تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

حقایقی که بد نیست راجع به کیش بدانید!

اینکه کیش یک جزیره است، ساحل دارد و پر است از مراکز خرید را همه می‌دانند؛ اما چیزی‌هایی هم در مورد این جزیرۀ اسرارآمیز هست که هر کسی نمی‌داند، جز خوانندگان این مطلب!

نویسنده:
سید ابوالفضل شفیعی
جاذبه های گردشگری
کشتی یونانی کیش


بیش از نیم قرن است که هیولایی عظیم‌­الجثه در تلاطم موج‌­های نیلی شاخاب پارس، ثابت و بی­‌حرکت، حیران مانده و به یکی از جاذبه‌ های گردشگری کیش مبدل شده است. در جنوب سرزمین بی‌‌کران پارس، در غرب جزیرۀ کیش، کشتی وسیعی به گل نشسته و تبدیل به یکی از شاخص‌­ترین جاذبه ­های منطقۀ آزاد کیش شده است. امروزه این کشتی به‌­نام کشتی یونانی شهره گشته ولی در طول دوران خدمتش بارها به‌‌عنوان خاصی نام‌‌گذاری شده است؛ اما اینکه چه بر سر آن و سرنشینان این کشتی غول‌‌پیکر آمده، موضوعی­‌ست که در این مجال به آن خواهیم پرداخت. در سفر به کیش، حتما دیدن از این جاذبه را در برنامه‌‌هایتان بگنجانید! اگر هم با تور کیش قدم به این پهنه می‌‌گذارید،‌ از راهنمای تور هتل اطلاعات بگیرید.

کشتی­ های آکواریومی کیش

آدمی از دیرباز تاکنون در پی کشف اسرار جهان پیرامون خود بوده و شگفتی­‌های نهفته در طبیعت شگف‌­انگیز گیتی همواره سوالاتی بی­‌جواب برای او رقم زده است. یکی از مرموزترین­ عرصه­‌‌های جهان آفرینش اعماق تاریک آب­‌هاست که با وجود تفحص­‌های بسیار، هنوز هم نیافته­‌های بی‌­شماری از آن در دل اندیشمندان و کاوشگران باقی مانده است. از جمله شگفتی‌­های حیرت­انگیز اعماق دریاها در دل خلیج پارسی نهفته و رازهای سر به­‌مهر بسیاری را حافظ است. خلیج فارس مامنی امن برای 450 نوع جانور از جمله مرجان‌ها، ماهی‌‌های تزیینی کوچک، ماهی‌‌های خوراکی و غیرخوراکی، صدف‌‌ها، حلزون‌ها، نرم‌‌تنان، شقایق‌‌های دریایی، اسفنج‌‌های دریایی، عروس‌‌های دریایی، لاک‌‌پشت‌‌ها، دلفین‌‌ها، کوسه‌‌ماهی‌‌ها و بسیاری از موجودات دریایی دیگر بوده است. 

همه چیز درباره کاریز کیش

شهر زیرزمینی 2500 سالۀ کیش، به دلایل متعددی توجه بسیاری از باستان‌شناسان بین‌المللی را به خود جلب کرده‌ است. اگر به نظرتان باستان‌شناسی حوصله‌سربر نیست، توجه شما هم قطعا جلب عجایب این محل خواهد شد.

 

غذاهای محلی کیش

یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های هر مقصد گردشگری، غذاهای آن به حساب می‌آید که متاسفانه در سفر به مقاصد داخلی عموما این بخش نادیده گرفته می‌شود. احتمالا شناخت این غذاها شما را به این بخش از گردشگری نیز علاقه‌مند سازد.

موزه کیش

فرهنگ غنی و قدمت دیرین ایران­زمین میان تمدن­های باستانی زبانزد است. آنچه از یافته­‌های باستان‌شناسی و اسناد قدیمی بر آمده است، صحه بر این گفتار گذاشته که سرزمین پهناور پارس یکی از تمدن­‌های اولیۀ بشر را دربرداشته است؛ ازاین‌رو موزه­های کشورمان مملو از یافته­های باستانی از قعر زمان باستان شده، گرچه بسیاری از آن­ها به غارت رفته و سر از دیگر نقاط جهان در آورده است! یکی از موزه­های غنی ایران­زمین در میان موج­های پرتلاطم پهنۀ نیلگون خلیج فارس، در آغوش گرم جزیرۀ مرجانی کیش آرام خواهد گرفت که بازدید از آن به گردشگران تور کیش پیشنهاد می­شود؛ البته این زمان،‌ آینده‌ای نه‌چندان دور است!

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


: به اشتراک گذاری این مطلب