تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های طبیعی تفریحی کانادا

هر آنچه که کانادا در جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی کم دارد، با طبیعت بهشتی خود جبران می‌کند. این کشور پر است از مناظر طبیعی و شگفت‌انگیزی که خیلی از شما روی پس‌زمینۀ کامپیوتر یا موبایلتان قرار می‌دهید. می‌توان گفت که دلیل اصلی سفر به کانادا برای بسیاری از گردشگران، تنها جاذبه های طبیعی و تفریحی کانادا است و بس! آژانس هواپیمایی مانلی پرواز با ارائۀ تور کانادا در انواع مختلف، امکان بازدید از این قطعه بهشت روی زمین را برای شما فراهم کرده است. اگر هنوز هم از انتخاب کانادا به عنوان مقصد بعدی‌تان مطمئن نیستید، کافی‌ست سری به مجلۀ مانلی پرواز بزنید و مطالب موجود دربارۀ جاذبه های کانادا را مطالعه کنید. در این مقاله قرار است جاذبه‌های طبیعی این کشور را به شما معرفی کنیم تا علاوه‌بر ایجاد ذهنیتی کلی، بتوانید به راحتی گزینۀ مورد نظرتان را انتخاب و زمان اندک سفرتان را بهینه‌سازی کنید.

آبشار نیاگارا (Niagara Fall) – آنتریو (تورنتو)

جاذبه های طبیعی و تفریحی کانادا


   بله، درست خواندید! آبشار نیاگارای معروف، در کانادا قرار دارد. قطعا همین یک جمله تا به حال میلیون‌ها گردشگر را روانۀ این سرزمین وسیع و بکر کرده است. قطعا حتی نمی‌توانید لذتی که از تماشای این مجموعه آبشار خواهید برد یا صدای مهیبی که از سقوط این حجم از آب ایجاد می‌شود را تصور کنید! این آبشار در ایالت آنتریو واقع شده است.

دریاچۀ مورین (Moraine Lake) – آلبرتا

جاذبه های طبیعی و تفریحی کانادا


با اینکه دریاچۀ مورین همیشه زیر سایۀ دریاچۀ معروف دیگری به نام لوئیس (Louise) بوده ، از آن هم جذاب‌تر است. همین امر باعث شده تا این دریاچه مثل لوئیس شلوغ نباشد و منظره‌ای بس بکرتر را در اختیار بازدیدکنندگان می‌گذارد.

دماغۀ آگوئت (Cape Auguet) - نووا اسکوچیا

جاذبه های طبیعی و تفریحی کانادا


دماغۀ آگوئت که در نقطه‌ای دورافتاده از نووا اسکوچیا (استانی به شکل یک شبه جزیره در شرق کانادا) واقع شده، قطعا یکی از زیباترین مناظر کاناداست؛ اما چیز آن‌چنان خاصی را در این محل نخواهید دید و تنها جذابیت‌ آن مایل‌ها ساحل خارق‌العاده است.

واترتون (Waterton) - آلبرتا

جاذبه های طبیعی و تفریحی کانادا


   واترتون شهر کوچکی‌ست در پارک ملی گلاسیر (Glacier National Park) که مناظر بسیار بکری مانند کوه‌های سبز و دریاچه‌های آرام را در اختیار بازدیدکنندگان می‌گذارد. عکس زیر هم هتلی در این منطقه است که شاهزادۀ ولز نام دارد.

پارک ملی گوآی هانا (Gwaii Haanas National Park) - بریتیش کلمبیا (ونکوور)

جاذبه های طبیعی و تفریحی کانادا


   پارک ملی گوآی هانا به قدری زیبا و جذاب است که توسط مجلۀ معتبر نشنال جئوگرافی در لیست "مناطقی که در جهان حتما باید دید" جای گرفته است. این پارک در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است.

پارک ملی کوهستان ترنگات (Torngat Mountains National Park) - نیوفاوندلند و لابرادور

جاذبه های طبیعی و تفریحی کانادا


   یکی دیگر از متعدد پارک‌های ملی کانادا، پارک تُرنگات است که از رشته‌کوهی که در دامنۀ خود دریاچه و دشتی وسیع را جای داده، تشکیل شده است.

یلونایف یا چاقوی زرد (Yellowknife) - مناطق شمال غربی

جاذبه های طبیعی و تفریحی کانادا


حتما شما هم دربارۀ نور‌های شمالی شنیده‌اید؛ اما ممکن است ندانید که علاوه‌بر قطب شمال و کشورهای شمال اروپا، در کانادا هم می توانید از این پدیدۀ خارق‌العاده لذت ببرید. یلونایف که پایتخت مناطق شمال غربی کاناداست، در ماه‌هایی که این پدیده رخ می‌دهد، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مناطق گردشگری کانادا می شود. 

یخچال‌های طبیعی هوبارد (Hubbard Glacier) - یوکان

جاذبه های طبیعی و تفریحی کانادا


جاذبه‌ های طبیعی کانادا تنها محدود به دشت‌ها و کوهستان‌های سبز نمی‌شود و در مناطق شمالی آن می‌توانید شاهد مناظری باشید که تنها در فیلم‌های مستند کاوش قطب‌ها می‌بینید. یکی از ایستگاه‌های توقف محبوب در تور دریایی آلاسکا، یخچال‌های طبیعی هوبارد است که طبیعتی بکر و منزوی را در اختیار بازدیدکنندگان می‌گذارد.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم: به اشتراک گذاری این مطلب