تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

اقامت دائم ترکیه

اقامت دائم در ترکیه ، این روزها اذهان بسیاری را به خود مشغول ساخته است که هر کس هم دلایل خاص خودش را دارد. برای راهنمایی از چگونگی رسیدن به این هدف، با مانلی همراه باشید.

نویسنده:
پروین سهیلی
جاذبه های گردشگری
استانبول مال

فروشگاه استانبول یا همان استانبول مال (Mall of Istanbul) ، یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های ترکیه و میزبان برند‌های پیشروی جهانی در قلب ترکیه است. فروشگاه استانبول با 350 مغازه، فودکورت، پارک کودک، اولین تِم‌پارک با طراحیِ ویژه، خیابان هنرهای سنتی و مرکز هنرهای نمایشی، پویایی خاصی نسبت به سایر فروشگاه‌های این شهر دارد و به جرات می‌توان آن را کاربردی‌ترین مرکز خرید ترکیه نامید! این فروشگاه برای مسافران تور لحظه‌ای آخری استانبول، مانند تورشان که ارزان قیمت است، یک شانس تلقی می‌شود؛ چراکه هر آنچه که طلب کنند در این مرکز خرید معروف استانبول یافت می‌شود.

ایا صوفیه استانبول

667 سال پیش از میلاد، پادشاه مستعمره‌نشینان مگارا، بوزاس، شهری را در میانی‌ترین نقطۀ دنیای شرق و غرب بنا نهاد و نامش را بیزانتیوم گذاشت که بعدها به دست یک امپراطور یونانی سقوط کرد. این شهر ساحلی کوچک، به سرعت شکوفا شد و به پایتخت امپراطوری کنستانتینِ کبیر تبدیل شد، کسی که تحت سلطۀ خویش دوباره شرق و غرب را با هم متحد کرد و نام «کنستانتیپول» یا همان «قسطنطنیه» را بر آن نهاد. کنستانتین در ابتدا ملحد بود؛ اما بعدا به مسیحیت گروید. بعد از مرگ کنستانتین، جانشینش کنستانتینوس تصمیم گرفت بیزانیوم هم باید پانتئون (خدا و معبد و الهه و ...) خودش را داشته باشد و این پانتئون چیزی نبود جز حاجیا سوفیا (ایا صوفیه)، حکمت ایزدی، خردِ مقدس؛ یا همان دومین حلقۀ تثلیث مقدس: حضرت مسیح (ع).

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!
مطالب مرتبط
چطور در ترکیه کار پیدا کنیم؟

با اینکه ترکیه یکی از محبوب‌ترین کشورهای توریستی اوراسیا و شاید دنیاست، باز هم هستند کسانی که قصدشان از سفر به ترکیه، پیدا کردن یک شغل مناسب و پردرآمد است؛ به ‌این‌ترتیب، این افراد می‌توانند علاوه‌بر لذت بردن از جاهای دیدنی ترکیه، در این کشور اقامت کرده و کار مناسب خود را نیز انجام بدهند؛

بهترین شهرهای ترکیه برای اقامت

امروزه، مهاجرت به کشور پهناور و زیبای ترکیه طرفداران بسیاری پیدا کرده است. دلایلی مانند امنیت، هزینۀ پایین زندگی و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شگفت‌انگیز در ترکیه، سبب جذبِ مهاجرانِ بسیاری به این کشور زیبا شده است؛ علاوه‌بر این موارد، نزدیکی این کشور به ایران سبب گرایشِ ایرانیان به مهاجرت به ترکیه و اقامت در این کشور زیبا شده است. : به اشتراک گذاری این مطلب