تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جت لگ یا پرواز زدگی چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که بعد از یک پرواز طولانی، احساس خستگی و خواب‌آلودگی شدید کرده‌اید. شاید هم شنیده باشید که نام این حالت را جِت لگ گذاشته‌اند؛ اما اگر به دنبال اطلاعات کاملی در مورد این بیماری هستید، در این مقاله با ما همراه شوید.

نویسنده:
اسدالله حقانی
جاذبه های گردشگری
برج خلیفه دبی

شاید دبی تفرجگاهی بین‌المللی از سوپراستارهای جهانی باشد؛ اما هیچ‌کدام نمی‌توانند بزرگ‌ترین ستاره‌اش، یعنی برج خلیفه را تحت‌الشعاع قرار بدهند. این اَبُرآسمان‌خراشِ سوزنی‌شکل در مرکز شهر دبی، خوش نشسته است و چند سروگردن از تمام برج‌های مرتفع دبی، افراشته‌تر است. این سازه که لقب بلندترین ساختۀ دست بشر را هم یدک می‌کشد، سمبل بی‌چون و چرای فریبندگی، شکوه و قدرت است که حالا نشان نماد شهر را نیز بر تن دارد.


باتو کیو کوالالامپور


باتو کیو یا معبد باتوکیو کوالالامپور که یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری مالزی به‌شمار می‌رود، در واقع یک تپۀ آهکی است که از سه غارِ اصلی و چند غار فرعی و کوچک‌تر تشکیل شده است. این معبد 100 ساله که در حدود 13 کیلومتریِ شمالِ کوالالامپور جا خوش کرده، بت‌ها و مجسمه‌های بزرگ و کوچک بسیاری را در خود جای داده است که در داخل و بیرون غارها برپا شده‌اند. غارهای این معبد که از جنس سنگ‌های آهکی هستند حدود 400 میلیون سال عمر دارند و اینجا یکی از مهم‌ترین معابد کوالالامپور برای پیروان آیین هندو به شمار می‌رود.


کاسکاد هزار پله ایروان

کاسکاد ایروان در واقع یک راه‌پلۀ عظیم است که مرکز شهر یا همان محله کنترون ایروان را به پارک ویکتوری ایروان و محلۀ مانیومنت متصل می‌کند. هزارپلۀ ایروان در مرکز این شهر جا خوش کرده است و فاصلۀ ناچیزی با تئاتر اپرا و باله و بنیاد ماتناداران دارد. کاسکاد ایروان از راه‌پله‌های عظیم بیرونی، یک سری پله‌برقی و شبکه‌ای پیچیده از سالن‌ها، حیاط‌ها و فضاهای سبزی که می‌توانید در آنها آثار هنری معماری و مجسمه‌سازی زیبایی که آینه‌ای تمام‌نما از تاریخ غنی و میراث فرهنگی این خطه است را از نظر بگذرانید.

دبی مال

مرکز خرید دبی مال (Dubai Mall) که عنوان بزرگ‌ترین و کامل‌ترین مرکز خرید دنیا را نیز یدک می‌کشد، در پای مرتفع‌ترین سازۀ انسان‌ساختِ جهان، یعنی برج خلیفه و مرکز شهر دبی ، جا خوش کرده است. این فروشگاه عظیم، بیش از 1200 مغازه را در دل خود جای داده و ساختش بیش از 20 میلیارد دلار خرج برداشته است. این نگینِ مراکز خرید دبی در فضایی با مساحت بیش از 1.1 میلیون متر مربع ساخته شده و تقریبا دو برابرِ دومین فروشگاه بزرگ جهان که در پکن ساخته شده است مساحت دارد.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!
مطالب مرتبط