تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

نمایشگاه های باکو در تابستان و پاییز 2019

علاوه­بر جاذبه­ های گردشگری باکو، تاریخ پرتنش و فرهنگی عمیق و طبیعت زیبای دامنه­‌های قفقار، برگزاری نمایشگاه‌­ها و رویدادهای تخصصی عدیده در پایتخت جمهوری آذربایجان نیز سالانه هزاران متخصص و کارشناس را به سوی این خطه روانه می‌­کند. در مقالۀ پیشین به معرفی نمایشگاه­‌های باکو در شش ماه اول سال پرداختیم. در این مقالۀ، در ادمۀ بحث قبلی، نمایشگاه­‌های آذربایجان در شش ماه دوم سال 2019 را معرفی خواهیم کرد.

نویسنده:
صحرا فرنیا
جاذبه های گردشگری
قایق­رانی در ونیز کوچک باکو

در غربی‌­ترین نقطۀ شهر باکو، هم­‌مرز با آب­های مواج دریای خزر، پارک ساحلی باکو آرمیده که به بلوار باکو شهره است. در این نوار سبزرنگِ حاشیۀ شهر، جاذبه ­های گردشگری بسیاری نهفته که امروز به یکی از آن­ها سری می­زنیم. مقصد سفر امروز مانلی پرواز به ونیز کوچک باکو است.

قدیمی ترین مسجدهای باکو

ویژگی‌­هایی که در زمین همسایۀ شمالی کشورمان نهفته و قرابت فرهنگی و جغرافیایی جمهوری آذربایجان، تور باکو را میان گردشگران ایرانی مورد توجه قرار داده است. بسیاری از جاذبه­‌های گردشگری باکو، تاریخ و فرهنگ ما را نیز روایت می‌­کند؛ اما علاوه‌­بر یافته­‌های تاریخی از اعماق پیشینۀ این کشور، بناهای باستانی اسلامی بسیاری از گذشته­‌ها به یادگار مانده است. در این بخش از مجلۀ گردشگری مانلی پرواز، سری به قدیمی­‌ترین مسجدهای باکو زده‌­ایم.

کلیساهای باکو

یکی از جاذبه های گردشگری باکو کندوکاو تاریخ و فرهنگ درمیان کلیساهای به­‌جا مانده از گزند فراز و نشیب روزگار در این شهر است. بسیاری از کلیساها همچون دیگر بناهای مقدس مذهبی بدوت توجه به ارزش تاریخی و هنر معماری آن به دست رژیم مذهب ستیز بلشویک‌‌ها و به دستور استالین از میان برداشته شد. در این فرصت به معرفی مشهورترین کلیساهای باکو پرداخته‌­ایم.

استادیوم کریستال هال باکو

اگر قصد پیاده‌­روی در بلوار باکو را داشته باشید، ممکن است بنای دوار وسیعی، محاط در آب­‌های خزر، نگاهتان را برباید. این بنای درخشان، کریستال باکو نام دارد و میزبان رویدادهای بزرگ فرهنگی و ورزشی این کشور است. با مانلی همراه شوید تا سری به درون این سازۀ غول­‌پیکر بزنیم.

قلعه دختر باکو

افسانه‌­های بسیاری از دل این قلعه به گوش می­‌رسد و قدمت طولانی دارد. برخی از عشق سخن می‌­گویند و برخی از رشادت‌­های فداکارانه که منجر به حفظ شهر و جان مردمان از هجوم متجاوزان شده است. هر آنچه که باشد؛ روایت تاریخ یا داستانی که سینه­‌به‌سینه منتقل شده، نقل تاریخ و فرهنگ نهفته در این شهر پرماجراست که ادب و فرهنگ آن­ را رقم زده است.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!
مطالب مرتبط
آنچه پیش از سفر به باکو باید بدانیم

سفر به باکو نیازمندی کسب اطلاعاتی کلی در مورد این شهر و کشور آذربایجان است تا بتوانید در طول سفر اطمینان‌خاطر داشته و برنامه‌ای منسجم برای گشت و گذار داشته باشید. از این رو، مانلی در این مقاله اطلاعاتی مفید در مورد باکو در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

تقویم نمایشگاه های جمهوری آذربایجان در بهار 2019

در سال­‌های اخیر، جمهوری آذربایجان در عرصه گردشگری بسیارهوشمندانه عمل کرده است و از هر نشانه‌­ای برای رونق‌دادن صنعت گردشگری و جذب گردشگر استقبال می‌­کند. نمایشگاه‌­های باکو که از طرف دولت پشتیبانی می‌­شود، فرصت بسیار مناسبی برای معرفی فرهنگ، خدمات و کالاهای تولیدی در این سرزمین را فراهم آورده و درهای دنیای تکنولوژی و ایده­‌ها را به‌­سوی کشور خود می‌­گشاید. در این مجال آژانس مسافرتی مانلی پرواز لیستی از این رویدادها را در پس عنوان نمایشگاه­‌های آذربایجان در سال 2019 فراهم آورده است که در این قسمت به نمایشگاه­‌های بهارۀ باکو پرداخته‌­ایم.: به اشتراک گذاری این مطلب