattan’s Barney’s و Saks Fifth Avenue متصل است و محبوبیتش تنها به دلیل موقعیت مکانی مناسب و مغازه‌های شیکش نیست، بلکه به خاطر جاذبه‌های گردشگری متعددی مثل آکواریوم KLCC و پتروساینس که یک مرکز اکتشافات علمی جالب و جذاب است نیز هست و کودکان و خانواده‌ها را به سوی خود می‌کشاند؛ علاوه بر آن، این فروشگاه میزبان ارکستر دیوان فیلمارمونیک (اولین سالن کنسرت مالزی) و گالری هنری پتروناس هم هست.

ساختمان سلطان عبدالصمد کوالالامپور

ساختمان سلطان عبدالصمد کوالالامپور یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های این شهر است که به سبک موریش (معماری اسلامی شمال افریقا و بخش‌هایی از اسپانیا) بنا شده است. این ساختمان در شرقِ میدان مردکا (Dataran Merdeka) و کلوپ رویال سِلانگور، در جوار خیابان سلطان حسام‌الدین جا خوش کرده است. این ساختمان در سال 1897 ساخته شد و در آن زمان نامش را از سلطان وقتِ مالزی، سلطان سلانگور برگرفته است. این بنا در اصل به‌عنوان دبیرخانۀ مدیریت کلونی بریتانیا استفاده می‌شد. طراحی ساختمان سلطان عبدالصمد به‌وسیلۀ اِی‌سی نورمن، یعنی همان معماری که مسئول ساخت مسجد جامک (Jamek Mosque) بوده، انجام گرفته است.

باتو کیو کوالالامپور


باتو کیو یا معبد باتوکیو کوالالامپور که یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری مالزی به‌شمار می‌رود، در واقع یک تپۀ آهکی است که از سه غارِ اصلی و چند غار فرعی و کوچک‌تر تشکیل شده است. این معبد 100 ساله که در حدود 13 کیلومتریِ شمالِ کوالالامپور جا خوش کرده، بت‌ها و مجسمه‌های بزرگ و کوچک بسیاری را در خود جای داده است که در داخل و بیرون غارها برپا شده‌اند. غارهای این معبد که از جنس سنگ‌های آهکی هستند حدود 400 میلیون سال عمر دارند و اینجا یکی از مهم‌ترین معابد کوالالامپور برای پیروان آیین هندو به شمار می‌رود.


مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


: به اشتراک گذاری این مطلب