تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

سفر به مشهد با ماشین شخصی

راه‌های زیادی برای سفر به مشهد و شرفیاب‌شدن در حرم آقا امام رضا (ع) وجود دارد که هر کدام مزیت‌ها و ضعف‌های مخصوص به خودشان را دارند؛ اما شاید شما هم، برای یک بار هم که شده، به سفر به مشهد با خودروی شخصی فکر کرده باشید. در این مقاله با ما همراه شوید تا این روش سفر را بررسی کنیم.

نویسنده:
اسدالله حقانی
جاذبه های گردشگری
پارک مینیاتوری مشهد

پارک مینیاتوری مشهد، جاذبه‌ای تفریحی است که با موضوع خاصی طراحی می‌شود. در بسیاری از کشورهای جهان مانند ترکیه، فرانسه و چین،‌ این پارک‌ها به منظور آشنایی با معماری، تاریخ و فرهنگ کشورشان ایجاد شده و در ایران نیز در شهر‌های تبریز و اصفهان، پارک مینیاتوری وجود دارد. از اوایل سال 1395، میهمانان تور مشهد هم می‌توانند از پارک مینیاتوری استان خراسان رضوی در منطقۀ 12 و محلۀ الهیۀ مشهد دیدن کنند.

بند گلستان مشهد

بند گلستان یکی از بندهای تاریخی استان خراسان در ۸ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد و بر روی رودخانه گلستان احداث شده ‌است. این بند یکی از جاذبه‌های گردشگری مشهد برشمرده می‌شود که قدمت آن به دوران تیموریه بازمی‌گردد. با وجود اینکه حدود پنج قرن از عمر این بنا می‌گذرد، بند گلستان هنوز هم سالم و پابرجا میان دیدنی های مشهد خودنمایی می‌کند.

پیست اسکی شیرباد مشهد

یکی از جاذبه های گردشگری مشهد که ناشناخته باقی مانده است، پیست اسکی شیرباد نام دارد که نشاط و طراوت طبیعت سپیدجامۀ زمستانی را در طول سفر به مشهد تزریق خواهد کرد. این پیست تنها 40 کیلومتر با مشهد فاصله دارد و در حدود 5 ماه از سال آمادۀ پذیرایی از مسافران تور مشهد است. در این مقاله به معرفی این پیست دیدنی پرداخته‌ایم.

بهترین پارک های مشهد

شاید به نظرتان مسخره بیاید که شخصی در سفر به مشهد از پارک‌های آن هم دیدن کند؛ اما قطعا این مکان‌ها به عنوان بهترین پناهگاه برای فرار از سر و صدا و همهمه‌ای است که در تمام ساعات شبانه روز، کلان شهرها را اشغال می‌کنند و به همین دلیل هم قرار است گزینه‌های موجود در مشهد را به شما معرفی کنیم.

مطالب مرتبط
بهترین شرکت‌های هواپیمایی برای سفر به مشهد

یکی از نکاتی که در سفر برای مسافران حائز اهمیت است، ایرلاینی است که با آن، مبدا و مقصد خود را ترک می‌کنند. در این مقاله، برخی ایرلاین‌های مشهد را به گردشگران و زائران عزیز معرفی می‌کنیم.

حمل و نقل عمومی در مشهد

توسعۀ حمل‌ونقل عمومی مشهد در سال‌های اخیر باعث شده تا رفت‌وآمد در این کلان‌شهر برای ساکنان آن و هم‌چنین برای مسافران بسیار راحت‌تر شده است. کافی‌ست کمی با آن‌ها آشنا شوید تا بدون هیچ دردسری در سفرتان به این شهر به گشت و گذار بپردازید.

لوکس ‌ترین قطارهای مسیر تهران به مشهد

این اواخر که قیمت هواپیما افزایش چشمگیری یافته، طرفداران سفر زمینی بیشتر شده و در این میان، قطارها با ایجاد فضایی آرام‌تر و سفری امن‌تر، از اتوبوس‌ها محبوب‌ترند. در این مقاله قصد داریم برای آنانی که به دنبال آرامش و امکانات هواپیما با قیمتی پایین‌ترند، لوکس‌ترین‌های یکی از پر رفت و آمد‌ترین مسیرهای کشور را معرفی کنیم.

آب و هوای مشهد در فصول مختلف سال

یکی از نکاتی که باید در سفر مدنظر قرار داد، شرایط آب‌وهوایی است. در این مقاله، درخصوص آب‌وهوای مشهد،‌ برایتان توضیحاتی خواهیم داد.: به اشتراک گذاری این مطلب