تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

آنچه پیش از سفر به باکو باید بدانیم

سفر به باکو نیازمندی کسب اطلاعاتی کلی در مورد این شهر و کشور آذربایجان است تا بتوانید در طول سفر اطمینان‌خاطر داشته و برنامه‌ای منسجم برای گشت و گذار داشته باشید. از این رو، مانلی در این مقاله اطلاعاتی مفید در مورد باکو در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

نویسنده:
صحرا فرنیا
جاذبه های گردشگری
موزه فرش باکو

در پایتخت جمهوری آذربایجان موزه‌­های عدیده­‌ای وجود دارد که علاوه ­‌براهمیت اشیاء ارزندۀ مستقر در آن‌­ها، بناهای این موزه‌­ها نیز خود به نحوی یک جاذبه محسوب می‌­شود. در تور باکو با بناهای زیبایی مواجه خواهید شد که هر یک روایتی شیرین از روزگار پیشین یا مدرن این سرزمین را نقل می­‌کند. امروز آژانس مسافرتی مانلی پرواز پایتخت سری به موزۀ فرش باکو زده تا یادآور تاریخ ژرف و فرهنگ غنی این کشور باشد.

 

قایق­رانی در ونیز کوچک باکو

در غربی‌­ترین نقطۀ شهر باکو، هم­‌مرز با آب­های مواج دریای خزر، پارک ساحلی باکو آرمیده که به بلوار باکو شهره است. در این نوار سبزرنگِ حاشیۀ شهر، جاذبه ­های گردشگری بسیاری نهفته که امروز به یکی از آن­ها سری می­زنیم. مقصد سفر امروز مانلی پرواز به ونیز کوچک باکو است.

دریاچه بیوک شور باکو

شبه­‌جزیرۀ آبشوران در نزدیکی پایتخت آذربایجان، مامن دریاچۀ آب­شوری­‌ست که بیوک‌­شور نام دارد. این دریاچه به مرور زمان دچار آلودگی شد، اما تدابیر زیرکانۀ مسئولان باکو این دریاچه را به یک جاذبه طبیعی تفریحی باکو تبدیل کرده که طرح­‌های عمرانی آن هنوز در دست احداث است. در جوار این دریاچه، بزرگ‌‌ترین مرکز خرید و استادیوم­‌های ورزشی المپیک باکو در حال شکل­‌گیری است.