تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

کارت موزه استانبول

همان‌‌طور که می‌­دانید، فراز و نشیب تاریخ در استانبول، جاذبه­‌‌های بسیاری از خود به‌‌­یادگار گذاشته که در کنار جاذبه­ های طبیعی استانبول، گردشگران را به ­سوی این شهر فراخوانده است. دیدن تمام جاذبه های تاریخی فرهنگی استانبول، هزینۀ بسیاری دربر ­دارد و ممکن است محدودیت­‌هایی برای گردش در این شهر ایجاد کند؛ به­‌همین دلیل، از سوی سازمان گردشگری ترکیه، کارت­‌‌های اعتباری ویژه‌‌­ای با نام کارت موزه استانبول ایجاد شده است تا هزینه‌­‌های سفر را کاهش دهد. با مانلی همراه شوید تا از روش‌‌های خرید این کارت، آگاه شوید.

نویسنده:
صحرا فرنیا
جاذبه های گردشگری
پل گالاتا استانبول

پل گالاتا، یکی از آن مکان‌هایی در استانبول است که بازدیدش را به شما توصیه می‌کنیم. در این پل تاریخی استانبول، می‌توانید مناظر استانبول را تماشا، غذای استانبولی را نوش‌جان کنید و فرهنگ استانبول را تجربه کنید و یک قلیان استانبولی بکشید!

ایا صوفیه استانبول

667 سال پیش از میلاد، پادشاه مستعمره‌نشینان مگارا، بوزاس، شهری را در میانی‌ترین نقطۀ دنیای شرق و غرب بنا نهاد و نامش را بیزانتیوم گذاشت که بعدها به دست یک امپراطور یونانی سقوط کرد. این شهر ساحلی کوچک، به سرعت شکوفا شد و به پایتخت امپراطوری کنستانتینِ کبیر تبدیل شد، کسی که تحت سلطۀ خویش دوباره شرق و غرب را با هم متحد کرد و نام «کنستانتیپول» یا همان «قسطنطنیه» را بر آن نهاد. کنستانتین در ابتدا ملحد بود؛ اما بعدا به مسیحیت گروید. بعد از مرگ کنستانتین، جانشینش کنستانتینوس تصمیم گرفت بیزانیوم هم باید پانتئون (خدا و معبد و الهه و ...) خودش را داشته باشد و این پانتئون چیزی نبود جز حاجیا سوفیا (ایا صوفیه)، حکمت ایزدی، خردِ مقدس؛ یا همان دومین حلقۀ تثلیث مقدس: حضرت مسیح (ع).

مطالب مرتبط