تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

بهترین زمان برای سفر به کیش

همان‌طور که می‌دانید سفر بدون برنامه و اطلاعات می‌تواند یکی از بدترین تجربیات عمرتان را برایتان رقم بزند؛ به خصوص حالا که زندگی مدرن اجازۀ سفرهای پیاپی را به شما نمی‌دهد؛‌ ازاین‌رو بهتر است به تمام اطلاعات مورد نیاز در خصوص مقصد سفرتان مجهز شوید تا سفری بی‌نقص را پشت سر بگذارید. 

نویسنده:
سید ابوالفضل شفیعی
جاذبه های گردشگری
کشتی یونانی کیش


بیش از نیم قرن است که هیولایی عظیم‌­الجثه در تلاطم موج‌­های نیلی شاخاب پارس، ثابت و بی­‌حرکت، حیران مانده و به یکی از جاذبه‌ های گردشگری کیش مبدل شده است. در جنوب سرزمین بی‌‌کران پارس، در غرب جزیرۀ کیش، کشتی وسیعی به گل نشسته و تبدیل به یکی از شاخص‌­ترین جاذبه ­های منطقۀ آزاد کیش شده است. امروزه این کشتی به‌­نام کشتی یونانی شهره گشته ولی در طول دوران خدمتش بارها به‌‌عنوان خاصی نام‌‌گذاری شده است؛ اما اینکه چه بر سر آن و سرنشینان این کشتی غول‌‌پیکر آمده، موضوعی­‌ست که در این مجال به آن خواهیم پرداخت. در سفر به کیش، حتما دیدن از این جاذبه را در برنامه‌‌هایتان بگنجانید! اگر هم با تور کیش قدم به این پهنه می‌‌گذارید،‌ از راهنمای تور هتل اطلاعات بگیرید.

کاریز شهر زیرزمینی کیش


بشر اولیه پس از گزینش اقامت و یک­‌جانشینی به فکر کشاورزی و تامین آب مصرفی افتاد. از آنجا که خاستگاه کشاورزی از دستان پُرتوان آریایی‌­ها بود، فلات حاصلخیز پارس، تمدن باشکوهی را در آن روزگاران شاهد شد. با اکتشافات باستانی بسیار، حجاب از سیستم آبیاری شبکه‌­ای باستانی در این پهنۀ گسترده برداشته شد و هم‌‌زمان با آغاز تجارت کالا به کالا، دانش ارزندۀ آن نیز به دیگر نقاط گیتی منتقل شد. با توجه به کشف کهن‌­ترین تمدن کاریزی جهان در سرزمینمان، قدمت سیستم آبیاری سنتی در ایران به شش­‌هزار سال قبل می‌­رسد.

بهترین فست فودهای کیش

فست فود یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفر است، چرا که هم سریع آماده و خورده می‌شود و هم انتخاب از میان گزینه‌ها زیاد سخت نیست؛ اما از آنجا که ممکن است با خوردن هر فست‌فودی سلامتی‌تان را به خطر بیندازید، بهتر است با گزینه‌های مطمئن و باکیفیت شهر مقصدتان آشنا شوید.

 

اسکله تفریحی کیش

پرواز در آسمان و گردش و جولان دادن بر روی آب، از آرزوهای بزرگ بشر اولیه بوده است. هنگامی که انسان به تماشای بی‌کران ساحل می‌نشست، تصور پیمایش پهنه­ های بی‌انتهای سبز-آبی او را رها نمی‌کرد. گذر زمان، رفته‌رفته بشر را به بسیاری از آرزوهای دیرنش رساند، بشری که ذوق کاوش در طبیعت، از همان ابتدا در وجودش نهادینه بود.

روستای باغو کیش

پهنۀ پارسی، گسترده‌ خاکی است که هر تکه‌‌اش، وجب به وجب، اصالت و ریشه را در جان دارد. آژانس هواپیمایی مانلی پرواز در این مقاله قصد دارد تکه‌‌ای از این خاک همیشه ماندگار را به شما معرفی کند که وجودش چون مرواریدی بر پهنۀ شرق می‌‌درخشد. تکه‌‌ای از تن جزیرۀ کیش! روستای باغو!

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


: به اشتراک گذاری این مطلب