تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های تاریخی فرهنگی مونترال

همان‌طور که احتمالا خودتان مطلعید، کانادا تاریخ آنچنانی ندارد و قطعا در سفر به این کشور نیز نباید انتظار بناهای تاریخی عجیب و غریب را داشته باشید؛ اما باز هم می‌توان آثاری از ساکنان گذشتۀ این کشور در گوشه و کنار آن پیدا کرد. در این مقاله نیز آثار محدودی برایتان تهیه کرده‌ایم تا به‌راحتی بتوانید آن‌ها را بشناسید و ببینید که آیا اصلا از آن‌ها خوشتان می‌آید یا نه!

معمولا تور کانادا فرصتی برای مطالعۀ فرهنگ و تاریخ را برای گردشگران فراهم نمی‌کند و مونترال نیز مثل سایر شهرهای این کشور، قدمت چندانی ندارد و از این قائله مستثنی نیست؛ اما باز هم مکان‌هایی در این شهر (و سایر شهرهای این کشور) وجود دارد که داستان‌هایی از ساکنان گذشتۀ این شهر و مهاجران فرانسوی که برای اولین بار در مونترآل سکنی گزیدند را دربردارد و می‌توانید با بازدید از آن ها به سفر کانادایتان رنگ و بوی فرهنگی ببخشید. در این مقاله، آژانس هواپیمایی مانلی پرواز لیستی از این جاذبه‌ها را برایتان فراهم آورده است. برای اطلاع از چگونگی اخذ ویزای کانادا در انواع مختلف آن، با مانلی پرواز همراه باشید.

مونترال کهن (Old Montreal / Vieux-Montréal)

جاذبه های تاریخی فرهنگی مونترال


   مونترئال کهن، قدیمی‌ترین بخش این شهر است که به‌عنوان محبوب‌ترین مکان توریستی شهر نیز شناخته می‌شود. خیابان‌های سنگفرش این محله که در طرفین، توسط ساختمان‌های قدیمی متعلق به اولین گروه از مهاجران فرانسوی این شهر احاطه شده‌اند، یکی از اصیل‌ترین تصاویر این شهر را در اختیار گردشگران می‌گذارند. این محله پر است از بوتیک‌ها، رستوران‌ها، گالری‌های هنری و مغازه‌های سوغاتی‌فروشی جذاب که همگی در ساختمان‌های متعلق به قرن 17 واقع شده‌اند.

کلیسای نوتردام مونترال (Notre-Dame Basilica of Montreal)

جاذبه های تاریخی فرهنگی مونترال


   کلیسای نوتردام که در مونترئال کهن واقع شده، یکی از زیباترین بناهای تاریخی این شهر است که به هیچ عنوان نباید فرصت بازدید از آن را از دست داد. این کلیسا که با معماری گوتیک ساخته شده است، یکی از جذاب‌ترین نمونه‌های هنر و صنعت مذهبی در این کشور به شمار می‌آید. این بنا در سال 1829، در مجاورت مکان ساخت اولین ساختمان مذهبی مهاجران که متعلق به سال‌های 1672 تا 1683 است، ساخته شد.

عمارت رامزای (Château Ramezay)

جاذبه های تاریخی فرهنگی مونترال

قدیمی‌ترین موزۀ تاریخی خصوصی استان کبک در مونترئال کهن واقع شده است. موزۀ عمارت رامزای در محلی که در سال 1705، منزل فرماندار فرانسۀ نو (نام قبلی این استان) بود، واقع شده است و امروزه گردشگران می‌توانند در محیط این بنای عظیم، به بازدید از 5 قرن تاریخ استعماری فرانسه بر این کشور بپردازند. یکی از جذابیت‌های این موزه، باغ زیبای آن است که محیط مناسبی برای یک گردش عصرانه به حساب می‌آید.

موزۀ هنرهای معاصر مونترال

از سال 1964، موزۀ هنرهای معاصر مونترآل، به نمایش بهترین آثار هنری مدرن جهان مشغول بوده است. امروز می‌توانید در این محل به طیف وسیعی از هنرهای مدرن، مانند آثار دیجیتال و صوتی، نقاشی، اینستالیشن (کاردستی‌های هنری در ابعاد متفاوت و ساخته‌شده با انواع مختلف مواد اولیه)، مجسمه‌ها و ...، دسترسی داشته باشید و با جلوه‌های ناشناخته‌ای از هنر آشنا شوید؛ همچنین این محل میزبان فستیوال‌های هنری متعددی‌ست که اگر خوش‌‌شانس باشید، می‌توانید شاهد اجراهای جذابی از هنرمندان جوان بومی این شهر باشید.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم: به اشتراک گذاری این مطلب