تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

تقویم نمایشگاه های جمهوری آذربایجان در بهار 2019

در سال­‌های اخیر، جمهوری آذربایجان در عرصه گردشگری بسیارهوشمندانه عمل کرده است و از هر نشانه‌­ای برای رونق‌دادن صنعت گردشگری و جذب گردشگر استقبال می‌­کند. نمایشگاه‌­های باکو که از طرف دولت پشتیبانی می‌­شود، فرصت بسیار مناسبی برای معرفی فرهنگ، خدمات و کالاهای تولیدی در این سرزمین را فراهم آورده و درهای دنیای تکنولوژی و ایده­‌ها را به‌­سوی کشور خود می‌­گشاید. در این مجال آژانس مسافرتی مانلی پرواز لیستی از این رویدادها را در پس عنوان نمایشگاه­‌های آذربایجان در سال 2019 فراهم آورده است که در این قسمت به نمایشگاه­‌های بهارۀ باکو پرداخته‌­ایم.

نویسنده:
صحرا فرنیا
جاذبه های گردشگری
موزه فرش باکو

در پایتخت جمهوری آذربایجان موزه‌­های عدیده­‌ای وجود دارد که علاوه ­‌براهمیت اشیاء ارزندۀ مستقر در آن‌­ها، بناهای این موزه‌­ها نیز خود به نحوی یک جاذبه محسوب می‌­شود. در تور باکو با بناهای زیبایی مواجه خواهید شد که هر یک روایتی شیرین از روزگار پیشین یا مدرن این سرزمین را نقل می­‌کند. امروز آژانس مسافرتی مانلی پرواز پایتخت سری به موزۀ فرش باکو زده تا یادآور تاریخ ژرف و فرهنگ غنی این کشور باشد.

 

قایق­رانی در ونیز کوچک باکو

در غربی‌­ترین نقطۀ شهر باکو، هم­‌مرز با آب­های مواج دریای خزر، پارک ساحلی باکو آرمیده که به بلوار باکو شهره است. در این نوار سبزرنگِ حاشیۀ شهر، جاذبه ­های گردشگری بسیاری نهفته که امروز به یکی از آن­ها سری می­زنیم. مقصد سفر امروز مانلی پرواز به ونیز کوچک باکو است.

قدیمی ترین مسجدهای باکو

ویژگی‌­هایی که در زمین همسایۀ شمالی کشورمان نهفته و قرابت فرهنگی و جغرافیایی جمهوری آذربایجان، تور باکو را میان گردشگران ایرانی مورد توجه قرار داده است. بسیاری از جاذبه­‌های گردشگری باکو، تاریخ و فرهنگ ما را نیز روایت می‌­کند؛ اما علاوه‌­بر یافته­‌های تاریخی از اعماق پیشینۀ این کشور، بناهای باستانی اسلامی بسیاری از گذشته­‌ها به یادگار مانده است. در این بخش از مجلۀ گردشگری مانلی پرواز، سری به قدیمی­‌ترین مسجدهای باکو زده‌­ایم.

دریاچه بیوک شور باکو

شبه­‌جزیرۀ آبشوران در نزدیکی پایتخت آذربایجان، مامن دریاچۀ آب­شوری­‌ست که بیوک‌­شور نام دارد. این دریاچه به مرور زمان دچار آلودگی شد، اما تدابیر زیرکانۀ مسئولان باکو این دریاچه را به یک جاذبه طبیعی تفریحی باکو تبدیل کرده که طرح­‌های عمرانی آن هنوز در دست احداث است. در جوار این دریاچه، بزرگ‌‌ترین مرکز خرید و استادیوم­‌های ورزشی المپیک باکو در حال شکل­‌گیری است.

قلعه دختر باکو

افسانه‌­های بسیاری از دل این قلعه به گوش می­‌رسد و قدمت طولانی دارد. برخی از عشق سخن می‌­گویند و برخی از رشادت‌­های فداکارانه که منجر به حفظ شهر و جان مردمان از هجوم متجاوزان شده است. هر آنچه که باشد؛ روایت تاریخ یا داستانی که سینه­‌به‌سینه منتقل شده، نقل تاریخ و فرهنگ نهفته در این شهر پرماجراست که ادب و فرهنگ آن­ را رقم زده است.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!
مطالب مرتبط
آنچه پیش از سفر به باکو باید بدانیم

سفر به باکو نیازمندی کسب اطلاعاتی کلی در مورد این شهر و کشور آذربایجان است تا بتوانید در طول سفر اطمینان‌خاطر داشته و برنامه‌ای منسجم برای گشت و گذار داشته باشید. از این رو، مانلی در این مقاله اطلاعاتی مفید در مورد باکو در اختیار شما قرار خواهد داد.

 : به اشتراک گذاری این مطلب