تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های تاریخی فرهنگی تورنتو

بسیاری از گردشگران فکر می‌کنند که در سفر به کانادا قرار نیست هیچ جاذبۀ تاریخی را مشاهده کنند؛ چرا که این کشور قدمت چندانی ندارد و بدیهی‌ست که هیچ کلیسای کهن یا ویرانه‌ای در این کشور دیده نشود؛ اما تاریخ تنها مربوط به بناهای بازمانده از چندین قرن پیش نیست. در این مقاله قرار است اطلاعاتی در اختیار شما بگذاریم که در تور کانادا قطعا به کارتان خواهند آمد. برای دسترسی به مطالب دیگری دربارۀ جاذبه های کانادا می‌توانید به وبسایت آژانس هواپیمایی مانلی پرواز مراجعه کنید.

با اینکه تورنتو بزرگ‌ترین کلان‌شهر کاناداست و فضایی کاملا مدرن دارد، باز هم می‌توانید آثاری از فرهنگ و تاریخ کوتاه‌‌مدت آن را در گوشه و کنار این شهر مشاهده کنید. با استفاده از اطلاعات موجود در این مطلب می‌توانید در سفرتان به این شهر، به راحتی با وجهۀ فرهنگی این شهر آشنا شوید.

فُرت یُرک (Fort York)


پادگان فُرت یُرک در سال 1783 به دستور یکی از فرماندهان نظامی ارتش بریتانیا در ساحل دریاچۀ آنتاریو ساخته شد. این پادگان، ماجراهای بسیاری را پشت سر گذاشته و در سال 1812 در طول حملۀ نیروهای آمریکا اشغال شده و حتی مورد اصابت توپ نیز واقع شده است. در طول جنگ‌های جهانی نیز از این پادگان به‌عنوان محل استقرار و آموزش نیروها استفاده می‌شد. امروزه این بنا تبدیل به یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی تورنتو و یکی از جاذبه‌های توریستی آن شده است.

منطقۀ تقطیرگاه


صنعت مشروب‌سازی یکی از پر رونق‌ترین صنایع در تاریخ تورنتو بوده است و امروزه نیز می‌توانید آثار آن را در این شهر مشاهده کنید. منطقۀ تقطیرگاه یکی از اصلی‌ترین محله‌های صنعتی در این شهر است که به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های معماری صنعتی عصر حکومت ویکتوریا (قدرتمندترین ملکۀ انگلستان) شناخته می‌شود و امروزه یکی از اصلی‌ترین مناطق توریستی این شهر نیز به شمار می‌آید. علاوه بر آثار و بقایای صنعت مشروب‌سازی، در این منطقه امکانات رفاهی متعددی مانند بازارها و رستوران‌های دنجی را خواهید یافت که قطعا در رقم زدن تجربه‌ای دلنشین به کارتان خواهند آمد.

در این محل هنوز هم کارخانه‌های برخی از بنام‌ترین برندهای آبجوی کانادا به چشم می‌خورند و حتی با رزرو تورهای محلی می‌توانید از آثار برخی از معروف‌ترین گنگستر‌های آمریکایی، مانند آل‌ کاپون که در طول دورۀ ممنوعیت نوشیدنی‌های الکلی در آمریکا، فعالیت خود را در این شهر انجام می‌داده است، بازدید کنید.

روستای بلک کریک پایونیر (Black Creek Pioneer Village)


روستای بلک کریک یکی از دیدنی­ترین جاذبه های توریستی تورنتو است و همواره میزبان نمایش‌های فرهنگی متنوعی‌ست که به منظور آشنایی گردشگران با زندگی روستاییان این منطقه در میانۀ سدۀ 19 میلادی، برگزار می‌شود. برای برگزاری این نمایش‌ها، ساختمان‌های بسیاری به شکل قدیمی خود بازسازی شده‌اند و همه چیز حس‌و‌حال سال‌های ازدست‌رفته را به خود گرفته و بازدید از آن‌‌ها تجربه‌ای شبیه به سفر در زمان را برای شما رقم خواهد زد؛ همچنین در این روستا می‌توانید شاهد بازسازی داستان‌های مهم تاریخی نیز باشید.

باغ‌های برگ افرا (Maple Leaf Gardens: برگ افرا نماد و تصویر روی پرچم کانادست)


اگر قصد درک فرهنگ کانادایی‌ها را دارید، باید بدانید که این امر بدون آشنایی با ورزش هاکی محال است. بسیاری از داستان‌های محلی و ارزش‌های مردمی این کشور تحت تاثیر ورزش ملی این کشور بوده است. "باغ‌های برگ افرا" نام ورزشگاه رسمی تیم میپل لیف (تیم اصلی شهر تورنتو) است و تاریخی پر از اتفاقات مهم را در سینه نهان دارد. این مجموعه که روزگاری میزبان کنسرت هنرمندان مشهوری مانند گروه بیتل ها (Beatles) و رولینگ استونز (Rolling Stones) بوده ، امروزه تبدیل به یک فروشگاه چندمنظوره و یک مجموعه ورزشی شده است.

کاسا لوما (Casa Loma)


کاسا لوما، نام یک عمارت اشرافی‌ست که در اوایل قرن بیستم میلادی، به دستور یکی از افسران عالی‌رتبۀ کانادایی به عنوان هدیه‌ای برای همسرش ساخته شد. این بنا هزینه‌ای حدود 3.5 میلیون دلار را برای مالک آن به همراه داشت؛ اما تنها پس از 10 سال، قیمت خرید آن 27 هزار دلار تخمین زده شد؛ ازاین‌رو، لقب "حماقت یک مرد پولدار" را بر آن گذاشته‌اند.

این بنا که به سبک معماری گوتیک، قرن 17 ساخته شده، در جلال و تجمل، زیاده‌روی‌های بسیاری کرده است که به چشم یک بیننده، بسیار زیبا می آید! این بنا شامل یک استخر مرمری، کتابخانه‌ای با ظرفیت 10 هزار جلد و 15 حمام می‌شود. حتی زندگی اسب‌های این عمارت هم لوکس بوده است و امروزه می‌توانید اسم آن‌ها را که بر روی صفحه‌های ساخته‌شده از طلای 18 عیار حک شده‌اند ببینید.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم: به اشتراک گذاری این مطلب