تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

لوکس ترین قطارهای جهان


سفر با هر وسیلۀ نقلیه‌ای شور و حال خاص خود را دارد. قطار، یکی از آن وسایطی‌ست که سفر با آن، خاطره‌ای ماندگار را در دفتر خاطرات گردشگری‌تان ثبت خواهد کرد. در برخی مواقع، قیمت بلیط قطار، ارزان تر از دیگر وسایل و گاهی بسیار گران‌تر خواهد بود؛ اما در برخی مواقع، سفر با برخی قطارها، ارزش هزینه‌های آن‌چنانی را دارد. در این مقاله،‌ آژانس مسافرتی مانلی پرواز برخی از لوکس ترین قطارهای دنیا را برای دیدن بهترین جاذبه های دنیا به شما معرفی خواهد کرد. با مانلی همراه باشید!
جاذبه های گردشگری
باتو کیو کوالالامپور


باتو کیو یا معبد باتوکیو کوالالامپور که یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری مالزی به‌شمار می‌رود، در واقع یک تپۀ آهکی است که از سه غارِ اصلی و چند غار فرعی و کوچک‌تر تشکیل شده است. این معبد 100 ساله که در حدود 13 کیلومتریِ شمالِ کوالالامپور جا خوش کرده، بت‌ها و مجسمه‌های بزرگ و کوچک بسیاری را در خود جای داده است که در داخل و بیرون غارها برپا شده‌اند. غارهای این معبد که از جنس سنگ‌های آهکی هستند حدود 400 میلیون سال عمر دارند و اینجا یکی از مهم‌ترین معابد کوالالامپور برای پیروان آیین هندو به شمار می‌رود.


آبنمای دبی


فواره موزیکال دبی بزرگ‌ترین فوارۀ موزیکال دنیاست و یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی دبی به شمار می‌رود و هر ساله افراد زیادی را برای تماشای برنامه‌های جذاب و منحصر‌به‌فردش، به مرکز شهر دبی، بین برج خلیفۀ دبی، دبی مال و سوق البحار می‌کشاند. 

پارک ییلدیز


بزرگ‌‌ترین و شگفت‌‌انگیز‌ترین پارک استانبول، پارک ییلدیز (Yildiz Park) ، علاوه بر زیبایی خیره‌‌کننده و آب‌‌و‌هوای لطیفش، داستان‌‌های تاریخی فراوانی نیز در سینه دارد. اینجا که یکی از محبوب‌‌ترین جاهای دیدنی استانبول است، در دوران امپراطوری بیزانس، بخشی از باغ‌‌های سلطنتیِ کاخ ییلدیز استانبول بوده است، البته در آن دوران بیشتر شبیه به یک جنگل بوده تا باغ! در دوران حکومتِ سلیمانِ کبیر (سلطان سلیمان اول عثمانی)، از این خطه به‌‌عنوان یک شکارگاه استفاده می‌‌شد. قدم به درون این پارک که می‌‌گذارید و زیر سایه‌‌سار درختانش شروع به قدم زدن می‌‌کنید، انگار به برهۀ دیگری از تاریخ پا گذاشته‌‌اید. درختان سربه‌‌آسمان ساییده و تناور، بوته‌‌ها و علف‌‌های کوچک و بزرگ، پل‌‌های قدیمی دیدنی و فضاهای فراوان برای استراحت و پیک‌‌نیک، همه و همه احساس رها بودن و یکی‌‌شدن به طبیعت را به بیننده‌‌ها القا می‌‌کنند. اینجا که زمانی نخجیرگاه (شکارگاه) شاهان بزرگ بوده ، حالا برای بازدید در دسترس عموم مردم قرار گرفته است. پیشنهاد ما هم به شما این است که در طول سفر به استانبول، حتما سری به این پارک دیدنی بزنید و لذتِ قدم زدن در خنکای فواره‌‌ها و سایه‌‌سار درختانِ این باغ را از دست ندهید.: به اشتراک گذاری این مطلب