تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

رستوران های مونترال

معمولا افرادی که از تور کانادا برمی‌گردند، در میان خاطره‌هایشان از آبشار نیاگارا، طبیعت بی‌نظیر این کشور و رستوران‌های جذابی که رفته‌اند تعریف می‌کنند. در میان شهرهای این کشور پر از رستوران، نام مونترال بیش از بقیه به گوش می‌رسد؛‌ ازاین‌رو، پیشنهاد ما به شما این است که حتما در سفر به کانادا، زمانی را به گشتن بین رستوران‌ های مونترال اختصاص دهید. با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه باشید.

در میان شهرهای آمریکای شمالی، مونترال بیشترین تعداد رستوران را به نسبت جمعیت دارد. به همین خاطر احتمالا انتخاب گزینه‌ای مناسب برای غذا خوردن در این شهر کار چندان آسانی نخواهد بود و قطعا در این امر خطیر به کمک ما نیاز خواهید داشت.

یوکاتو یوکابای (Yokato Yakabai)

رستوران‌ های مونترال


   یوکاتو یوکابای نام رستورانی‌ست که در کوچه‌پس‌کوچه‌های محله پلاتو مونت-رویال (Plateau Mont-Royal) پنهان شده و یکی از بهترین رامن‌های (سوپ نودل) شهر را دارد. یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت این رستوران بین ساکنان این شهر این است که یوکاتو یوکابای، اولین عرضه‌کننده آب‌گوشت تونکوتسو (آبی که در آن استخوان خوک را به مدت دوازده ساعت جوشانده‌اند) در مونترئال است. یکی از ویژگی‌های جالب این رستوران این است که روی هر میز، فرمی وجود دارد که مشتری می‌تواند برای تعیین میزان شوری، نوع پروتئین مصرفی و مخلفات مورد نظرش، آن را پر کند.

لکسپرس (L’express)

رستوران‌ های مونترال


   لکسپرس هم یکی دیگر از رستوران‌های محله پلاتو مونت-رویال است که با قدمتی بیش از چهار دهه، یکی از محبوب‌ترین غذاخوری‌های شهر به حساب می‌آید. این رستوران، قطعه‌ای از پاریس در شهر فرانسوی‌زبان مونترئال است و از غذا گرفته تا لهجه گارسون‌های آن، همه شما را به یاد فرانسه خواهند انداخت. گزینه‌های موجود در منوی این رستوران را بیشتر، غذاهای محبوب فرانسوی مانند استیک و فرایز و ماهی سالمون آبپز تشکیل می‌دهند و با اینکه غذاهای ویژه فصلی نیز در این رستوران یافت می‌شوند، همین گزینه‌های ثابت و باکیفیت‌اند که بیش از 40 سال مشتریان لکسپرس را راضی نگه داشته‌اند.

بویلون بیلک (Bouillon Bilk)

رستوران‌ های مونترال


   رستوران بویلون بیلک، یکی از محبوب‌ترین‌های این شهر که است که با موقعیت خوبی که در قسمت فرهنگی بولوار سنت لورنت (Saint-Laurent Boulevard) دارد، برای هر وعده‌ای مناسب است. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این رستوران، تزیینات جذاب بشقاب‌های غذاست که پیش از خوردن آن، شما را برای مزه‌ها و بافت‌های فوق‌العادۀ آن آماده می‌کند. منوی ناهار این رستوران، قطعا یکی از بهترین لیست‌های موجود در رستوران‌های این شهر است که از بین آن‌ها، کتلت گوشت غاز و صدف با گلابی و کلم، از بهترین گزینه‌ها هستند. 

او پیه دو کُشان (Au Pied de Cochon)

رستوران‌ های مونترال


   مارتین پیکاد، یکی از نوآوران در عرصۀ آشپزی مونترئال است که در اوایل قرن 21 ، با استفاده از دانش خود، توانست از بافت‌های غنی و مزه‌های دقیق، خوراک‌های گوشتی مورد علاقۀ اولین گروه از مهاجران فرانسوی را که در این شهر ساکن شدند، طبخ کند.

امروزه در طبخ غذاهای این رستوران که در یکی از خیابان‌های زیبای محلۀ پلاتو مونت-رویال واقع شده، پروتئین مصرفی در غذاها، بر سبزیجات، غلات و حتی ادویه‌جات مقدم‌ است. این بدان معناست که اگر شخصی طرفدار غذاهای گوشتی است، یکی از بهترین وعده‌های عمرش را در این رستوران خواهد خورد. اگر تنها به اندازۀ یک وعده جا دارید، پیشنهاد ما به شما "فوی گرا" با سیب‌زمینی سرخ‌کردۀ این رستوران است که شهرت جهانی دارد. فوی گرا، غذایی لوکس است که از جگر غاز یا اردکی که با رژیم خاص غذایی پرورش داده شده، تهیه می‌شود.

شوارتز (Schwartez’s)

   طبیعی است که به‌عنوان یک شهر فرانسوی‌زبان، بیشتر رستوران‌های خوب مونترئال متخصص غذاهای گوشتی باشند. شوارتز هم یکی دیگر از همین موارد است که از ابتدای تاسیس (در سال 1928) تا به حال، از محبوب‌ترین‌ها بین ساکنان این شهر بوده است و این را می‌توان از صف‌های طولانی که همیشه در جلوی آن دیده می‌شود، فهمید. منوی این رستوران را غذاهای گوشتی اصلی، مانند استیک و بوقلمون تشکیل می‌دهد؛ اما چیزی که شوارتز را این‌قدر محبوب کرده، گوشت دودی سینۀ گاو آن است که پخت آن، یک شب تمام به طول می‌انجامد. برای بهترین تجربه از این غذا بهتر است که ساندویچتان را با چربی متوسط سفارش بدهید تا ترکیبی عالی از نرمی، آبداری و تراکم را تجربه کنید.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم

 : به اشتراک گذاری این مطلب