تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

سفر به کیش با ماشین شخصی

در این مطلب، مانلی اطلاعات مختصری در اختیار گردشگرانی قرار می‌دهد که ترجیح می‌دهند به جای پیوستن به تور کیش و سفر هوایی، با خودروی شخصی به کیش سفر کنند.

نویسنده:
کیمیا رودگر
جاذبه های گردشگری
کشتی ‌های تفریحی کیش

اینکه کیش یک جزیره است و با آب‌های نیلگون خلیج فارس احاطه شده، امکان استفاده از تفریحات آبی متعددی را برای مسافران فراهم می کند. یکی از این تفریحات که شهرت کمتری دارد، کشتی‌های تفریحی‌اند که در این مطلب قصد داریم چندتا از آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

شهر باستانی حریره کیش

سرزمینی جدا مانده از پهنۀ ایران­زمین، پناه گرفته در آغوش گرم شاخاب پارس، با دیرینه­ای به وسعت ژرفای تاریخ سر از نیلی مواج به آسمان بلند کرده است. علاوه­بر موقعیت جغرافیایی­اش در قلب فیروزه­فام خلیج، عمر تجاری جزیرۀ کیش با تاریخچۀ کشتی­رانی و دریانوردی برابری می­کند و در گذشته یکی از صادرکننده­های مروارید در سراسر گیتی بوده است. این جزیره شهرت و اهمیتش را وامدار آغوش پرمهر مادری­ست از دیار پارس که از بالای سرش نگهبان و نگهدارش بوده است. در شمالی­ترین سوی این پهنۀ بیضی شکل، یادواره­ای کهن از تمدن هشتصد سالۀ آن پرده برداشته است. 
کاریز شهر زیرزمینی کیش


بشر اولیه پس از گزینش اقامت و یک­‌جانشینی به فکر کشاورزی و تامین آب مصرفی افتاد. از آنجا که خاستگاه کشاورزی از دستان پُرتوان آریایی‌­ها بود، فلات حاصلخیز پارس، تمدن باشکوهی را در آن روزگاران شاهد شد. با اکتشافات باستانی بسیار، حجاب از سیستم آبیاری شبکه‌­ای باستانی در این پهنۀ گسترده برداشته شد و هم‌‌زمان با آغاز تجارت کالا به کالا، دانش ارزندۀ آن نیز به دیگر نقاط گیتی منتقل شد. با توجه به کشف کهن‌­ترین تمدن کاریزی جهان در سرزمینمان، قدمت سیستم آبیاری سنتی در ایران به شش­‌هزار سال قبل می‌­رسد.

هیجان در پارک آبی اوشن کیش

اوشن پارک آبی کیش، نه در مکان مناسبی قرار گرفته است (ناسلامتی دورتادور این جزیره را دریا فرا گرفته) و نه قیمت مناسبی دارد؛ اما آن‌قدر جذاب است که توانسته در عرض دو سال به یکی از محبوب‌ترین تفریحات مسافران این جزیره بدل شود. چرایی‌اش را در ذیل بخوانید.