تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

دانستنی های جالب درباره ارمنستان

کشورها دارای تاریخ و فرازونشیب‌های بسیاری هستند و در طول قدمت و بناشدنشان، قصه‌های بسیاری را از سرگذرانده‌اند و اسرار بسیار در دل نهفته‌اند. سفر، ‌راهی بتاریخ ارمنستان

نویسنده:
اسدالله حقانی
جاذبه های گردشگری
کاسکاد هزار پله ایروان

کاسکاد ایروان در واقع یک راه‌پلۀ عظیم است که مرکز شهر یا همان محله کنترون ایروان را به پارک ویکتوری ایروان و محلۀ مانیومنت متصل می‌کند. هزارپلۀ ایروان در مرکز این شهر جا خوش کرده است و فاصلۀ ناچیزی با تئاتر اپرا و باله و بنیاد ماتناداران دارد. کاسکاد ایروان از راه‌پله‌های عظیم بیرونی، یک سری پله‌برقی و شبکه‌ای پیچیده از سالن‌ها، حیاط‌ها و فضاهای سبزی که می‌توانید در آنها آثار هنری معماری و مجسمه‌سازی زیبایی که آینه‌ای تمام‌نما از تاریخ غنی و میراث فرهنگی این خطه است را از نظر بگذرانید.

پارک عشاق ایروان

ایروان، پایتخت جمهوری ارمنستان را به دلیل وجود پار‌ک‌های متعددی که گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا به سوی خود جذب می‌کنند، با عنوان «شهر باغ‌ها» می‌شناسند. شمار پارک های ایروان به حدود 50 می‌رسد و یکی از بهترین پارک های ایروان، پارک عشاق (Lover’s Park) است که در مرکز شهر، یعنی منطقۀ کنترون جا خوش کرده است. این پارکِ مدرن و دنج در جوار خیابان باقرامیان قرار گرفته‌ است، خیابانی که نامِ یک فرمانده و مارشال نظامی ارمنی را یدک می‌کشد. پارک عشاق مکانی ایده‌آل برای زوج‌هاست و هر ساله هزاران نفر در اینجا عکس‌های رومانتیک و عاشقانه می‌اندازند. البته اینجا یکی از جاذبه های گردشگری ارمنستان هم به شمار می‌رود و هر ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می‌کند.

رستوران تاورن ایروان

کشور ارمنستان، سرزمین سبز و خوش‌آب‌وهوای یشمین، سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان است. جدا از جاذبه های طبیعی ارمنستان، رستوران های ارمنستان هم می‌توانند امتیازی برای انتخاب این کشور برای سفر باشند. در سفر به این خطه ، اگر تور ارمنستان ( تور ارمنستان ارزان ، تور ارمنستان لحظه آخری ) را برمی‌گزینید، برای اطلاعات بیشتر از این کشور، از راهنمای هتل های ایروان کمک بگیرید. با آژانس مسافرتی مانلی پرواز همراه باشید.


رستوران لواش ایروان


رستوران‌گردی و امتحان کردن غذاهای جدید و طعم‌های جدید ، همیشه مقبول افراد، به‌خصوص گردشگران بوده است؛ چرا که به آن‌ها فرصت می‌دهد تا علاوه بر تجربۀ چشیدن طعمی لذیذ و نو، با فرهنگ و آداب آن شهر و کشور نیز آشنا شوند و همچنین، رستوران‌های متفاوت با طرح‌ها و سازه‌های متفات، خود یکی از جاذبه های گردشگری دنیا محسوب می‌شود. 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!


: به اشتراک گذاری این مطلب