تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های تاریخی فرهنگی کبک

در تهیۀ لیستی از جاذبه‌های تاریخی کشور کانادا، معمولا یک مشکل همیشه بر سر راه قرار می‌گیرد: نداشتن تاریخ درست و حسابی! اما باز هم ما گشته‌ایم تا بهترین مکان‌های تاریخ آن را برای شما بیابیم که یافته‌ایم!

عموما در سفر به کانادا صلاح بر این است که گردشگر انتظار بناهای تاریخی کهن و فرهنگی آنچنان غنی را نداشته باشد؛ اما در گوشه و کنار این کشور، بازهم می‌توان آثار تمدن‌های پیشین را که معمولا متعلق به ابتدای پایه‌گذاری این کشور است، مشاهده کرد؛ ازاین‌رو، همکاران ما در آژانس هواپیمایی مانلی پرواز قصد دارند تا با معرفی جاذبه‌های تاریخی این کشور، به شما کمک کنند تا در تور کانادا بتوانید به راحتی به گشت و گذار در میان آن‌ها بپردازید. برای اطلاع از چگونگی اخذ ویزای کانادا در انواع متفاوت نیز با ما همراه باشید.

کبک نام استانی‌ست که بیشتر ساکنان آن را فرانسویانی تشکیل می‌دهند که در ابتدا به هوای استثمار این سرزمین نو، برای اقامت کانادا تقلا کردند و پا به آن گذاشتند (غافل از اینکه رقیب جهان‌خوار آن‌ها که بریتانیای کبیر بود، از قبل برای این سرزمین نقشه‌ها در سر پرورانده). همان‌طور هم که می‌دانید، فرانسوی‌ها عاشق سیر در دنیای ظواهر و به قولی، شوآف هستند و این امر را در کلیساهای مجلل و دیگر آثاری که از خود در این شهر به جای گذاشته‌اند خواهید دید.

محلۀ کبک کهن (Old Quebec)

جاذبه های تاریخی فرهنگی کبک


   در محلۀ کهن کبک می‌توانید تاریخ را در گوشه و کنار در و دیوار بینید. اگر از طرفداران گشت و گذار در خیابان‌های سنگفرش‌شدۀ اروپایی هستید که سرتاسر با ساختمان‌های قدیمی احاطه شده‌اند ، با انتخاب این محله تمام انتظاراتتان را برآورده خواهید کرد. از ساختمان‌های قدیمی گرفته تا کلیساهای مجلل و باشکوهی که در افق شهر به چشم می‌خورند، کبک همه را در برابر چشم بیننده به تصویر می‌کشد. به کل می‌توان این منطقه را با 400 سال تاریخ و هنر مهاجران فرانسوی، تاریخی‌ترین بخش کانادا معرفی کرد.

میراث فاندینگ نیشنز (The Founding Nations Heritage)   خیلی‌ها به دلیل علاقه‌ای که به تاریخ دارند مایل‌اند در این زمینه مطالعه کنند؛ اما از قدیم و ندیم هم گفته‌اند که شنیدن کی بود مانند دیدن! اگر می‌خواهید ببینید که واقعا این بخش از دنیا در طول سالیان چگونه ساخته شده است، حتما باید از این شهر دیدن کنید تا تاریخ، پیش روی شما زنده شود و رژه برود! بناهایی که در این شهر می‌بینید، مثل یک ماشین سفر در زمان هستند، ماشینی که به شما نشان می‌دهد New france واقعا چگونه بنا شد و چگونه بعد از جنگ‌ها و کشمکش‌های متمادی، تحت سلطه انگلیسی‌ها درآمد. حتی در بعضی از مناطق تاریخی این شهر، یک دسر تاریخی جذاب در انتظار شماست؛ دسری که در آن فرهنگ و تاریخ دو ملت آمیخته شده و خبر خوب هم این است که امروزه این مکان‌ها برای بازدید عموم باز هستند.

سیتادل کبک (Québec's Citadel)

جاذبه های تاریخی فرهنگی کبک


   سیتادل کبک را می‌توان به عنوان محبوب‌ترین مکان تاریخی آن معرفی کرد. در این محل می‌توانید بیش از 25 ساختمان را مشاهده کنید که تمام آن‌ها متعلق به سال 1812 هستند. در این سال، حاکم وقت پس از اتمام کشمکش‌های نظامی بین نیروهای فرانسوی و آمریکایی، به منظور پیشگیری از حملات دوباره، دستور ساخت این بنا را صادر کرد. با رفتن به این محل می‌توانید چندین قلعۀ نظامی فعال، یک موزه (فقط در صورت بازدید رزروشدۀ گروهی می‌توانید از آن دیدن کنید) و یکی از جالب‌ترین مراسم نظامی که تعویض نگهبانان است را به تماشا بنشینید.

دژها و کلیساهای کبک (Fortifications and Churches of Quebec)

جاذبه های تاریخی فرهنگی کبک


   در اطراف کبک کهن می‌توانید به مسافت حدود پنج کیلومتر، دژهای متعددی را که متعلق به قرون 17 و 18 میلادی‌اند، مشاهده کنید؛ سپس به آرتیلاری پارک (Artillery Park) رفته و مورد استقبال افرادی قرار بگیرید که لباس‌های آن دوران را پوشیده‌اند.

کلیساهای کبک، هم حکم قلعه‌ها را برای اروپا داشته و هم به‌عنوان آثار جذاب هنر معماری این شهر شاخته می‌شوند. از بهترین نمونه‌های این سازه‌های مذهبی می‌توان به کلیسای جامع نوتردام باسلیکا (Notre-Dame de Québec Basilica-Cathedral) که محل دفن چهار فرماندار نیو فرانس (New France: فرانسۀ نو) است اشاره کرد.


مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم: به اشتراک گذاری این مطلب