تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

چرا در تعطیلات نوروز به ارمنستان سفر کنیم

نویسنده:
سید ابوالفضل شفیعی
جاذبه های گردشگری
پارک عشاق ایروان

ایروان، پایتخت جمهوری ارمنستان را به دلیل وجود پار‌ک‌های متعددی که گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا به سوی خود جذب می‌کنند، با عنوان «شهر باغ‌ها» می‌شناسند. شمار پارک های ایروان به حدود 50 می‌رسد و یکی از بهترین پارک های ایروان، پارک عشاق (Lover’s Park) است که در مرکز شهر، یعنی منطقۀ کنترون جا خوش کرده است. این پارکِ مدرن و دنج در جوار خیابان باقرامیان قرار گرفته‌ است، خیابانی که نامِ یک فرمانده و مارشال نظامی ارمنی را یدک می‌کشد. پارک عشاق مکانی ایده‌آل برای زوج‌هاست و هر ساله هزاران نفر در اینجا عکس‌های رومانتیک و عاشقانه می‌اندازند. البته اینجا یکی از جاذبه های گردشگری ارمنستان هم به شمار می‌رود و هر ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کند.

بازار گوم ایروان


یکی از اولین سازه‌های ایروان که چشم هر مسافر تور ارمنستان را به خود جلب می‌کند، بازار قدیمی ایروان یا همان پاک شوکا است. از کنار این بازار تاریخی و دیدنی نمی‌توان بی‌تفاوت گذشت و نماهای قوس‌دارِ تزئین‌شده با درونمایۀ ملی‌اش را نادیده گرفت. اگر در خیابان‌های ایروان قدم یا سری به مسجد کبود زده باشید، حتما گذرتان به این بازار هم افتاده است!

رستوران لواش ایروان


رستوران‌گردی و امتحان کردن غذاهای جدید و طعم‌های جدید ، همیشه مقبول افراد، به‌خصوص گردشگران بوده است؛ چرا که به آن‌ها فرصت می‌دهد تا علاوه بر تجربۀ چشیدن طعمی لذیذ و نو، با فرهنگ و آداب آن شهر و کشور نیز آشنا شوند و همچنین، رستوران‌های متفاوت با طرح‌ها و سازه‌های متفات، خود یکی از جاذبه های گردشگری دنیا محسوب می‌شود. : به اشتراک گذاری این مطلب