تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

در یک حمام‌ ترکی چه می‌گذرد

قبل از اینکه بتوانید تصمیم بگیرید از یک حمام ترکی خوشتان می‌آید یا نه، باید حداقل یک بار امتحانش کنید! اگر برای اولین بار است که قصد بازدید از یک حمام را دارید، شاید کمی اضطراب  و استرس را تجربه کنید! در اینجا ما یک تجربۀ عینی بازدید از حمام سمبرلیتاس استانبول را تشریح می‌کنیم تا شما هم به نوعی با آداب و رسوم حمام ‌های ترکی آشنا شوید و زمان ورود به یکی از آنها ، پیش‌زمینۀ ذهنی داشته باشید.

نویسنده:
اسدالله حقانی
جاذبه های گردشگری
ایا صوفیه استانبول

667 سال پیش از میلاد، پادشاه مستعمره‌نشینان مگارا، بوزاس، شهری را در میانی‌ترین نقطۀ دنیای شرق و غرب بنا نهاد و نامش را بیزانتیوم گذاشت که بعدها به دست یک امپراطور یونانی سقوط کرد. این شهر ساحلی کوچک، به سرعت شکوفا شد و به پایتخت امپراطوری کنستانتینِ کبیر تبدیل شد، کسی که تحت سلطۀ خویش دوباره شرق و غرب را با هم متحد کرد و نام «کنستانتیپول» یا همان «قسطنطنیه» را بر آن نهاد. کنستانتین در ابتدا ملحد بود؛ اما بعدا به مسیحیت گروید. بعد از مرگ کنستانتین، جانشینش کنستانتینوس تصمیم گرفت بیزانیوم هم باید پانتئون (خدا و معبد و الهه و ...) خودش را داشته باشد و این پانتئون چیزی نبود جز حاجیا سوفیا (ایا صوفیه)، حکمت ایزدی، خردِ مقدس؛ یا همان دومین حلقۀ تثلیث مقدس: حضرت مسیح (ع).

آژانس مسافرتی مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!
مطالب مرتبط
نکات جالب درباره ی هواپیما

از اختراع چوب و پارچه­ایِ برادران رایت و آلبرتو سانتوس تا بویینگ دریم لاینرز، امروزه همچنان روند پیشرف و بهسازی­ اختراعات به­ سرعت در حال طی‌شدن است. ماشین هوانورد و کنترل‌شدۀ برادران رایت که در سال 1903 به پرواز درآمد، طولی 36.5 متری داشت. ایدۀ این ماشین پرنده با مرگ یک گلایدرسوار به ذهن این دو برادر دوچرخه ­­ساز خطور کرد. این دو برادر پس از سه شکست به­‌علت محاسبه‌های نادرست، سرانجام به آرزوی پرواز در ارتفاعات رسیدند. از آن پس تاکنون، این ماشین ساده تبدیل به غول­های آسمان­‌نوردی شده‌اند که حقایق جالبی را از مسافرانشان پنهان می­‌کنند. در این نوشته پرده از اسرار نهان آنان برداشته‌­ایم.: به اشتراک گذاری این مطلب