تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

آب و هوای ارمنستان

ارمنستان به تابستان‌های گرم وخشک و زمستان‌های سردش شناخته می‌شود اما فستیوال‌های این کشور که حتی از بسیاری از جاذبه‌های دیدنی‌اش نیز معروف‌تر هستند، سفر به ارمنستان را در هر آب و هوایی لذت‌بخش می‌کنند.

نویسنده:
کیمیا رودگر
جاذبه های گردشگری
مجسمه مادر ارمنستان


مجسمۀ مادر ارمنستان، علاوه­‌بر فرشته­‌ای نگهبان، نمادی هم برای صلح و هم برای قدرت است. این اثر یادآورِ ارز‌شِ والا و موقعیتِ ویژۀ بانوان در خانواده‌‌های ارمنی نیز هست. این مجسمه یک بازنمایی جمعی از زنانِ ارمنی است که اسلحه به دست گرفتند و در طول درگیری‌‌های وحشیانه با نیروهای ترکی و کردی و ... دوشادوش مردانشان استوار و مستحکم در برابر مهاجمان متخاصم ایستادگی کردند. البته این مجسمه ارتباطات و معانی فراتری هم دارد و چیزی فراتر از یک نمادگراییِ ساده است. مجسمۀ مادر ارمنستان، با آن شمشیرِ عظیم و آخته‌اش، هر لحظه آمادۀ حمله و تارومار کردن دشمنانِ این مرز و بوم است.

کاسکاد هزار پله ایروان

کاسکاد ایروان در واقع یک راه‌پلۀ عظیم است که مرکز شهر یا همان محله کنترون ایروان را به پارک ویکتوری ایروان و محلۀ مانیومنت متصل می‌کند. هزارپلۀ ایروان در مرکز این شهر جا خوش کرده است و فاصلۀ ناچیزی با تئاتر اپرا و باله و بنیاد ماتناداران دارد. کاسکاد ایروان از راه‌پله‌های عظیم بیرونی، یک سری پله‌برقی و شبکه‌ای پیچیده از سالن‌ها، حیاط‌ها و فضاهای سبزی که می‌توانید در آنها آثار هنری معماری و مجسمه‌سازی زیبایی که آینه‌ای تمام‌نما از تاریخ غنی و میراث فرهنگی این خطه است را از نظر بگذرانید.

دریاچه سوان ارمنستان

دریاچه سوان ارمنستان Lake Sevan ، مرواریدی نهفته در طبیعت ایروان، درخشش چشم‌­نوازی دارد که همۀ زیبایی‌­ها را به یکجا فراخوانده است.

بازار گوم ایروان


یکی از اولین سازه‌های ایروان که چشم هر مسافر تور ارمنستان را به خود جلب می‌کند، بازار قدیمی ایروان یا همان پاک شوکا است. از کنار این بازار تاریخی و دیدنی نمی‌توان بی‌تفاوت گذشت و نماهای قوس‌دارِ تزئین‌شده با درونمایۀ ملی‌اش را نادیده گرفت. اگر در خیابان‌های ایروان قدم یا سری به مسجد کبود زده باشید، حتما گذرتان به این بازار هم افتاده است!

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است.
مطالب مرتبط
دانستنی های جالب درباره ارمنستان

کشورها دارای تاریخ و فرازونشیب‌های بسیاری هستند و در طول قدمت و بناشدنشان، قصه‌های بسیاری را از سرگذرانده‌اند و اسرار بسیار در دل نهفته‌اند. سفر، ‌راهی بتاریخ ارمنستان: به اشتراک گذاری این مطلب