تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

سفر زمینی به ارمنستان

ارمنستان، کشوری زیبا و دیدنی با فرهنگی غنی و تاریخی پرفرازونشیب، همواره با آغوشی باز پذیرای ایرانی‌ها بوده و هست. یکی از راه‌های سفر به ارمنستان، انتخاب سفر زمینی است که هم با اتومبیل شخصی و هم با اتوبوس‌های تهران - ایروان میسر است. در این مقاله مراحل سفر به ارمنستان با اتوبوس را برایتان شرح می‌د‌هیم.

نویسنده:
صحرا فرنیا
جاذبه های گردشگری
مجسمه مادر ارمنستان


مجسمۀ مادر ارمنستان، علاوه­‌بر فرشته­‌ای نگهبان، نمادی هم برای صلح و هم برای قدرت است. این اثر یادآورِ ارز‌شِ والا و موقعیتِ ویژۀ بانوان در خانواده‌‌های ارمنی نیز هست. این مجسمه یک بازنمایی جمعی از زنانِ ارمنی است که اسلحه به دست گرفتند و در طول درگیری‌‌های وحشیانه با نیروهای ترکی و کردی و ... دوشادوش مردانشان استوار و مستحکم در برابر مهاجمان متخاصم ایستادگی کردند. البته این مجسمه ارتباطات و معانی فراتری هم دارد و چیزی فراتر از یک نمادگراییِ ساده است. مجسمۀ مادر ارمنستان، با آن شمشیرِ عظیم و آخته‌اش، هر لحظه آمادۀ حمله و تارومار کردن دشمنانِ این مرز و بوم است.

محبوب ترین غذاهای محلی ارمنستان

یکی از اتفاقات خوش در سفر به ارمنستان می­تواند امتحان غذاهای ارمنی باشد که خاطرات سفر را به یادماندنی­ تر می­کند. در این مقاله به معرفی بهترین غذاهای محلی ارمنی پرداخته­ ایم که شباهت بسیاری به غذاهای ایرانی دارد. با مانلی همراه باشید تا قرابت فرهنگی ایران و ارمنستان را در غذاهای محلی این کشور لمس کنید.

کلیسای جامع زوارتنوتس ارمنستان

در این مقاله، کلیسایی با پیشینه‌‌ای پر فراز و فرود را به گردشگران معرفی می‌‌کنیم که در پهنۀ ارمنستان تن به زمین سائیده است و شگفتی‌‌های بسیاری را در دل دارد.

شگفتی­‌های نهفته در دره آرارات ارمنستان

کشور ارمنستان، کشوری عمدتا کوهستانی است که البته چند دشت وسیع را هم در دل خود جای داده است. یکی از این دشت‌‌ها، دشت آرارات (یا درۀ آرارات) است که شهرهای مهم و جاذبه‌‌های گردشگری اصلیِ این کشور را در دل خود جای داده است. در این مقاله با دشت آرارات – یا به طور کلی با ارمنستان – آشنا خواهیم شد.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!


: به اشتراک گذاری این مطلب