تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های تاریخی فرهنگی کانادا

کانادا را همه می‌شناسند و ما هم نیازی نمی‌بینیم که با جملۀ "کانادا کشوری‌ست در شمال آمریکای شمالی که از جنوب به آمریکا و از شمال به آلاسکا ختم می‌شود" شروع کنیم؛ اما کاری که ما قرار است بکنیم، معرفی ناشناخته‌های این کشور به شماست. تور کانادا از معدود برنامه‌هایی‌ست که نیاز به تبلیغ ندارد و خوبیِ آن بر همگان هویداست؛ از این رو آژانس هواپیمایی مانلی پرواز قصد دارد تمام اطلاعات مربوط به این کشور را به خیل عظیم گردشگرانی که قصد سفر به کانادا را دارند، معرفی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ قیمت تور کانادا و چگونگی گرفتن ویزاد نیز کافی‌ست با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید.

کانادا نسبت به سایر کشورهای جهان، قدمت چندانی ندارد و بدیهی ست که بناهای چندصد ساله و معابد عجیب‌ و غریب را در آن نخواهید دید؛ اما سطح رفاه بالای جمعیت این کشور باعث شده است تا در همین مدت کمی که از تشکیل آن می‌گذرد، فرهنگی غنی در زندگی روزمرۀ مردم کانادا محسوس باشد. در این مقاله قرار است جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی کانادا را به شما معرفی کنیم تا در سفرتان به این کشور، بتوانید هویت این ملت را نیز درک کنید. 

کبک کهن (Old Quebec)


مجموعه‌ای از زیباترین آثار تاریخی کانادا را در استان کبک که یکی از مناطق فرانسوی‌زبان این کشور است خواهید یافت. بخش باستانی کبک پر است از ساختمان های زیبایی که با معماری خیره‌کنندۀ خود، ساختمان‌هایی را که در کارتون‌ها می‌دیدید به یادتان خواهند انداخت. بخش پایینی این شهر، محل رسیدن اولین مهاجران فرانسوی به این شهر است که محل استقرار با‌شکوه کاخ فرانتنک (Château Frontenac) نیز هست. در بخش بالایی آن هم می‌توانید ساختمان‌های رنگارنگ دیگری مانند سیتادل (Citadel) را مشاهده کنید. این مجموعه قطعا یکی از ارزشمندترین مناطق تاریخی این کشور محسوب می‌شود. 

تپۀ پارلمان اُتاوا (Ottawa's Parliament Hill)


تپۀ پارلمان اُتاوا که در ارتفاعات کنرۀ رود اُتاوا واقع شده، جایگاه یکی از زیباترین آثار معماری نئو-گوتیک کاناداست که ساختمان پارلمان این کشور را نیز میزبان است. زیباترین بخش این ساختمان که در نیمۀ دوم سدۀ 19 میلادی ساخته شد، برج صلح است که تالار مجلس عوام را از سنا جدا می‌کند. در مقابل این ساختمان می‌توانید "شعلۀ صد سالگی" که در سال 1966 به مناسبت صدسالگی حکومت این کشور روشن شد را مشاهده کنید. در پشت این بنا نیز باغ-موزه‌ای بنا شده که دیدن آن خالی از لطف نیست. در طول تابستان اگر آب و هوا اجازه بدهد، می‌توانید مراسم با شکوه تعویض گروهان گارد نگهبانی که در حیاط پارلمان برگزار می‌شود را نیز مشاهده کنید.

تپۀ ‌سیگنال سنت جان (St. John's Signal Hill)


تپۀ سیگنال در ورودی بندر سنت جان واقع شده و یکی از بهترین مناظر را از این شهر زیبا سفرۀ چشمان حیرت‌زدۀ بازدیدکنندگان می‌کند؛ اما اهمیت واقعی این تپه دلیل دیگری دارد. در سال 1901 دقیقا در بالای همین تپه، اولین ارتباط رادیویی میان اقیانوسی (انحصارا اقیانوس اطلس) با انگلستان برقرار شد. امروزه در همین مکان موزه‌ای وجود دارد که در آن وسایل ارتباطی قدیمی به نمایش گذاشته شده است.

همچنین برجی با نام کابُت (Cabot) نیز بر فراز این تپه قرار دارد که به مناسبت چهارصدمین سالگرد کشف نیوفَوندلند (Newfoundland: سرزمین تازه کشف شده) ساخته شده است. شاید برای آنانی که علاقه‌ای به این دست آثار تاریخی ندارند، تنها ویژگی مثبت این تپه همان منظرۀ زیبایی‌ باشد که در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

مونترال کهن


با اینکه مونترال یک شهر بسیار مدرن و لوکس است، مونترالِ کهن یک منطقۀ قدیمی در دل آن است که توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. این بخش که در مجاورت بارانداز شهر قرار گرفته، یکی از زیباترین مناظر شهری غربی را به رخ بازدیدکندگان می‌کشد. در این بخش می‌توانید سوار کالسکه ‌شوید و در خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده‌ای به گردش مشغول شوید که با ردیف‌های ساختمان‌های قدیمی با معماری‌ اروپایی احاطه شده‌اند؛ همچنین در این محله می‌توانید از ردیف ردیف مغازه‌ها و رستوران‌های متعددی که سرشار از زندگی‌اند، بهره ببرید. 

اسکلۀ داخلی شهر ویکتوریا


در بسیاری از شهرهای کانادا حداقل یک اسکله وجود دارد؛ اما تنها در ویکتوریا است که اسکله‌ای به این زیبایی را مشاهده می‌کنید. علاوه بر ساختمان‌های تاریخی زیبایی که در این منطقه به چشم می‌خورند، می‌توانید از بازار‌ها و غذاخوری‌های متعدد و ارزان این محل نیز بهره‌مند شوید. یکی از زیباترین ساختمان‌های این شهر، هتل امپرس (Empress Hotel: هتل ملکه) است که روزگاری میزبان شاهان و اشراف‌زاده‌های بریتانیایی بوده است که برای سرزدن به مستعمرات خود به کانادا سفر می‌کردند. هنوز هم می‌توانید با انتخاب این هتل از فضای جذاب آن بهره‌مند شوید و در مراسم مجلل چایخوری آن نیز لذت ببرید.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم: به اشتراک گذاری این مطلب