تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

قوانین مساجد استانبول

مساجد قدیمی و دیدنی، یکی از محبوب‌ترین و پرشمارترین جاهای دیدنی استانبول هستند؛ پس دانستن قوانین خاص این مساجد برای هر مسافری واجب است! در این مقاله با بایدها و نبایدهای مساجد ترکیه همراهی‌تان خواهیم کرد.

نویسنده:
اسدالله حقانی
جاذبه های گردشگری
میدان سلطان احمد استانبول

آشنایی با فرهنگ و تاریخ ترکیه، با گشت‌وگذار در میدان سلطان احمد استانبول برایتان میسر می‌شود؛ چراکه این قسمت از شهر میزبان تعداد زیادی از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی است؛ پس با مانلی همراه شوید تا سری به میدان سلطان احمد بزنیم.

ایا صوفیه استانبول

667 سال پیش از میلاد، پادشاه مستعمره‌نشینان مگارا، بوزاس، شهری را در میانی‌ترین نقطۀ دنیای شرق و غرب بنا نهاد و نامش را بیزانتیوم گذاشت که بعدها به دست یک امپراطور یونانی سقوط کرد. این شهر ساحلی کوچک، به سرعت شکوفا شد و به پایتخت امپراطوری کنستانتینِ کبیر تبدیل شد، کسی که تحت سلطۀ خویش دوباره شرق و غرب را با هم متحد کرد و نام «کنستانتیپول» یا همان «قسطنطنیه» را بر آن نهاد. کنستانتین در ابتدا ملحد بود؛ اما بعدا به مسیحیت گروید. بعد از مرگ کنستانتین، جانشینش کنستانتینوس تصمیم گرفت بیزانیوم هم باید پانتئون (خدا و معبد و الهه و ...) خودش را داشته باشد و این پانتئون چیزی نبود جز حاجیا سوفیا (ایا صوفیه)، حکمت ایزدی، خردِ مقدس؛ یا همان دومین حلقۀ تثلیث مقدس: حضرت مسیح (ع).

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!
مطالب مرتبط
بهترین زمان برای سفر به استانبول

پیداکردن مقصد مناسب سفر کار نسبتا سختی‌ است؛ بسته به این که هدفتان از گذران تعطیلات در آن منطقه چیست، باید حواستان به آب و هوا، جاذبه‌های تاریخی و تفریحی، امکانات اقامتی، سیستم حمل و نقل و... در مقصد باشد. هر چقدر هم در انتخابتان دقت کنید، گاهی به نظر می‌رسد جایی از کار می‌لنگد؛ اما حالا آژانس مسافرتی مانلی پرواز اینجاست تا شهری را به شما معرفی کند که در تمام ایام سال و برای همۀ سنین و سلیقه‌ها، چیزی در چنته دارد. بله، تور استانبول پیشنهاد ماست!

چطور از فرودگاه استانبول به میدان تقسیم یا میدان سلطان احمد برویم؟

شاید پراسترس‌ترین لحظات تور استانبول، لحظۀ پیاده‌شدن از هواپیما و رفتن به هتلتان باشد؛ پس بهتر است پیش از سفر تمام جوانب را درنظر بگیرید و برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چطور از فرودگاه جدید استانبول به میدان تقسیم یا سلطان احمد بروید.

سیستم حمل و نقل عمومی استانبول

استانبول بیش از 5 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و ازاین‌رو، گاهی جابه‌جایی در این کلان‌شهرِ دیدنی چندان هم آسان نیست، چون از یک سو این شهر یکی از پرازدحام‌ترین شهرهای دنیاست و از سوی دیگر، ویژگی‌های زمین‌شناختی و جغرافیایی‌اش توسعۀ سیستم‌ حمل و نقل عمومی را پیچیده کرده است (استانبول هم مثل رم بر روی هفت تپه بنا شده است).

در سفر به ترکیه دلار ببریم یا لیر؟

همان‌طور که می‌دانید، واحد پول رایج ترکیه لیر است که در مقالۀ هزینه های سفر به ترکیه به تفصیل به آن پرداخته‌ایم؛ اما آیا در سفر به استانبول باید دلار با خود ببرید یا لیر؟ اگر جواب کوتاهی برای این سوال می‌خواهید، آن جواب، دلار است؛ اما برای شنیدن جواب مفصل، با ما همراه باشید.: به اشتراک گذاری این مطلب