تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

مسافرت با هواپیما در دوران بارداری

اگر در دوران بارداری، قصد دارید سفر کنید و پیش از آمدنِ دلبندتان، با سفری خاطره‌انگیز، جانتان را جلا دهید و با روحیه‌ای تازه از عضو جدید خانواده‌تان استقبال کنید، باید بدانید که سفر هوایی، به دلیل مدت‌زمان کوتاهش، راحت‌ترین و امن‌ترین راه سفر برای زنان باردار محسوب می‌شود.

نویسنده:
پروین سهیلی
جاذبه های گردشگری
مجسمه مادر ارمنستان


مجسمۀ مادر ارمنستان، علاوه­‌بر فرشته­‌ای نگهبان، نمادی هم برای صلح و هم برای قدرت است. این اثر یادآورِ ارز‌شِ والا و موقعیتِ ویژۀ بانوان در خانواده‌‌های ارمنی نیز هست. این مجسمه یک بازنمایی جمعی از زنانِ ارمنی است که اسلحه به دست گرفتند و در طول درگیری‌‌های وحشیانه با نیروهای ترکی و کردی و ... دوشادوش مردانشان استوار و مستحکم در برابر مهاجمان متخاصم ایستادگی کردند. البته این مجسمه ارتباطات و معانی فراتری هم دارد و چیزی فراتر از یک نمادگراییِ ساده است. مجسمۀ مادر ارمنستان، با آن شمشیرِ عظیم و آخته‌اش، هر لحظه آمادۀ حمله و تارومار کردن دشمنانِ این مرز و بوم است.

برج خلیفه دبی

شاید دبی تفرجگاهی بین‌المللی از سوپراستارهای جهانی باشد؛ اما هیچ‌کدام نمی‌توانند بزرگ‌ترین ستاره‌اش، یعنی برج خلیفه را تحت‌الشعاع قرار بدهند. این اَبُرآسمان‌خراشِ سوزنی‌شکل در مرکز شهر دبی، خوش نشسته است و چند سروگردن از تمام برج‌های مرتفع دبی، افراشته‌تر است. این سازه که لقب بلندترین ساختۀ دست بشر را هم یدک می‌کشد، سمبل بی‌چون و چرای فریبندگی، شکوه و قدرت است که حالا نشان نماد شهر را نیز بر تن دارد.


باتو کیو کوالالامپور


باتو کیو یا معبد باتوکیو کوالالامپور که یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری مالزی به‌شمار می‌رود، در واقع یک تپۀ آهکی است که از سه غارِ اصلی و چند غار فرعی و کوچک‌تر تشکیل شده است. این معبد 100 ساله که در حدود 13 کیلومتریِ شمالِ کوالالامپور جا خوش کرده، بت‌ها و مجسمه‌های بزرگ و کوچک بسیاری را در خود جای داده است که در داخل و بیرون غارها برپا شده‌اند. غارهای این معبد که از جنس سنگ‌های آهکی هستند حدود 400 میلیون سال عمر دارند و اینجا یکی از مهم‌ترین معابد کوالالامپور برای پیروان آیین هندو به شمار می‌رود.


ایا صوفیه استانبول

667 سال پیش از میلاد، پادشاه مستعمره‌نشینان مگارا، بوزاس، شهری را در میانی‌ترین نقطۀ دنیای شرق و غرب بنا نهاد و نامش را بیزانتیوم گذاشت که بعدها به دست یک امپراطور یونانی سقوط کرد. این شهر ساحلی کوچک، به سرعت شکوفا شد و به پایتخت امپراطوری کنستانتینِ کبیر تبدیل شد، کسی که تحت سلطۀ خویش دوباره شرق و غرب را با هم متحد کرد و نام «کنستانتیپول» یا همان «قسطنطنیه» را بر آن نهاد. کنستانتین در ابتدا ملحد بود؛ اما بعدا به مسیحیت گروید. بعد از مرگ کنستانتین، جانشینش کنستانتینوس تصمیم گرفت بیزانیوم هم باید پانتئون (خدا و معبد و الهه و ...) خودش را داشته باشد و این پانتئون چیزی نبود جز حاجیا سوفیا (ایا صوفیه)، حکمت ایزدی، خردِ مقدس؛ یا همان دومین حلقۀ تثلیث مقدس: حضرت مسیح (ع).

برج های دوقلوی پتروناس


برج های دوقلو پتروناس (Petronas Twin Towers) زمانی لقب بلندترین ساختمان‌های دنیا را یدک می‌کشیدند؛ اما با ساخته‌شدن برج‌های بلندترِ دیگر، تنها لقبِ بلندترین سازۀ دوقلوی دنیا برای این ساختمان 88 طبقه‌ای باقی ماند و حالا برج خلیفه دبی، بلندترین سازۀ بشرساختِ دنیاست. برج‌های دوقلوی کوالالامپور که به دست معمار سزار پلی طراحی شده‌اند، در طبقۀ 41 و 42 (در ارتفاع 175 متری از زمین) به وسیلۀ یک پل هوایی با دو عرشۀ 58 متری، دست روی شانه‌های یکدیگر انداخته‌ و به افق چشم دوخته‌اند.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!


: به اشتراک گذاری این مطلب