تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

هتل های ساحلی کیش

این روزها جزیرۀ کیش تبدیل به یکی از قطب‌های گردشگری کشور شده و بسیاری از هموطنان به فکر گذراندن تعطیلاتشان در این شهر زیبا هستند؛ اما قطعا در سفر، به اطلاعاتی نیاز دارید. در این مطلب قرار است هتل‌های نزدیک به ساحل این شهر را به شما معرفی کنیم.

نویسنده:
سید ابوالفضل شفیعی
جاذبه های گردشگری
کشتی­ های آکواریومی کیش

آدمی از دیرباز تاکنون در پی کشف اسرار جهان پیرامون خود بوده و شگفتی­‌های نهفته در طبیعت شگف‌­انگیز گیتی همواره سوالاتی بی­‌جواب برای او رقم زده است. یکی از مرموزترین­ عرصه­‌‌های جهان آفرینش اعماق تاریک آب­‌هاست که با وجود تفحص­‌های بسیار، هنوز هم نیافته­‌های بی‌­شماری از آن در دل اندیشمندان و کاوشگران باقی مانده است. از جمله شگفتی‌­های حیرت­انگیز اعماق دریاها در دل خلیج پارسی نهفته و رازهای سر به­‌مهر بسیاری را حافظ است. خلیج فارس مامنی امن برای 450 نوع جانور از جمله مرجان‌ها، ماهی‌‌های تزیینی کوچک، ماهی‌‌های خوراکی و غیرخوراکی، صدف‌‌ها، حلزون‌ها، نرم‌‌تنان، شقایق‌‌های دریایی، اسفنج‌‌های دریایی، عروس‌‌های دریایی، لاک‌‌پشت‌‌ها، دلفین‌‌ها، کوسه‌‌ماهی‌‌ها و بسیاری از موجودات دریایی دیگر بوده است. 

شهر باستانی حریره کیش

سرزمینی جدا مانده از پهنۀ ایران­زمین، پناه گرفته در آغوش گرم شاخاب پارس، با دیرینه­ای به وسعت ژرفای تاریخ سر از نیلی مواج به آسمان بلند کرده است. علاوه­بر موقعیت جغرافیایی­اش در قلب فیروزه­فام خلیج، عمر تجاری جزیرۀ کیش با تاریخچۀ کشتی­رانی و دریانوردی برابری می­کند و در گذشته یکی از صادرکننده­های مروارید در سراسر گیتی بوده است. این جزیره شهرت و اهمیتش را وامدار آغوش پرمهر مادری­ست از دیار پارس که از بالای سرش نگهبان و نگهدارش بوده است. در شمالی­ترین سوی این پهنۀ بیضی شکل، یادواره­ای کهن از تمدن هشتصد سالۀ آن پرده برداشته است. 
همه چیز درباره کاریز کیش

شهر زیرزمینی 2500 سالۀ کیش، به دلایل متعددی توجه بسیاری از باستان‌شناسان بین‌المللی را به خود جلب کرده‌ است. اگر به نظرتان باستان‌شناسی حوصله‌سربر نیست، توجه شما هم قطعا جلب عجایب این محل خواهد شد.

 

موزه کیش

فرهنگ غنی و قدمت دیرین ایران­زمین میان تمدن­های باستانی زبانزد است. آنچه از یافته­‌های باستان‌شناسی و اسناد قدیمی بر آمده است، صحه بر این گفتار گذاشته که سرزمین پهناور پارس یکی از تمدن­‌های اولیۀ بشر را دربرداشته است؛ ازاین‌رو موزه­های کشورمان مملو از یافته­های باستانی از قعر زمان باستان شده، گرچه بسیاری از آن­ها به غارت رفته و سر از دیگر نقاط جهان در آورده است! یکی از موزه­های غنی ایران­زمین در میان موج­های پرتلاطم پهنۀ نیلگون خلیج فارس، در آغوش گرم جزیرۀ مرجانی کیش آرام خواهد گرفت که بازدید از آن به گردشگران تور کیش پیشنهاد می­شود؛ البته این زمان،‌ آینده‌ای نه‌چندان دور است!

گذر هنرمندان کیش

تمدن هر کشوری، برآمده از اصالت و ریشۀ فکری و اندیشۀ آن کشور است. هنر و ادبیات هر کشور هم قلب این اندیشمندی و تفکرات است که نمودی از دیدگاه آن پهنه را به نمایش می‌گذارد. در این مقاله، آژانس مسافرتی مانلی پرواز قصد دارد یکی از جاذبه های فرهنگی کیش را به مسافران تور کیش معرفی کند تا آن‌‌ها هم با نام‌‌آوران این سرزمین آشنا شوند. برای دیدن جاذبه های گردشگری کیش، اگر با تور لحظه آخری کیش یا تور ارزان کیش به این پهنه سفر کردید، حتما از راهنمای هتل های