تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

ارزانترین هتل های استانبول

نوروز یکی از بهترین مواقع برای سفر است، چرا که در این دوره، کارگر معدن هم که باشید، حداقل 5 روز تعطیلی خواهید داشت و ممکن است این تنها فرصت برای یک سفر خارجی خوب باشد. اگر شما هم می‌خواهید این فرصت را مغتنم بشمرید؛ اما از هزینه‌های احتمالی آن واهمه دارید، این مطلب را مطالعه کنید تا بدانید که با تور استانبول، این خواسته‌تان برآورده می‌شود و می‌توانید دور از تنش‌ها و روزمرگی‌ها دمی بیاسایید و لحظاتی به‌یادماندنی را از سر بگذرانید.

نویسنده:
سید ابوالفضل شفیعی
جاذبه های گردشگری
پارک ییلدیز


بزرگ‌‌ترین و شگفت‌‌انگیز‌ترین پارک استانبول، پارک ییلدیز (Yildiz Park) ، علاوه بر زیبایی خیره‌‌کننده و آب‌‌و‌هوای لطیفش، داستان‌‌های تاریخی فراوانی نیز در سینه دارد. اینجا که یکی از محبوب‌‌ترین جاهای دیدنی استانبول است، در دوران امپراطوری بیزانس، بخشی از باغ‌‌های سلطنتیِ کاخ ییلدیز استانبول بوده است، البته در آن دوران بیشتر شبیه به یک جنگل بوده تا باغ! در دوران حکومتِ سلیمانِ کبیر (سلطان سلیمان اول عثمانی)، از این خطه به‌‌عنوان یک شکارگاه استفاده می‌‌شد. قدم به درون این پارک که می‌‌گذارید و زیر سایه‌‌سار درختانش شروع به قدم زدن می‌‌کنید، انگار به برهۀ دیگری از تاریخ پا گذاشته‌‌اید. درختان سربه‌‌آسمان ساییده و تناور، بوته‌‌ها و علف‌‌های کوچک و بزرگ، پل‌‌های قدیمی دیدنی و فضاهای فراوان برای استراحت و پیک‌‌نیک، همه و همه احساس رها بودن و یکی‌‌شدن به طبیعت را به بیننده‌‌ها القا می‌‌کنند. اینجا که زمانی نخجیرگاه (شکارگاه) شاهان بزرگ بوده ، حالا برای بازدید در دسترس عموم مردم قرار گرفته است. پیشنهاد ما هم به شما این است که در طول سفر به استانبول، حتما سری به این پارک دیدنی بزنید و لذتِ قدم زدن در خنکای فواره‌‌ها و سایه‌‌سار درختانِ این باغ را از دست ندهید.

استانبول مال

فروشگاه استانبول یا همان استانبول مال (Mall of Istanbul) ، یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های ترکیه و میزبان برند‌های پیشروی جهانی در قلب ترکیه است. فروشگاه استانبول با 350 مغازه، فودکورت، پارک کودک، اولین تِم‌پارک با طراحیِ ویژه، خیابان هنرهای سنتی و مرکز هنرهای نمایشی، پویایی خاصی نسبت به سایر فروشگاه‌های این شهر دارد و به جرات می‌توان آن را کاربردی‌ترین مرکز خرید ترکیه نامید! این فروشگاه برای مسافران تور لحظه‌ای آخری استانبول، مانند تورشان که ارزان قیمت است، یک شانس تلقی می‌شود؛ چراکه هر آنچه که طلب کنند در این مرکز خرید معروف استانبول یافت می‌شود.

ایا صوفیه استانبول

667 سال پیش از میلاد، پادشاه مستعمره‌نشینان مگارا، بوزاس، شهری را در میانی‌ترین نقطۀ دنیای شرق و غرب بنا نهاد و نامش را بیزانتیوم گذاشت که بعدها به دست یک امپراطور یونانی سقوط کرد. این شهر ساحلی کوچک، به سرعت شکوفا شد و به پایتخت امپراطوری کنستانتینِ کبیر تبدیل شد، کسی که تحت سلطۀ خویش دوباره شرق و غرب را با هم متحد کرد و نام «کنستانتیپول» یا همان «قسطنطنیه» را بر آن نهاد. کنستانتین در ابتدا ملحد بود؛ اما بعدا به مسیحیت گروید. بعد از مرگ کنستانتین، جانشینش کنستانتینوس تصمیم گرفت بیزانیوم هم باید پانتئون (خدا و معبد و الهه و ...) خودش را داشته باشد و این پانتئون چیزی نبود جز حاجیا سوفیا (ایا صوفیه)، حکمت ایزدی، خردِ مقدس؛ یا همان دومین حلقۀ تثلیث مقدس: حضرت مسیح (ع).

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


: به اشتراک گذاری این مطلب